Kde najdete vysílání Strakonické televize

Strakonická televize vysílá ze satelitu ASTRA 3B a v pozemním vysílání (příjem přes přístroj set-top box) prostřednictvím programu Regionálnítelevize.cz a to v těchto časech: premiéra týdenního bloku začíná vždy v pondělí v 20:40 hodin. Reprízy můžete vidět v úterý 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin, dále v sobotu ve 20:40 a v neděli 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin. Vyhrazený kanál STTV běží 24 hodin denně v kabelových sítích UPC (analogový příjem) na území města Strakonice. Reportáže jsou vysílány pravidelně každou celou hodinu. Na aktuální zpravodajství navazuje reprízovaný informační blok z předchozího týdne a dále obrazové záznamy z různých akcí a sportovních utkání. Hodinová vysílací smyčka je doplněna textovými zprávami. Premiéra nového týdenního zpravodajského bloku je každé pondělí v 16:00.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 3. 4. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 3. 4. 2020. Témata: statistiky na Strakonicku, dodržování vládních nařízení, zajištěnost a připravenost rodin, péče o seniory, soudržnost rodin.

Zpravodajství STTV - 14. týden 2020

See video

Nemocnice Strakonice zahájila od úterý 24. března v Centrálních laboratořích diagnostiku pacientů s podezřením na koronavirovou infekci. Situace ve Strakonicích donutila Městskou polici přitvrdit. Za porušení povinností vyplývajících z nařízení vlády hrozí lidem peněžitý trest. Příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku se také zapojili do boje s koronavirem. Šmidingerova knihovna zřídila v několika bývalých telefonních budkách sběrná a zároveň i výdejní místa pro roušky, kterých je nejen ve Strakonicích stále nedostatek. Na závěr zpravodajství si vyslechněte poselství otce Romana Dvořáka.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 27. 3. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 27. 3. 2020. Hlavním tématem je dodržování vládou nařízených opatření.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 24. 3. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 24. 3. 2020. Témata: aktuální statistika na Strakonicku, výroba roušek a spolupráce s MP, domácí výuka dětí, nájmy městských nebytových prostor, podpora kraje, potravinová banka, zatížení státní a městské policie běžnými problémy, mezilidské vztahy, linka důvěry pro seniory: 380 422 745, 383 700 275, 383 700 246, 720 043 670

Zpravodajství STTV - 13. týden 2020

See video

Obyvatelé města Strakonice a blízkého okolí již nemusí dojíždět na odběry vzorků kvůli vyloučení nákazy koronavirem do Českých Budějovic. V areálu strakonické nemocnice byla zřízena odběrová místnost. Město Strakonice společně s Potravinovou bankou připravilo prioritně pro seniory a občany v tíživé situaci výdej potravin zdarma. Městská policie ve Strakonicích koordinuje dobrovolníky, kteří pomáhají seniorům nebo lidem v nařízené karanténě. Ve Strakonicích se uskutečnil již 13. ročník nesoutěžní divadelní přehlídky amatérských souborů s názvem Setkání. Akci uspořádalo Městské kulturní středisko. Ve výstavních prostorách strakonického hradu byla začátkem března zahájena výstava s názvem 70 let s Radostí, kterou připravil loutkářský soubor Radost. Bohužel kvůli bezpečnostním opatřením, které mají zabránit šíření koronaviru, byla výstava uzavřena. Pojďme si tedy výstavu prohlédnout alespoň prostřednictvím naší kamery.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 20. 3. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 20. 3. 2020. Témata: nedostatek roušek, dobrovolnictví, kontaktní místo na MP, pomoc seniorům, hendikepovaným a dalším lidem, omezení činnosti technických služeb.

Dobrovolníci nakupují seniorům a další aktuální zprávy od strakonických strážníků

Dobrovolníci nakupují seniorům a další aktuální zprávy od strakonických strážníků

Dobrovolníci nakupují seniorům a další aktuální zprávy od strakonických strážníků

Český národ má mnoho charakterových vlastností, když jde ale do tuhého a je zle, vypluje na povrch obzvláště jedna – solidarita a pomoc. Potvrzuje se to v těchto dnech, kdy celou Evropu, Česko a Strakonice nevyjímaje uvěznil nebezpečný koronavirus. Snaha pomáhat je patrná zejména na sociálních sítích, kde jednotlivci i party informují o šití roušek a jejich distribuci zdarma. Jsou tu ale i další dobrovolníci, kteří se nabídli, že v tomto období pomohou s nákupy seniorům. Výzvu město Strakonice zveřejnilo na začátku týdne a do čtvrtka 19. března do 10. hodiny se u městské policie zaregistrovalo 18 zájemců. Nikdo v tuto chvíli neví, jak stav nouze dlouho potrvá. Dobrovolníci se v roli nákupčích určitě uplatní. První telefonáty a objednávky o tom víceméně svědčí.

Aktuality z radnice 19. 3. 2020

See video

Tisková mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková informuje o dalších opatřeních spojených s pandemií koronavirového onemocnění. Témata: dobrovolníci a MP pomáhají seniorům, omezení některých linek MHD, omezení aktivit technických služeb, uzavření městského úřadu, bezplatná informační linka pro seniory, platby za svoz odpadu a domácí zvířata.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 18. 3. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 18. 3. 2020. Témata: koronavirus v poliklinice, dobrovolníci a darované roušky, zajištění roušek pro IZS, MP a dobrovolníky, odběrové místo v nemocnici, školka pro IZS, potravinová banka.

Syndikovat obsah