Kde najdete vysílání Strakonické televize

Strakonická televize vysílá ze satelitu ASTRA 3B a v pozemním vysílání (příjem přes přístroj set-top box) prostřednictvím programu Regionálnítelevize.cz a to v těchto časech: premiéra týdenního bloku začíná vždy v pondělí v 20:40 hodin. Reprízy můžete vidět v úterý 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin, dále v sobotu ve 20:40 a v neděli 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin. Vyhrazený kanál STTV běží 24 hodin denně v kabelových sítích UPC (analogový příjem) na území města Strakonice. Reportáže jsou vysílány pravidelně každou celou hodinu. Na aktuální zpravodajství navazuje reprízovaný informační blok z předchozího týdne a dále obrazové záznamy z různých akcí a sportovních utkání. Hodinová vysílací smyčka je doplněna textovými zprávami. Premiéra nového týdenního zpravodajského bloku je každé pondělí v 16:00.

Zpravodajství STTV - 34. týden 2019

See video

Ústavní soud 9. srpna definitivně rozhodl, že komunální volby ve Strakonicích se budou opakovat. Měly by se uskutečnit ještě letos v polovině prosince a měly by být jednodenní. Jak tento verdikt vnímají komunální politici? Ve Strakonicích odstartoval jubilejní 5. ročník vzpomínkové Motocyklové soutěže Šumavou. Obnovená soutěž má připomínat slavné závody, které se v regionu jezdily v šedesátých letech minulého století. Retro akci opět uspořádal Prostor pro historii techniky ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Strakonice.

Zpravodajství STTV - 33. týden 2019

See video

V červenci byla zahájena jedna z největších investičních akcí v tomto roce, která se týká kompletní rekonstrukce spojnice mezi centrem města a Starým Dražejovem. O nás bez nás, tak vnímají města a obce ležící na silnici I/22 rozhodnutí ministerstva dopravy potažmo vlády, týkající se zpoplatnění pouze některých silnic první třídy. Ty se staly součástí výběrového řízení na nového provozovatele mýta v ČR bez dohody s obcemi. Sport: V degustovně strakonického pivovaru zhodnotili uplynulou florbalovou sezónu a nastínili výhledy do té další předseda FbC Adam Vašmucius a místopředseda Martin Košta. Ve Strakonicích se uskutečnil další ročník tradiční parašutistické soutěže Strakonický bazén. Pozvánky na zajímavé srpnové akce ve Strakonicích.

Zpravodajství STTV - 32. týden 2019

See video

Ve strakonické nemocnici byla slavnostně odhalena socha nazvaná „Zdravá duše, zdravé tělo“. Úspěšná byla žádost o dotaci na druhý díl publikace Zahradou poznání, o kterou požádalo město Strakonice prostřednictvím odboru životního prostředí. Plavecké léto, na které do Strakonic přijíždějí plavci s tělesným postižením z celé České republiky, vstoupilo do svého 27. ročníku. Vodní pólisté na tiskové konferenci v pivovaru zhodnotili uplynulou sezónu.

Zpravodajství STTV - 31. týden 2019

See video

Strakonická nemocnice si pořídila nový sanitní vůz k přepravě pacientů regionu Strakonicka. Jez na Křemelce se v současné době opravuje. Povodí Vltavy proto vodákům doporučuje, aby lodě během přestavby jezu přenášeli. Stále živým, a přitom ze strany vlády nedostatečně řešeným tématem je pro řadu měst a obcí zamýšlené zpoplatnění pouze některých silnic I. třídy. Nejen Jihočeši se obávají, že z těch nezpoplatněných se stanou objízdné trasy pro kamiony se všemi negativními dopady na život v jejich obcích. Jeden den u strakonických policistů jsme nazvali reportáž s lidmi v uniformách, kteří se rozhodli pro práci u policie a mají svou práci rádi. Přesvědčili jsme se přitom, že stát se policistou není až tak jednoduché. Sport: Zhodnocení uplynulé sezóny strakonických hokejistů.

Zpravodajství STTV - 30. týden 2019

See video

Je léto, čas dovolených, ale práce na rekonstrukci strakonického kulturního domu pokračují naplno. Strakonické kulturní léto se sice kvůli nepříznivému počasí přestěhovalo do rytířského sálu, ale milovníci jazzu o mimořádný umělecký zážitek nepřišli. Sport: FK Junior Strakonice se připravuje na sezónu v Krajském přeboru. Pozvánka na závod dračích lodí.

Zpravodajství STTV - 29. týden 2019

See video

V Dražejově byly dokončeny opravy chodníků a komunikací, které jsou v majetku města. Zateplení domů v ulici Stavbařů finišuje, dokončeno má být do konce července. Tato velká investiční akce vyjde město na více než deset milionů korun. Betonová lávka pro chodce v lokalitě sídliště Mír je z bezpečnostních důvodů uzavřena kvůli mechanickému poškození. Protidrogový vlak se během své letošní jarní tour opět zastavil ve Strakonicích. Strakonická teplárna přivítala po čtyřech letech veřejnost v rámci Dne otevřených dveří. Ve znamení sedmiček se jmenuje zajímavá výstava Bedřicha Zákosteleckého ve Šmidingerově knihovně ve Strakonicích.

Zpravodajství STTV - 28. týden 2019

See video

V Rennerových sadech si lidé připomněli 604. výročí upálení Mistra Jana Husa. Již po čtvrté dostávali žáci druhého stupně základních škol prospěchová stipendia. Město vyhlásilo 4. ročník soutěže Strakonice kvetou. Strakoničtí vojáci se zúčastnili cvičení NATO v Polsku. Sport: Školní florbalová liga navazuje na Memoriál Petra Adlera. Basketbalový klub mění své vedení.

Zpravodajství STTV - 27. týden 2019

See video

Aukce obrazů vynesla téměř 60 tisíc korun pro Hospic sv. Markéty ve Strakonicích. Na Podskalí proběhla tradiční Pivovarská pouť. Taneční skupina Lastradance Academy pořádá pro Strakoňáky večery plné tance. Sport: Vedení města poděkovalo mladým házenkářkám. Nábor mladých vodních pólistů.

Zpravodajství STTV - 26. týden 2019

See video

Měšťanský pivovar Dudák Strakonice si výročním speciálem L. P. 1649 připomíná 370 let od svého založení. Dobrá zpráva pro řidiče. S týdenním předstihem byla ukončena rekonstrukce silnice I/20 procházející Novým Dražejovem. Divadlo na prknech, která znamenají molo na řece Otavě. Na Podskalí se ke spokojenosti diváků opět hrálo pod letním nebem. Pro pátý ročník volyňského Food Festivalu inspirovaném obdobím první republiky bylo i tentokrát prostředí volyňské plovárny jako stvořené. Sport: FK Junior Strakonice postoupil do Krajského přeboru. Destrukční derby se uskutečnilo na letišti V Lipkách.

Syndikovat obsah