Policie

Výbuch v přádelně prověřil záchranáře

See video

V přádelně se konala nepovolená technopárty a při neopatrné manipulaci s pyrotechnikou došlo k výbuchu. Zraněné hrálo přes 50 figurantů ze strakonického gymnázia s různými zraněními. Rozsáhlou reportáž, kde se dozvíte více o této akci uvidíte ve zpravodajství 42. týdne Strakonické televize.

Jihočeští policisté kontrolovali řidiče

Zejména na dodržování zákazu požívání alkoholu a jiných omamných látek řidiči byla zaměřena dopravně bezpečnostní akce, do níž se v celých jižních Čechách mezi 5. a 6. prosincem zapojilo 141 policistů. Strážci zákona zkontrolovali 838 vozidel a odhalili 78 přestupků. Celkem u šesti řidičů byl dechovou zkouškou zjištěn alkohol, dalších patnáct motoristů nepoužilo bezpečnostní pásy a stejný počet řidičů neměl vozidlo v náležitém technickém stavu. Čtyřem lidem pak chyběl řidičský průkaz. (bob)Jihočeští policisté kontrolovali řidiče

Strážníci zachránili muže, který pomýšlel na sebevraždu

Lidský život se možná podařilo zachránit strážníkům Městské policie ve Strakonicích. Velitel směny totiž při telefonickém rozhovoru v noci 12. listopadu rozmluvil sebevražedné úmysly muži, kterého městská policie následně dopravila na služebnu. Muž byl poté na základě rozhodnutí lékaře převezen do protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice v Českých Budějovicích. (bob)

Policisté při bezpečnostní akci stíhali mladíka bez řidičáku

Více než dvě desítky policistů ze Strakonic se zapojily do dopravně bezpečnostní akce, která se konala poslední říjnový den. Strážci zákona kromě jiného od pracovníků bezpečnostní agentury převzali muže podezřelého z loupežného přepadení obsluhy benzínové stanice. Dále několik policejních hlídek pronásledovalo ujíždějící automobil, který – jak se později prokázalo – řídil mladík bez řidičského oprávnění. Vůz před Drachkovem dostal smyk a převrátil se na střechu. (bob)

Požár odhalil pěstírnu konopí

Neobvyklým způsobem se ve Starém Dražejově u Strakonic podařilo odhalit nelegální pěstírnu konopí. Poslední říjnovou sobotu ráno nejprve k ohlášenému požáru jednoho z neobývaných domů vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči. Požár, jehož ohnisko bylo na půdě, se podařilo zlikvidovat za necelou hodinu. Při ohledání místa činu však byla nalezena pěstírna konopí. Policisté na místě zajistili bezmála 500 kusů požárem ohořelých rostlin. Případ je nyní v šetření. (bob)

Policisté zřejmě objevili výrobnu pervitinu

Dobrou práci odvedli v minulých dnech policejní specialisté na drogovou problematiku. Ve dvou obcích na Strakonicku provedli tři domovní prohlídky, při kterých objevili zařízení a věci, které s největší pravděpodobností sloužily k výrobě pervitinu. Kriminalisté na případech intenzivně pracují. (bob)

Policisté na jihočeských silnicích kontrolovali motoristy

Bezmála 150 jihočeských policistů se v polovině září zúčastnilo dopravně bezpečnostní akce X. Během 37. týdne zkontrolovali 860 motorových vozidel, přičemž zjistili 180 dopravních přestupků. Sedmačtyřicet řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, jedenáct motoristů požilo před jízdou alkohol a dva návykovou látku. Navíc padesát řidičů a spolucestujících se nepřipoutalo bezpečnostním pásem. Akce obdobného charakteru mají pokračovat i v těchto dnech. (bob)

Řidič chtěl projet brod, vůz zůstal v řece

Kuriózní nehodu vyšetřují strakoničtí policisté. Dosud neznámý řidič havaroval při pokusu projet říční brod u Strunkovic nad Volyňkou. Policie po příjezdu zjistila, že na opuštěném vozidle je umístěna registrační značka z jiného automobilu. Policisté se proto obracejí na veřejnost se žádostí o spolupráci, která by pomohla zjistit totožnost řidiče, případně objasnit okolnosti nehody. (bob)

Policisté poučili děti o bezpečném pohybu po komunikacích

Se začátkem nového školního roku se ve Strakonicích opět konala tradiční akce Zebra se za Tebe nerozhlédne, kterou připravuje Policie České republiky ve spolupráci s městskou policií. O bezpečném pohybu malých chodců a cyklistů si minulý týden policisté povídali s dětmi přímo u základních škol Povážská a Dukelská. Osvětové akce budou pokračovat formou besed v různých školách na Strakonicku. (bob)

Policie hledá nové zájemce o službu

Jihočeští policisté rozšiřují své řady. Pokud tedy hledáte perspektivní zaměstnání a patříte mezi ty, kteří chtějí pomáhat ostatním a žít v bezpečném kraji, pak se zkuste ucházet o práci u Policie České republiky. Zájemci o tuto profesi se pro bližší informace mohou obrátit na personální pracovníky jednotlivých územních odborů Jihočeského kraje. V případě Strakonicka jde o telefon 974 237 400, případně můžete psát na emailovou adresu: st.pis@pcr.cz. (bob)

Syndikovat obsah