Historie

Pietní akt - 102 let od vzniku samostatného Československa

See video

U pomníku padlým se sešli představitelé města Strakonice, starosta Břetislav Hrdlička, místostarostové Rudolf Oberfalcer a Josef Zoch i nový senátor Tomáš Fiala. Uctít památku přišel i okresní předseda KDU-ČSL Vladimír Hanáček. Následně se pánové přesunuli do Starého Dražejova k uctění památky 28. října k tamějšímu pomníku padlým vojínům.

Zpravodajství STTV - 1. týden 2019

See video

Nejdůležitější události roku 2018 ve Strakonicích pohledem kamer STTV.

Strakonicemi projela kolona historických vozidel z druhé světové války

See video

V rámci květnových oslav konce 2. světové války projela ve čtvrtek 5.5. 2016 Strakonicemi kolona historických vozidel.

Životní osud Ladislava Kořána

See video

Jako mladý úspěšně sportoval po boku Emila Zátopka. Jako úspěšný vynálezce a podnikatel neměl v minulém režimu šanci. Jako vězeň uranových dolů měl číslo 010806. Jen malý výčet ze života Ladislava Kořána.

Životní příběh Evy Václavíkové ze Strakonic

See video

Ve válce byla číslem 83308. Identifikační číslice na rozdíl od ostatních Židů na předloktí vytetované nemá. Namísto koncentračního tábora, kde našla smrt většina příbuzných, ona přežila v úkrytu.

Zpravodajství STTV - 30. týden 2015

See video

Pejskiáda na Podskalí vynesla psímu útulku 5000 korun. Řidiče ve Strakonicích čeká několik dopravních omezení. Městské kulturní středisko vyzývá výtvarníky k tvorbě na největším obrazu světa. Odbor dopravy přechodně změnil své úřední hodiny. V Bažantnici se narodilo deset štěňat švýcarského ovčáka. Sport: Fotbalový turnaj Strakobandu.

Lidé si připomněli listopadové události roku 1989


Listopadové události roku 1989, které v naší zemi vedly k zásadním politickým a společenským změnám, si v minulých dnech připomněli také ve Strakonicích. Při dvou takových akcích nechyběla ani kamera Strakonické televize.

Muzeum představilo dva nové filmy o mlýnech


Víte, kolik mlýnů v minulosti stávalo ve Strakonicích? Nebo v jakém stavu před rekonstrukcí se nacházel nyní památkově chráněný hoslovický mlýn? Na tyto a mnohé další otázky odpovídají dva nové dokumenty, které veřejnosti nedávno představilo Muzeum středního Pootaví. Na výrobě filmů se podílela i Strakonická televize.
Sedmnáctiminutový dokument nazvaný Vodní mlýn Hoslovice diváky přenese do doby před rekonstrukcí mlýna, sleduje její průběh, ukáže jednotlivé stavební zásahy a prostřednictvím unikátních záběrů a výpovědí odborníků osvětluje, v čem spočívá hodnota této památky. V dokumentu Blanky Jirsové se rovněž dozvíte, proč se na budovu mlýna musela použít rákosová krytina, uvidíte, které zdi byly v havarijním stavu a nakolik byl mlýn postižen dřevokaznou houbou.

Lidé si připomněli vznik samostatného státu

Šestadevadesáté výročí vzniku samostatného Československa si připomněly desítky účastníků slavnostního shromáždění, které se 28. října uskutečnilo u pomníku obětem války ve Strakonicích. K této významné události našich dějin proběhl rovněž slavnostní nástup vojáků ve strakonických kasárnách. Součástí akce bylo i vyznamenání několika příslušníků 25. protiletadlového raketového pluku. (bob)

Hradní studna vydává středověké svědectví


První cenné nálezy vydala studna, která leží na nádvoří strakonického hradu. Při archeologickém průzkumu se již podařilo najít desítky nejrůznějších předmětů z období středověku.

Syndikovat obsah