Kde najdete vysílání Strakonické televize

Strakonická televize vysílá ze satelitu ASTRA 3B prostřednictvím programu Regionálnítelevize.cz a to v těchto časech: premiéra týdenního bloku začíná vždy v pondělí v 17:20 a 21:20 hodin. Reprízy můžete vidět v úterý 1:20, 5:20, 9:20 a 13:20 hodin, dále ve čtvrtek 17:20, 21:20 a v pátek 1:20, 5:20, 9:20, a 13:20 hodin. Vyhrazený kanál STTV běží 24 hodin denně v kabelových sítích UPC (analogový příjem) na území města Strakonice. Reportáže jsou vysílány pravidelně každou celou hodinu. Na aktuální zpravodajství navazuje reprízovaný informační blok z předchozího týdne a dále obrazové záznamy z různých akcí a sportovních utkání bez komentáře. Hodinová vysílací smyčka je doplněna textovými zprávami. Premiéra nového týdenního zpravodajského bloku je každé pondělí v 16:00.

Zpravodajství STTV - 29. týden 2016

See video

Civilizovaný svět odsuzuje další teroristický útok ve Francii. Strakonice mají nové workoutové hřiště. Co by nám nemělo ujít na Mezinárodním dudáckém festivalu? Město pořádá soutěž Strakonice kvetou. Jazzový trumpetista Laco Deczi zahrál na strakonickém hradě. Vladimíra Zborníková a Pavel Macák vystavují v Maltézském sále strakonického hradu. Sport: Roadshow Jižní Čechy olympijské 2016.

Zpravodajství STTV - 28. týden 2016

See video

Strakonice jako první město v republice začalo vyplácet prospěchová stipendia žákům druhého stupně základních škol. Výročí upálení Mistra Jana Husa si lidé připomněli u jeho památníku v Rennerových sadech. Peníze z Pejskiády pomůžou opouštěným psům. V galerii pod širým nebem vystavuje fotograf Pavel Drdel. Vyšla nová kniha Zadudej, dudáčku, zadudej. V rámci výstavy Svět rudého muže proběhla indiánská muzejní noc. Základní škola Dukelská oslavila šedesátiny. V pořadu Kdo si hraje, nezlobí se v domě kultury představily strakonické dětské pěvecké sbory. Sport: Starší přípravka FK Junior je přeborníkem okresu.

Zpravodajství STTV - 27. týden 2016

See video

Z bývalé přádelny má být technologické centrum. 190 let uplynulo od založení Základní školy ve Střelských Hošticích. Plovací molo na Podskalí bylo slavnostně otevřeno.

Zpravodajství STTV - 26. týden 2016

See video

Úmyslný požár muzea se stal námětem cvičení IZS s názvem Hrad 2016. V rámci Noci kostelů navštívilo kostel sv. Prokopa asi 250 lidí. V Rennerových sadech se konala další zajímavá akce v rámci Park Open! 2016. Sport: Velký turnaj malých fotbalistů E.ON Junior Cup.

Komu vadí koupací molo Na Podskalí?

Komu vadí koupací molo Na Podskalí?

V sobotu 18. června se dosud neznámý pachatel snažil uvolnit koupací molo Na Podskalí, včetně toho, že jej poškodil.

Firma ELKOST PLUS Strakonice, s.r.o., která molo zhotovila ihned zjednala nápravu, molo opravila a znovu přikotvila. Za rychlé řešení situace vedení města velmi děkuje majiteli firmy panu Kopáčkovi. S vandalismem se setkáváme téměř každodenně, co některé členy společnosti vede k takovému chování lze jen velmi těžko definovat. Ovšem zde šlo podle zhotovitele mola o úmyslný a cílený vandalský čin. Každopádně, pokud uvidíte podobné deviantní chování rozhodně na něj ihned upozorněte na číslo městské policie 156. Následky takového činu by byly katastrofální. Městská policie bude objekt koupacího mola monitorovat.
Děkujeme, že si navzájem chráníte to, co patří a má sloužit všem.

Markéta Bučoková, PR město Strakonice

STRAKONICE - Dobrovolná sbírka

STRAKONICE - Dobrovolná sbírka

Diakonie Broumov spolu s městem Strakonice pořádají sbírku starého ošacení pro lidi, kteří ho nutně potřebují. Možná takové oblečení máte doma, kde vám zbytečně zabírá místo v šatníku, zatímco jinde by pomohlo. Informační leták obsahující seznam dalších vhodných věcí do sbírky naleznete mimo jiné na webových stránkách města Strakonice nebo Strakonické televize. Sbírka se koná v úterý 28. června ve sběrném dvoře TS u Blatenského mostu ve Strakonicích v čase od 9.00 do 17.00 hodin.

Zpravodajství STTV - 25. týden 2016

See video

Strakonická nemocnice má nové hemodialyzační středisko. Jihočeským krajem projel peloton projektu Na kole dětem, podporující onkologicky nemocné děti. Již pošestnácté se konala taneční soutěž Dance Show. Diakonie Broumov spolu s městem Strakonice pořádají sbírku nejen starého ošacení, pro lidi, kteří to potřebují. Sport: Memoriál Petra Adlera, FK Junior vítězem okresního přeboru.

TAKTICKÉ CVIČENÍ SLOŽEK IZS NA STRAKONICKÉM HRADĚ 2016

TAKTICKÉ CVIČENÍ SLOŽEK IZS NA STRAKONICKÉM HRADĚ 2016

Ve čtvrtek 23. června 2016 se od 9:00 do 11:00 hodin uskuteční v objektech Muzea středního Pootaví a strakonického hradu plánované taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému (IZS) pod názvem „HRAD 2016“.
Tématem cvičení je řešení likvidace požáru v objektu Muzea středního Pootaví a záchrana osob z hradní věže Rumpál.
Hasební a záchranný zásah provedou profesionální hasiči ze Strakonic, ve spolupráci s dobrovolnými ze Strakonic a Štěkně. Své úkoly bude v průběhu cvičení dále plnit Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba a Městská policie.

Zpravodajství STTV - 24. týden 2016

See video

Prezident České republiky Miloš Zeman diskutoval s občany ve Strakonicích. Festival Jamboree zaskočilo počasí. Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory pořádá počítačové kurzy zdarma. Strakáček aneb Děti dětem se jmenuje první ročník přehlídky dětských divadelních kolektivů. Sport: Strakonické pólistky vybojovaly titul mistra republiky.

Syndikovat obsah