Fotbalistům se vstup do nové sezóny nevydařil

Přehraj video

Nepříliš vydařený vstup do nového ročníku divize za sebou mají fotbalisté SK Strakonice 1908. Ze dvou úvodních kol, která se hrála do uzávěrky tohoto vysílání, získali pouze jediný bod. Nevyrovnané výkony předvedl i strakonický “B” tým.
Další divizní sezónu zahájili svěřenci trenérského dua Koubek – Tisot v Domažlicích a bod za remízu zachraňovali až ve třetí minutě prodloužení. Po pravé straně utekl aktivní Kaňák a po jeho centru se štěstím vyrovnával Hovorka. Výraznou ztrátou však bylo dlouhodobé zranění obránce Svobody. Ten chyběl i v domácí premiéře proti diviznímu nováčkovi – celku Milevska, z něhož jsou naše záběry. Strakonice dlouho marně hledaly recept na dobře organizovanou obranu hostů. Naopak milevský tým si po nedorozuměních ve strakonické obraně postupně vypracoval dvoubrankové vedení. Domácí, kterým se navíc ještě zranil Cibulka, sice v posledních minutách mocně finišovali, ale stačilo to jen na snížení.
Strakonické “béčko”, které vzniklo z někdejšího mužstva Přešťovic, zajíždělo na úvod I. A třídy do Dobré Vody a dočkalo se debaklu 0 : 6, kterému nezabránil ani zkušený gólman Bohumil Mára. Pověst si záložní tým Strakonic napravil až v prvním domácím zápase, když Slavii České Budějovice porazil těsně 2 : 1. (bob)