Kde najdete vysílání Strakonické televize

Strakonická televize vysílá ze satelitu ASTRA 3B prostřednictvím programu Regionálnítelevize.cz a to v těchto časech: premiéra týdenního bloku začíná vždy v pondělí v 17:20 a 21:20 hodin. Reprízy můžete vidět v úterý 1:20, 5:20, 9:20 a 13:20 hodin, dále ve čtvrtek 17:20, 21:20 a v pátek 1:20, 5:20, 9:20, a 13:20 hodin. Vyhrazený kanál STTV běží 24 hodin denně v kabelových sítích UPC (analogový příjem) na území města Strakonice. Reportáže jsou vysílány pravidelně každou celou hodinu. Na aktuální zpravodajství navazuje reprízovaný informační blok z předchozího týdne a dále obrazové záznamy z různých akcí a sportovních utkání bez komentáře. Hodinová vysílací smyčka je doplněna textovými zprávami. Premiéra nového týdenního zpravodajského bloku je každé pondělí v 16:00.

Ve strakonické nemocniční lékárně poradí s léky

Ve strakonické nemocniční lékárně poradí s léky

V lékárně Nemocnice Strakonice, a. s., mohou klienti využívat novou službu, tzv. lékové poradenství. Odborníci v rámci ní zájemcům poradí například s tím, zda a jak lze různé medikamenty kombinovat, jakou stravou je doplnit nebo čím nahradit lék, který vyvolává alergické reakce pacientů.

Odborné konzultace poskytuje Mgr. Jan Komrska, držitel Certifikátu o absolvování garantovaného kurzu České lékárnické komory. „Pacient může konzultovat přímo s magistrem své lékové problémy v diskrétním prostoru – v nově vybudované konzultační místnosti. Získá informace o správném užívání léčiv, možných interakcích při užívání více léků, o nesnášenlivosti medikamentů nebo vlivu potravy na účinnost přípravků,“ uvedl ředitel strakonické nemocnice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA.

Poradenství je poskytováno bezplatně. Bližší informace lze získat na internetových stránkách www.nemocnice-st.cz, v sekci Lékárna.

Ve fotbalové korupční aféře padl 1. nepodmíněný trest

Ve fotbalové korupční aféře padl 1. nepodmíněný trest

Strakonický soud poslal v souvislosti se sázkařskou aférou na tři roky do vězení bývalého ligového fotbalistu a později funkcionáře Michala Káníka. Podle serveru aktualne.cz mu soudce sečetl dva podmíněné tresty, které bývalý hráč Českých Budějovic, Příbrami a Plzně dostal krátce po sobě. První nepodmíněný trest v této kauze ještě není pravomocný. Poprvé byl Káník odsouzen předloni na tři roky podmíněně za podvody v účetnictví strakonického klubu a podruhé na začátku letošního roku jako jeden z 22 obžalovaných v kauze sázkařské mafie. Káník tehdy jako jeden z mála přijal sankci ve formě trestního příkazu. Hlavní líčení s dalšími obžalovanými, z nichž nejznámějším je bývalý liberecký brankář Zbyněk Hauzr, začne před strakonickým soudem 6. června. Za ovlivňování zápasů obžalovaným hrozí až šestileté tresty. (ČTK) (foto Jan Škrle)

Zpravodajství STTV - 21. týden 2016

See video

Z volyňské divadelní přehlídky postoupily na Jiráskův Hronov čtyři inscenace. Den se strakonickým raketovým plukem přilákal hodně návštěvníků. Dům dětí a mládeže uspořádal Westernový den. Sport: házená, rybářské závody.

Divadlo Letí - Anna Polívková a Petr Vaněk

See video

Jedním z hostů letošního volyňského pikniku bylo profesionální Divadlo Letí, které se věnuje výhradně současné dramatice. Na celostátní amatérské přehlídce se v intimní komedii australského autora Declana Greena 8GB TVRDÝHO PORNA představili Anna Polívková a Petr Vaněk. Jak po představení Strakonické televizi řekli, práce neprofesionálních divadelníků si váží.

Zpravodajství STTV - 20. týden 2016

See video

Studenti VOŠ & SOŠ & SOŠŘaS uspěli v republikových soutěžích. Malí hasiči soutěžili v Otavském plamínku. Ve Volyni skončila přehlídka amatérských činoherních a hudebních divadel. Ve strakonickém kulturním domě se uskutečnil 12. ročník Prácheňského ošetřovatelského dne. Sport: Pootavský letní biatlon.

Swingové odpoledne Na Dubovci

See video

O dobovou atmosféru při oslavách vítězství nad fašismem se postaral orchestr Ježkovy stopy, dobová módní přehlídka a třeba výstava historických motocyklů.

Strakoničtí vojáci představí na veletrhu IDEB čerstvou novinku

Strakoničtí vojáci představí na veletrhu IDEB čerstvou novinku

Na letošním mezinárodním veletrhu obranné techniky IDEB 2016, který se uskuteční od 10. do 12. května v Bratislavě na Slovensku, bude svou techniku v rámci expozice Armády ČR vystavovat 25. protiletadlový raketový pluk ze Strakonic. Představí mimo jiné i nový typ nákladního automobilu Tatra 810-V-P-MBS, který jejich vozový park rozšířil teprve před několika dny.

„Jedná se o nejnovější verzi prostředku, který protiletadlové družstvo RBS-70 využívá k přepravě. Vznikl přestavbou stávajícího vozidla T 810-V na vozidlo s plně pancéřovanou kabinou T 810-V-P a implementací modulárního balistického systému ochrany na nástavbu vozidla,“ vysvětlil velitel strakonického útvaru plukovník Vladimír Barca.

Zmíněný prostředek je určen k přepravě členů protiletadlového družstva, jejich výstroje a výzbroje, a přepravě protiletadlového kompletu RBS-70 s nezbytnou výbavou a příslušenstvím. Přestavbou se zvýšila bezpečnost a ochrana přepravovaných osob.

Zpravodajství STTV - 19. týden 2016

See video

Strakoničtí si připomněli ukončení druhé světové války na Dubovci. Konvoj svobody projel městem. Vojáky V lipkách navštívil nový náčelník Generálního štábu Armády ČR. V Maltézském sále strakonického hradu vystavuje své fotografie z Indie blatenská fotografka Kamila Berndorffová. Ve Volyni začal 25. ročník Celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Piknik. Upozornění - změna termínu prezentace Technologický park Strakonice.

Strakonicemi projela kolona historických vozidel z druhé světové války

See video

V rámci květnových oslav konce 2. světové války projela ve čtvrtek 5.5. 2016 Strakonicemi kolona historických vozidel.

Syndikovat obsah