Kde najdete vysílání Strakonické televize

Strakonická televize vysílá ze satelitu ASTRA 3B a v pozemním vysílání (příjem přes přístroj set-top box) prostřednictvím programu Regionálnítelevize.cz a to v těchto časech: premiéra týdenního bloku začíná vždy v pondělí v 20:40 hodin. Reprízy můžete vidět v úterý 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin, dále v sobotu ve 20:40 a v neděli 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin. Vyhrazený kanál STTV běží 24 hodin denně v kabelových sítích UPC (analogový příjem) na území města Strakonice. Reportáže jsou vysílány pravidelně každou celou hodinu. Na aktuální zpravodajství navazuje reprízovaný informační blok z předchozího týdne a dále obrazové záznamy z různých akcí a sportovních utkání. Hodinová vysílací smyčka je doplněna textovými zprávami. Premiéra nového týdenního zpravodajského bloku je každé pondělí v 16:00.

Zpravodajství STTV - 2. týden 2021

See video

Ve strakonické nemocnici začalo očkování vakcínou Pfizer/BioNTech proti covidu-19. Jako první jsou očkovaní lékaři a zdravotníci nemocnice, kteří pracují v první linii. Tříkrálová sbírka začala i v letošním roce, ale koledníci do ulic nevyrazili. Ze Strakonic do vesmíru, tak se jmenuje nově nainstalovaná výstava, kterou je možné zhlédnout v galerii pod širým nebem v ulici Želivského. Takzvané astrofotografie pořízené na území města zde vystavuje Václav Kubeš. Anketa: Máme za sebou rok 2020, celosvětově poznamenaný covidem 19. O co nás ochudil a čím nás naopak obohatil? Ptáme se známých osobností.

Zpravodajství STTV - 1. týden 2021

See video

Vážení a milí diváci, v prvním týdnu nového roku jsme pro vás připravili ohlédnutí za významnými událostmi roku 2020, tak jak je zaznamenaly objektivy kamer Strakonické televize. Byl to rok, ve kterém naše životy negativně ovlivnila pandemie koronaviru. Lidé zasaženi zákeřným virem umírali na celé planetě, státy před virovou nákazou zavíraly hranice, ekonomika kolabovala. A i když ještě zdaleka nemáme vyhráno, v letošním roce s účinnou vakcínou přichází naděje. Stále je ale zapotřebí heroického nasazení zdravotníků a lidí v tzv. první linii, ať už pracují v domovech seniorů, učí ve školách nebo třeba prodávají v malých venkovských obchodech. Poděkování patří všem, kteří nepodceňují závažné virové onemocnění a dodržují nařízená přísná hygienická opatření.

Zpravodajství STTV - 53. týden 2020

See video

Koronavir nám letos neumožnil sejít se společně před strakonickým hradem a přivítat Nový rok 2021. Poslechněte si proto tradiční novoroční poselství starosty města Břetislava Hrdličky tak, jak je pro vás natočila Strakonická televize. Zastupitelé města schválili schodkový rozpočet na rok 2021, který počítá s příjmy ve výši 513 milionů korun a s výdaji ve výši 623 milionů korun. Stalo se už tradicí, že do kraje Christiana Battaglii se sjíždějí vyznavači cyklistického sportu z různých koutů republiky, aby vzdali hold tomuto velkému českému cyklistovi. Jak na něj vzpomínal jeho přítel Vlastimil Zeman a ostatní kamarádi, se dozvíme v naší rubrice Lidé kolem nás.

Zpravodajství STTV - 52. týden 2020

See video

Cenu starosty města převzala od Břetislava Hrdličky za celoživotní dílo spisovatelka Věra Nosková. Nová komunikace směrem na Hajskou byla od 21. prosince předána do předčasného užívání pro veškerou automobilovou dopravu včetně autobusové. Literárně dramatický kroužek Forbína v režii Pavly Maradové natočil ve spolupráci se Strakonickou televizí aktovku Tomáše Přibyla Ježíšek z babyboxu. Vánoční poselství Romana Dvořáka v čase, který kvůli stále trvající pandemii koronaviru není pro nikoho z nás jednoduchý.

Zpravodajství STTV - 51. týden 2020

See video

Strakonická nemocnice se v celostátním průzkumu společnosti HealthCare Institute umístila na druhém místě. Cenu starosty města za dlouholeté působení v oblasti humanitární, sociální a zdravotní převzala ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže Helena Mocová Linhartová. Z důvodu protiepidemických opatření vlády se zatím nekonají tradiční vítání občánků na strakonické radnici. Nicméně letos narozené děti, jejichž rodiče mají trvalý pobyt ve Strakonicích, o finanční příspěvek města ale nepřijdou. Nízkoprahový klub Cross působící pod kontaktním centrem Prevent 99 nabízí již pomoc s doučováním dětí, kterým hrozí propadnutí, nebo jsou ze sociálně slabých rodin. V černé kuchyni strakonického hradu začaly Pohádkové Vánoce. Tradiční vánoční výstava Muzea středního Pootaví je pro návštěvníky nejen zdarma, ale lze ji zhlédnout i virtuálně.

Zpravodajství STTV - 50. týden 2020

See video

Rada města schválila rozpočet na příští rok a doporučila ho ke schválení členům zastupitelstva, které je naplánováno na 16. prosince. Pětadvacátý protiletadlový raketový pluk má nového velitele. Dvojnásobnou radost prožili zaměstnanci měšťanského pivovaru. Minulý týden se nejen znovu otevřely strakonické restaurace, ale Otec Roman Dvořák požehnal také Svátečnímu speciálu. Díky rozvolnění protiepidemických opatření je od minulého týdne opět zpřístupněna výstava přední české fotografky Terezy z Davle. Maltézský sál a sál U Kata v prostorách strakonického hradu je pro veřejnost otevřen každý den kromě pondělí od 10 do 17 hodin. Ve strakonickém městském informačním centru už pomýšlí na turistickou sezonu v roce 2021. Sport: Kvůli pandemii koronaviru neměla letošní rallycrossová sezóna tradiční podobu. Přesto Roman Častoral zvítězil nejenom v domácím Mistrovství České republiky ale i na šampionátu Zóny střední Evropy. Pozvánka: Adventní dvorky se uskuteční 13. 12. 2020.

Zpravodajství STTV - 49. týden 2020

See video

Zastupitelé města dali souhlas s využíváním strakonického letiště v Lipkách Leteckou záchrannou službou. Strakonická nemocnice se pozvolna vrací do normálních kolejí a obnovuje odložené operace. Koronavirus se nevyhýbá ani strakonickým vojákům. Ti se snaží pomoci dalším pacientům darováním krevní plazmy. Cílem revitalizace kostela sv. Prokopa je nejenom oprava, ale i snaha zvýšit návštěvnost této historické památky. Taťulda Spejbl, kterého v roce 1920 stvořil Karel Nosek podle nákresu Josefa Skupy, slaví letos sto let. Ve Strakonicích byl zahájen advent rozsvícením vánočního stromu, které mohli lidé sledovat v online přenosu přes internet.

Zpravodajství STTV - 48. týden 2020

See video

Teprve od roku 2000 si v České republice připomínáme 17. listopad jako Den boje za svobodu a demokracii. K tomuto významnému státnímu svátku se vztahují dvě historické události, které od sebe dělí půl století: demonstrace studentů a následné uzavření českých vysokých škol v roce 1939 a demonstrace studentů, která odstartovala začátek sametové revoluce v roce 1989. Strakonický Měšťanský pivovar Dudák uspěl v celostátní soutěži, kterou organizuje Sdružení přátel piva. Nicméně nepříznivá ekonomická situace pivovaru prohloubená druhou vlnou koronavirové pandemie trvá. Také v letošním roce budou mít Strakonice tři vánoční stromy. Největší strom bude tradičně na Velkém náměstí, další pak na druhém nádvoří strakonického hradu a třetí na kruhové křižovatce směrem na České Budějovice.

17. listopad 2020 ve Strakonicích

See video

Představitelé města Strakonice přišli k tradičnímu místu setkání u kostela sv. Markéty, aby položili věnec a zapálili svíčky za ty, kteří pomáhali v pohnutých letech 1939 a 1989 vybojovat demokracii. Zajímavý projekt s názvem Je to venku! pak připravili pod záštitou Festivalu svobody lidé z neformální skupiny Jsme Strakonice.

Syndikovat obsah