Podníkání

Tržnice bude vybavena novými pulty

Na tržnici u strakonického kostela sv. Markéty budou podél chodníku instalovány nové pulty pro příležitostný prodej zahrádkářských přebytků. Prodejní pulty, do kterých město investovalo sto tisíc korun, budou zájemcům pronajímány a na tržnici se objeví ještě před letošní sklizní ovoce a zeleniny. (puč)

Dva stánky na tržnici jsou ještě volné

V těchto dnech vypisuje město Strakonice nový záměr na pronájem dvou ještě neobsazených stánků na strakonické tržnici u kostela sv. Markéty. Minimální cenu za pronájem tzv. gastrostánku stanovili radní na 4000 Kč měsíčně. Za druhý stánek, o který původně měla zájem Jednota Volyně, musí budoucí provozovatel měsíčně nabídnout minimálně 3800 korun. Po splnění daných podmínek uzavře město smlouvy se zájemci o provozování stánků zatím na dobu jednoho roku, tedy na dobu určitou. (puč)

Město postaví silnici do průmyslové zóny Jelenka


Město Strakonice ještě letos zpřístupní průmyslovou zónu Jelenka. Do dvou let zde vyrostou výrobní haly společnosti Denios a vznikne několik desítek pracovních míst.
Strakonická radnice už koncem loňského roku podepsala s firmou Denios smlouvu o prodeji více než čtyřhektarového pozemku v severovýchodní části města. Zatímco Denios slíbil, že v dohledně době v oblasti Jelenka vybuduje továrnu a přesune sem dosavadní provoz z Heydukovy ulice, město se zavázalo k výstavbě nové přístupové komunikace včetně veřejného osvětlení a inženýrských sítí. „V současné době je již vybrána firma, která by to měla realizovat. Cena díla bude něco přes sedm miliónů korun a dílo by mělo být hotovo do konce října letošního roku,“ upřesnil starosta Pavel Vondry.

Pivovar získal Zlatou pivní pečeť

Významného úspěchu dosáhl Měšťanský pivovar Strakonice na prestižní degustační soutěži v Táboře. Polotmavý ležák Klostermann totiž na těchto tradičních slavnostech získal Zlatou pivní pečeť. Táborské akce se zúčastnilo 150 domácích i zahraničních pivovarů. (bob)

Firma Denios postaví nový závod

Dalších zhruba čtyřicet lidí by mohlo najít práci v novém závodu, který v průmyslové zóně Jelenka ve Strakonicích hodlá vybudovat zdejší pobočka společnosti Denios. Zástupci firmy už podepsali s městem smlouvu na koupi více než čtyřhektarového stavebního pozemku. Právě sem hodlá Denios přestěhovat stávající provoz v Heydukově ulici a výrobu rozšířit přibližně o padesát procent. (bob)

Za úspěchem stojí srdce, shodli se podnikatelé s filmařem


Uvolněná atmosféra provázela letošní fórum podnikatelů pořádané Oblastní kanceláří Jihočeské hospodářské komory ve Strakonicích. Ocenění významný živnostník roku si odnesla majitelka cukrárny Jana Kazbundová a jako společnost roku byla vyznamenána Teplárna Strakonice.

Významná osobnost a rodák města Strakonice

Na Fóru podnikatelů bylo také předáno ocenění Významná osobnost roku, které převzal za město Strakonce Arnošt Zemen. Působil jako tovární jezdec ČZ, a byl 15 let československým reprezentantem motocyklového sportu. Hospodářská komora také předala cenu Významný rodák roku. To převzal za Strakonice Miroslav Treybal, ochránce přírody a skaut. (mav)

Rybník Milava vydal výběrové kapry


Rybník v oblíbené rekreační oblasti na Strakonicku Milava stihli rybáři vylovit za dva dny. A byli spokojení. Ukázalo se, že převážná část kaprů v sítích splňuje kritéria tzv. výběrového kapra.
Za doprovodu místní kapely na hrázi rybníka Milava prováděla Blatenská ryba od úterý

Ve Strakonicích se slavilo 200 let textilní výroby


Dvě staletí textilní výroby ve Strakonicích si minulý týden připomněla společnost Johnson Controls, její zaměstnanci stejně jako veřejnost na Strakonicku. Právě americká firma se totiž v roce 2010 stala vlastníkem textilního závodu, který byl dlouho znám pod názvem Fezko.

Provozovatele pouti straší více než krize výkyvy počasí


Strakonická pouť patří mezi nejrozsáhlejší a nejoblíbenější v jižních Čechách a také k největším akcím, které se ve městě konají. Za tu letošní utrží do rozpočtu v přepočtu 1,2 milionu korun.

Přibližně 360 stánků a 40 atrakcí se 150 zaměstnanci a 11 provozních dní pouťové zábavy na 18 000 metrech čtverečních na ploše pod Hvězdou a přilehlé Ellerově ulici a okolí. Historie strakonické václavské pouti se traduje od 50. let minulého století. Od těch dob, kdy řetízkový kolotoč stál dvě koruny a střela na střelnici jednu, se ale zvýšily jak náklady na provozování, tak vstupné na atrakce. ,,Tady máte atrakci, za kterou by byl menší rodinný domek postavený, a ta vyžaduje každoroční, prakticky každodenní údržbu,“ uvedl organizátor Josef Tříska

Syndikovat obsah