Kde najdete vysílání Strakonické televize

Strakonická televize vysílá ze satelitu ASTRA 3B a v pozemním vysílání (příjem přes přístroj set-top box) prostřednictvím programu Regionálnítelevize.cz a to v těchto časech: premiéra týdenního bloku začíná vždy v pondělí v 20:40 hodin. Reprízy můžete vidět v úterý 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin, dále v sobotu ve 20:40 a v neděli 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin. Vyhrazený kanál STTV běží 24 hodin denně v kabelových sítích UPC (analogový příjem) na území města Strakonice. Reportáže jsou vysílány pravidelně každou celou hodinu. Na aktuální zpravodajství navazuje reprízovaný informační blok z předchozího týdne a dále obrazové záznamy z různých akcí a sportovních utkání. Hodinová vysílací smyčka je doplněna textovými zprávami. Premiéra nového týdenního zpravodajského bloku je každé pondělí v 16:00.

Zpravodajství STTV - 20. týden 2022

See video

Strakoničtí vojáci se připravují na největší cvičení protivzdušné obrany v rámci NATO. Cvičení se uskuteční v červnu na území Polska, Litvy, Lotyšska a Estonska. Barvám Neutečeš byla akce plná barev, skvělé nálady, přátelství, společně stráveného času a nezapomenutelných zážitků! V černé kuchyni Muzea středního Pootaví a ve Šmidingerově knihovně je pro veřejnost otevřena absolventská výstava výtvarného oboru ZUŠ Strakonice. Vrátíme se ještě do Panské zahrady, ve které se 30. dubna slétly čarodějnice. Odpolední program připravilo Městské kulturní středisko. Sport: Jak se dostal irský národní sport hurling do jižních Čech? Dozvíte se v reportáži.

Zpravodajství STTV - 19. týden 2022

See video

Před 77 lety skončila II. světová válka. Lidé ve Strakonicích si její oběti připomněli u památníku Na Dubovci během slavnostního shromáždění. "Švanda dudák (nejen) ve Strakonicích" je unikátní výstava v Maltézském sále a v sále U Kata, kterou připravilo městské kulturní středisko ve spolupráci s Národním muzeem. Během další rekonstrukce mostu Jana Palacha chodci už nemohou používat průchod staveništěm, ale pouze přechodně zprovozněnou lávku pro pěší přes řeku Volyňku. V tělocvičně základní školy Františka Ladislava Čelakovského stolní tenisté oslavili postup do II. ligy.

Zpravodajství STTV - 18. týden 2022

See video

V současné době se ve strakonické nemocnici očkuje proti covidu jednou týdně. Beseda o tísňové péči se uskutečnila v Rytířském sále strakonického hradu pod záštitou Infocentra pro seniory a ve spolupráci s městskou a státní policí. Besedu připravila organizace Tísňová péče Život+. Zlatou svatbu oslavili na strakonickém hradě manželé Pojarovi ze Strakonic a připomněli si tak slib, který si dali před padesáti lety. Sport: Vodní pólistky doma dvakrát porazily soupeře z Prahy.

Zpravodajství STTV - 17. týden 2022

See video

Společný projekt strakonické průmyslovky a slovenské Střední odborné školy služeb Levice nazvaný Rozděleni a přesto spolu pokračuje po vynucené covidové pauze. Členové ochotnického souboru Čelakovský nastudovali v režii Heleny Kolaříkové novou pohádku pro děti. Jeden z dílů nového krimiseriálu České televize se natáčel také na zámku v Blatné. Strakonickem projel setinový závod veteránů Spring Classic. Sport: Lední revue - Ten umí to a ten zas tohle.

Zpravodajství STTV - 17. týden 2022

See video

Společný projekt strakonické průmyslovky a slovenské Střední odborné školy služeb Levice nazvaný Rozděleni a přesto spolu pokračuje po vynucené covidové pauze. Členové ochotnického souboru Čelakovský nastudovali v režii Heleny Kolaříkové novou pohádku pro děti. Jeden z dílů nového krimiseriálu České televize se natáčel také na zámku v Blatné. Strakonickem projel setinový závod veteránů Spring Classic. Sport: Lední revue - Ten umí to a ten zas tohle.

Zpravodajství STTV - 16. týden 2022

See video

Cena starosty města in memoriam byla udělena archiváři Milanu Hankovcovi za celoživotní badatelskou, publikační, sportovní a turistickou činnost. Na budovu místní hospody byla v Mutěnicích nainstalována konstrukce s přípravou na hnízdo pro čápy. Projekt dobrovolných ornitologů podpořilo i vedení obce. Aktivní strakonický Klub českých turistů pořádá pravidelné pěší túry každý týden. Do nové jarní sezony vstoupili jeho členové rozloučením se zimou. Ve Strakonicích se uskutečnil již 17. ročník Tattoo Jam. Akci opět uspořádal Tattoo club Strakonice ve spolupráci s městským kulturním střediskem. SPORT: Jako zápas jara, je vnímáno utkání 19. kola, ve kterém strakoničtí házenkáři porazili doma vedoucí tým z Litovle 27:24 a mají tak na dosah konečné první místo v tabulce první ligy.

Zpravodajství STTV - 15. týden 2022

See video

Rada města odsouhlasila zadání veřejné zakázky na zastřešení padesátimetrového venkovního plaveckého bazénu formou „navrhni a postav“. Z věžičky kostela Panny Marie Bolestné na Podsrpu se na Velký pátek opět rozezní dva zvony, které do ní nainstaloval zvonař Michal Votruba. Před 135 lety se ve Strakonicích narodil akademický malíř Jarko Dvořák Šumavský. Výročí významného rodáka veřejnosti tradičně připomněli členové Jednoty Karla Havlíčka Borovského. SPORT: Tým Nohejbalového klubu Habeš se postaral o to, že se ve Strakonicích po dvaceti letech opět hraje druhá liga.

Zpravodajství STTV - 14. týden 2022

See video

Po téměř čtyřleté rekonstrukci se pro veřejnost opět otevřelo muzeum středního Pootaví. Jeho návštěvníci se mohou těšit na pět nových expozic, nové zázemí i společenské a edukační sály. Z jubilejních 55. Skupových Strakonic postoupila do celostátní soutěže "Loutkářská Chrudim" Černá slepice, se kterou na krajskou soutěž do Strakonic přijel soubor ze Vševil. Ekoporadna při Šmidingerově knihovně společně se spolkem Prales dětem a občanskou iniciativou Spravedlnost pro přírodu uspořádali veřejnou akci nazvanou Hlídka v terénu, která byla zaměřena na hledání otrávených návnad v okolí řepických rybníků. Sport: Po prohře strakonických basketbalistek na domácí palubovce s Trutnovem 64:76 stále ještě nebylo rozhodnuto, kdo v extralize Ženské basketbalové ligy skončí na devátém místě. Bohužel pro strakonické basketbalistky pátý zápas v sérii play-out v Trutnově skončil vítězstvím domácích 60:57. Strakonický tým nyní čeká baráž proti vítězi první ligy.

Zpravodajství STTV - 13. týden 2022

See video

Jihočeský kraj a město Strakonice vyhlašují sbírku materiální pomoci pro občany Ukrajiny. Lidé, kteří chtějí pomoci, mohou do sběrných míst ve Strakonicích přinášet polštáře, polštářky, deky, povlečení, prostěradla, matrace, karimatky nebo spacáky. Potlesk ve stoje dojal herce strakonické Scény mladých, kteří domácímu publiku premiérově představili svou novou komedii od Jana Paulů Tři kostky cukru. Dojetí po představení neskrýval ani režisér a principál souboru Václav Slanař. Sport: Strakonické basketbalistky bojují v baráži.

Syndikovat obsah