Kde najdete vysílání Strakonické televize

Strakonická televize vysílá ze satelitu ASTRA 3B a v pozemním vysílání (příjem přes přístroj set-top box) prostřednictvím programu Regionálnítelevize.cz a to v těchto časech: premiéra týdenního bloku začíná vždy v pondělí v 20:40 hodin. Reprízy můžete vidět v úterý 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin, dále v sobotu ve 20:40 a v neděli 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin. Vyhrazený kanál STTV běží 24 hodin denně v kabelových sítích UPC (analogový příjem) na území města Strakonice. Reportáže jsou vysílány pravidelně každou celou hodinu. Na aktuální zpravodajství navazuje reprízovaný informační blok z předchozího týdne a dále obrazové záznamy z různých akcí a sportovních utkání. Hodinová vysílací smyčka je doplněna textovými zprávami. Premiéra nového týdenního zpravodajského bloku je každé pondělí v 16:00.

Zpravodajství STTV - 16. týden 2021

See video

Ve strakonickém očkovacím centru byl proti covidu 19 naočkován deseti tisící registrovaný zájemce, kterému poblahopřál i jihočeský hejtman Martin Kuba. Strakonická Jednotka sboru dobrovolných hasičů zaznamenala od začátku roku zvýšený počet výjezdů ať už k požárům či takzvaným technickým pomocím. Sport: V anketě oceněný hokejový tým si zahrál na mistrovství světa v Kanadě. Pozvánka: Projekt Kulturu nezastavíš podporuje umělce i uzavřené obchody.

Zpravodajství STTV - 15. týden 2021

See video

Rozsáhlé kácení stromů na území města znepokojilo strakonickou veřejnost. O vysvětlení, proč bylo nutné kácet v několika městských lokalitách, jsme požádali vedoucího odboru životního prostředí Jaroslava Brůžka, který má na starosti městskou zeleň. Příběh desetiletého chlapce ze Strakonic, který zůstal po autonehodě své matky sám, vyvolal velkou vlnu lidské solidarity. Sport: Již potřetí byl v anketě Sportovec roku v kategorii Handicapovaný sportovec oceněn čtyřiatřicetiletý Tomáš Kunc, který se pravidelně účastní také Zimních speciálních olympiád v Krkonoších.

Zpravodajství STTV - 14. týden 2021

See video

V předvelikonočním týdnu zaznamenali ve strakonické nemocnici pokles covid pozitivních pacientů. O dítě nedávno odložené do strakonického babyboxu se přihlásila matka, která ho chce nazpátek. Mana, Apoštolská církev Strakonice, ve spolupráci s neformální skupinou Jsme Strakonice, připravila ke Dni učitelů výstavu Komenského „timeline“, která je součástí celorepublikového projektu Komenský 2020. Sport: V anketě Sportovec roku rozhodly čtyři desítky sportovních osobností, trenérů, funkcionářů a novinářů o prvenství mladších žáků FK Junior Strakonice v kategorii mládežnické kolektivy.

Velikonoční pozdrav města Strakonice

See video

Velikonoční pozdrav města Strakonice s proslovy starosty Břetislava Hrdličky, otce Romana Dvořáka a vystoupením Prácheňského souboru písní a tanců.

Zpravodajství STTV - 13. týden 2021

See video

Na Křemelce vznikne nový skatepark. Město vyhlásilo soutěž o nejlepší kraslici či ručně malované vejce. Velikonoční poselství otce Romana Dvořáka. Sport: Sympaťákem roku 2020 se v anketě Sportovec Strakonicka stal florbalový tým BEZ Katovice.

Zpravodajství STTV - 12. týden 2021

See video

Zastupitelé města na svém únorovém zasedání odsouhlasili prodej teras pod Hvězdou pro stavbu polyfunkčního domu. Strakonický pivovar se statečně pere se současnou koronakrizí. Do skla bude stáčet pivní speciály, například už ten Velikonoční, který uvedl tento týden na trh, se bude prodávat i v maloobchodní síti. Ve strakonické nemocnici bylo prostřednictvím babyboxu zachráněno již třetí dítě. Sport: Házenkářský úspěch v anketě Sportovec Strakonicka.

Zpravodajství STTV - 11. týden 2021

See video

Vytíženost covidových lůžek v jihočeských nemocnicích se blíží maximu. Jihočeský hejtman Martin Kuba ve svém prohlášení z minulého týdne upozorňuje, že nemocnice se mohou dostat do situace, kdy budou chybět lůžka se specializovaným přístrojovým vybavením včetně kvalifikovaného personálu. Rezervy docházejí a hejtman Kuba vybízí Jihočechy k většímu respektu před touto zákeřnou nemocí. Přes 2500 lidí bylo minulý týden naočkováno ve strakonickém očkovacím centru v Lidické ulici. Bylo to zatím nejvíc od zahájení očkování 11. února. Sportovní akcí roku 2020 se stalo utkání SK Otava Katovice - SK Slavia Praha U19.

Zpravodajství STTV - 10. týden 2021

See video

Zdravotníkům v očkovacím centru pomáhají také dobrovolníci z řad studentů strakonického gymnázia. V areálu nemocnice se testuje sedm dní v týdnu pomocí antigenních testů. Jihočeský kraj začal zveřejňovat počty pacientů s COVID-19 ve všech jihočeských nemocnicích. Kulturní akce stále nejsou povoleny kvůli sílící virové nákaze, a tak městské kulturní středisko využívá toto období k renovaci plakátovacích ploch ve městě. Tříkrálová sbírka kvůli mimořádným proticovidovým opatřením 19 zchudla, ale ještě je šance na její konto přispět. Z důvodů prudce se zhoršující epidemické situace je od 4. března provoz linek MHD na území Strakonic v režimu prázdninového provozu. SPORT: Královnou sportu se opět stala bikerka Jana Pichlíková. Strakonické basketbalistky si připsaly druhé vítězství sezóny.

Zpravodajství STTV - 9. týden 2021

See video

Zatímco ve strakonické nemocnici se testuje pravidelně, očkovací centrum v Lidické ulici je závislé na dodávkách vakcín, takže jeho kapacita není zdaleka využita. Strakoničtí vojáci absolvovali ve Švédsku instruktážní kurz nových protiletadlových raketových kompletů RBS - 70 NG. S blížícím se jarem se začíná probouzet i Panská zahrada, ze které se má ještě v letošním roce stát přírodní centrum kultury. Je to už padesát let, co se ve strakonickém pivovaru naposledy používal přírodní led z řeky Otavy. Sport: Královnou sportu se opět stala bikerka Jana Pichlíková.

Syndikovat obsah