Kde najdete vysílání Strakonické televize

Strakonická televize vysílá ze satelitu ASTRA 3B a v pozemním vysílání (příjem přes přístroj set-top box) prostřednictvím programu Regionálnítelevize.cz a to v těchto časech: premiéra týdenního bloku začíná vždy v pondělí v 20:40 hodin. Reprízy můžete vidět v úterý 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin, dále v sobotu ve 20:40 a v neděli 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin. Vyhrazený kanál STTV běží 24 hodin denně v kabelových sítích UPC (analogový příjem) na území města Strakonice. Reportáže jsou vysílány pravidelně každou celou hodinu. Na aktuální zpravodajství navazuje reprízovaný informační blok z předchozího týdne a dále obrazové záznamy z různých akcí a sportovních utkání. Hodinová vysílací smyčka je doplněna textovými zprávami. Premiéra nového týdenního zpravodajského bloku je každé pondělí v 16:00.

Zpravodajství STTV - 39. týden 2023

See video

Rychlý zásah policejní hlídky u strakonického jezu na Křemelce zachránil muže před utonutím. Sesunutý třicetitunový kadovský viklan, který byl v roce 1985 prohlášen za přírodní památku, vrátil zpátky Pavel Pavel s desítkami dobrovolníků. V Maltézském sále a v sále U Kata strakonického hradu je od 15. září k vidění unikátní výstava z tvorby Františka Doubka nazvaná Česká státnost. Třiadevadesátiletý Ladislav Pavel poprvé vystavuje své dřevořezby ve Strakonicích. Soutěžící tradiční akce Skate Contest Strakonice 2023 se vůbec poprvé mohli utkat na novém skateparku za zimním stadionem, který byl otevřen v květnu letošního roku. POZVÁNKA: V příštím týdnu 28. září oslavíme státní svátek a ve Strakonicích můžeme navštívit jednu z největších jihočeských poutí.

Zpravodajství STTV - 38. týden 2023

See video

Tonoucí vodáky v řece Otavě zachraňovali u Pětikolského jezu hasiči, zdravotníci a policisté. Naštěstí pouze v rámci společného cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Na letišti V Lipkách se uskutečnil atraktivní letecký den ON AIR STRAKONICE, který uspořádal tamní Aeroklub. Celodenní akci "Poznej sporty ve Strakonicích" připravila Česká unie sportu na prostranství pod Hvězdou. Na druhém nádvoří strakonického hradu odstartoval 8. ročník obnovené kdysi velmi populární motocyklové "Soutěže Šumavou".

Zpravodajství STTV - 37. týden 2023

See video

Do strakonických základních škol se po prázdninových stavebních úpravách vrátili žáci. Nový školní rok pro ně začal 4. září stejně jako na všech školách v České republice. Management strakonického Městského ústavu sociálních služeb převzal pět nových hybridních automobilů značky Toyota. Každoročně se v Droužeticích první zářijovou neděli koná mariánská pouť spojená se zábavným programem pro děti i dospělé. SPORT: Historicky poprvé byl strakonický územní odbor pořadatelem krajského kola soutěže v disciplínách TFA - Toughest Firefighter Alive - NEJTVRDŠÍ HASIČ PŘEŽIJE. Přes dvě stě diváků se přišlo podívat do strakonické házenkářské haly na utkání úvodního kola MOL ligy házenkářek. Městské kulturní středisko ve Strakonicích společně s Torrsen Sports uspořádaly na řece Otavě již šestý ročník oblíbených závodů Strakonický drak.

Zpravodajství STTV - 36. týden 2023

See video

Další polozapuštěné kontejnery budou tentokrát v ulici Stavbařů. V turisticky atraktivní lokalitě Na Podskalí začala výstavba nové veřejné toalety. V degustovně pivovaru byl předán výtěžek z charitativní akce Spring Night Katovice 2023 strakonické škole v Plánkově ulici. V naší nepravidelné rubrice "Lidé kolem nás" představíme rockovou kapelu HAMR, která v letošním roce oslavila 15 let svého působení.

Zpravodajství STTV - 35. týden 2023

See video

Devětadvacátý ročník Běhu městem přilákal do Strakonic velké množství běžců, které neodradilo ani mimořádně horké počasí. Na některých školách se před koncem prázdnin ještě dokončovaly stavební práce ve zrychleném tempu, ale od 4. září budou všechny připravené na návrat školáků. SPORT: Vzdát hold Christianu Battagliovi, který za svůj život ujel na kole 935 000 km, přijely do Zaboří desítky cyklistů. V nové sezoně, před prvním domácím mistrovským utkáním s Rudolfovem, poděkovali zástupci Junioru čtyřiadevadesátiletému Janu Kovářovi. Když v dorostu S. K. Strakonice 1908 začínal s fotbalem, bylo mu 16 let.

Zpravodajství STTV - 34. týden 2023

See video

Před 55 lety došlo k invazi vojsk Varšavské smlouvy na území Československa, která násilně ukončila reformy známé pod názvem Pražské jaro. Ředitel pivovaru Dušan Krankus odměnil Vojtěcha Pelíška z Čestic v rámci projektu "Řemeslo se zlatým dnem a obsahem". Strakonická policie se potýká s nedostatkem policistů jak na obvodním oddělení, tak na dopravním inspektorátu. POZVÁNKA: Jaké to je být vojákem, si zájemci mohou vyzkoušet ve strakonických kasárnách.

Zpravodajství STTV - 33. týden 2023

See video

Stavbaři dokončují opravu atletického oválu v základní škole Dukelská, který v minulém školním roce musel být uzavřen kvůli nevyhovujícím podmínkám pro sportování. SPORT: Hokejový svátek ve Strakonicích - extraligová Plzeň porazila Motor České Budějovice 4:2. Druhá velká sportovní událost v regionu se odehrála na fotbalovém trávníku v katovické Dudák aréně, na kterém v národním poháru Mol Cup 9. srpna nastoupil domácí divizní celek proti druholigové Příbrami.

Zpravodajství STTV - 32. týden 2023

See video

Město Strakonice za podpory Jihočeského kraje a ministerstva pro místní rozvoj nově upravilo "Naučnou stezku Švandy dudáka". Dětské příměstské tábory v letním areálu strakonického plaveckého stadionu se konají již několik let a jejich obliba stále roste. V černé kuchyni strakonického hradu připravilo Muzeum středního Pootaví výstavy obrazů protivínského rodáka malíře a architekta Karla Zocha a výběr kreseb dětí z terezínského ghetta. SPORT: Rekonstrukce čtyř strakonických tenisových kurtů během letních měsíců je největší investiční akcí tenisového klubu od výstavby tenisové haly v letech 2008 a 2009.

Zpravodajství STTV - 31. týden 2023

See video

Gastroenterologické centrum strakonické nemocnice bylo zařazeno mezi špičková pracoviště v České republice. Dětské venkovní bazény v letním plaveckém areálu jsou opraveny a začaly sloužit veřejnosti. V Kraselově bylo v červnu otevřeno nové muzeum psacích strojů. Vzácnou expozici doplňuje sbírka historických motocyklů. Pokud jste nikdy nebloudili v kukuřičném lánu, můžete si to vyzkoušet v nedalekých Radošovicích, kde je také v letošním roce připraveno zábavné kukuřičné bludiště pro děti i dospělé.

Syndikovat obsah