Sport

Strakonické hokejisty vyřadila Hluboká nad Vltavou

See video

Strakoničtí hokejisté ve druhém utkání čtvrtfinále play off krajské ligy podlehli na domácím ledě Hluboké nad Vltavou 1:3. Po předchozí porážce na ledě soupeře 2:3 pro ně tak sezona skončila.

Lidé kolem nás - Sára Veselková

See video

V dalším díle rubriky Strakonické televize LIDÉ KOLEM NÁS se podíváme za mladičkou snowboardistkou Sárou Veselkovou z Nového Dražejova, která reprezentovala Českou republiku na Zimních olympijských hrách mládeže 2016 v Lillehammeru.

Strollering - závody kočárků poprvé ve Strakonicích

See video

10. dubna v 15:00 odstartovaly na 51 místech České republiky již páté Strolleringové závody nebo-li závody ve sportovní chůzi s kočárkem. Vůbec poprvé se uskutečnily také ve Strakonicích

Strakoničtí házenkáři porazili Sokol Přerov 36:27

See video

HBC Strakonice sehrálo na domácí půdě další vítězný zápas. Výsledkem 36:27 skončilo třinácté kolo prvoligové soutěže proti slabšímu Přerovu.

Strakonice - FK Junior: Mise splněna

See video

Výhru v posledním zápase sezóny sledovalo na Křemelce přes 250 lidí. Tým Junioru postoupil do okresního přeboru.

Anketa Sportovec roku 2014 - Okresní sdružení Česká unie sportu Strakonice pod záštitou města Strakonice

Dospělí:
Bendlová Vladimíra - metaná, Vodňany
Carda Martin - fotbal, TJ Osek
Diviš Jakub - basketbal, SK Basketbal Strakonice
Fiala Tomáš - tenis, Tenisový klub Strakonice
Chalušová Petra - házená, TJ ČZ Strakonice
Javůrková Karolína - vodní pólo, TJ Fezko Strakonice
Kříž David - vodní pólo, TJ Fezko Strakonice
Mošovský Martin - házená, TJ ČZ Strakonice
Růžička Tomáš - lední hokej, HC Strakonice
Šujanová Edita - basketbal, BK Strakonice

Mládež:
Bartoš Marek - vodní pólo, TJ Fezko Strakonice
Hess Aleš - basketbal, SK Basketbal Strakonice
Hoštička Adam - tenis, Tenis klub Strakonice
Krejčová Jolana - basketbal, BK Strakonice
Kreuzová Barbora - vodní pólo, TJ Fezko Strakonice
Mlíka Jiří - karate, Cobra Ryu Strakonice
Nejdl Tomáš - házená, ČZ Strakonice
Pešek Petr - judo, SK Judo 90 Strakonice
Švarc Antonín - atletika, ČZ Strakonice
Vaněček Lukáš - fotbal, TJ Dražejov
Vlček Dušan, lední hokej, HC Strakonice

KOLEKTIVY - dospělí:
ZKM Vodňany - metaná

Strakoničtí krasobruslaři se při exhibici vydali na cestu kolem světa


Již počtvrté nacvičili strakoničtí krasobruslaři vánoční lední show, tentokrát na téma Cesta kolem světa. Uskutečnila se v čase adventním, 8. prosince na zimním stadionu ve Strakonicích.
Diváci se na strakonickém zimním stadionu vydali s malými i velkými krasobruslaři na více než hodinovou cestu do nejrůznějších států a světadílů. Kromě České republiky navštívili Rakousko, Jihoafrickou republiku, Japonsko, Antarktidu, Rusko, Švédsko, Kubu, Indii a Spojené státy. Krasobruslaři z každého světadílu, z každého státu předvedli ukázku tance, který je nejlépe charakterizuje.

Házenkáři přezimují na prvním místě


Velmi úspěšný podzim mají za sebou házenkáři HBC Strakonice. V posledním utkání I. ligy před zimní přestávkou svěřenci Miroslava Vávry zdolali béčko Jičína jednoznačně 28 : 18 a celkově vedou tabulku s 21 body za 10 vítězství a jednu remízu. Jihočeský tým, který disponuje nejlepší obranou a druhým nejlepším útokem, se může pochlubit i průběžně nejlepším střelcem soutěže. Je jím Martin Mošovský, autor 69 gólů. Strakoničtí házenkáři letos na podzim nestačili pouze na extraligové Lovosice, kterým v osmifinále Českého poháru na domácí palubovce podlehli 28: 37. Slušnou výchozí pozici do jarní části sezóny mají rovněž strakonické házenkářky. Ty jsou zatím po polovině II. ligy na čtvrtém místě se 14 body, když vyhrály sedm z deseti zápasů. (bob)

Házenkáři vybojovali pohárové osmifinále

Strakoničtí házenkáři se probojovali do osmifinále Českého poháru. V dramatickém utkání zdolali druholigový Sokol Vršovice až na sedmičky, když v normální hrací době utkání skončilo 28 : 28. (bob)

Strakoničtí florbalisté útočí na čelo tabulky

Úspěšně si zatím v této sezóně vedou florbalisté FbC Strakonice. Po devíti odehraných kolech jsou už na druhém místě divizní skupiny C. Strakoničtí fanoušci mohou svůj tým podpořit v sobotu 29. listopadu, když se od 18 hodin v obloukové hale utkají s TJ Lubná, v neděli v 10 hodin pak začíná zápas s Litomyšlí. (bob)

Syndikovat obsah