Informace

Kde najdete vysílání Strakonické televize

Strakonická televize vysílá ze satelitu ASTRA 3B a v pozemním vysílání (příjem přes přístroj set-top box) prostřednictvím programu Regionálnítelevize.cz a to v těchto časech: premiéra týdenního bloku začíná vždy v pondělí v 20:40 hodin. Reprízy můžete vidět v úterý 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin, dále v sobotu ve 20:40 a v neděli 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin. Vyhrazený kanál STTV běží 24 hodin denně v kabelových sítích UPC (analogový příjem) na území města Strakonice. Reportáže jsou vysílány pravidelně každou celou hodinu. Na aktuální zpravodajství navazuje reprízovaný informační blok z předchozího týdne a dále obrazové záznamy z různých akcí a sportovních utkání. Hodinová vysílací smyčka je doplněna textovými zprávami. Premiéra nového týdenního zpravodajského bloku je každé pondělí v 16:00.

Zpravodajství STTV - 5. týden 2020

See video

Během letošní jubilejní Tříkrálové sbírky se vybralo nejvíc peněz. Před 128 lety se ve Strakonicích narodil slavný loutkář Josef Skupa. Armáda České republiky spustila v roce 2012 projekt nazvaný Armáda dává naději. Zásobování Hajské pitnou vodou je dlouhodobě nevyhovující. Reprezentační ples města ve strakonickém domě kultury měl důstojný ráz. SPORT: Vodní pólistky pokračují na vítězné vlně.

Zpravodajství STTV - 4. týden 2020

See video

Ve strakonickém gymnáziu, které je třetím největším gymnáziem v Jihočeském kraji, byla dokončena bezbariérová úprava učebních pavilonů. Pro žáky se zdravotním úrazem nebo s tělesným postižením jsou nyní k dispozici tři svislé a jedna šikmá výtahová plošina, nechybějí ani bezbariérové toalety. Město chce podpořit třídění využitelných odpadů, a proto se rozhodlo nakoupit sady tašek na třídění odpadů pro domácnosti. Ve strakonické porodnici přišlo v loňském roce na svět celkem 636 dětí, z toho 332 chlapců a 304 děvčátek. Sport: Strakoničtí hokejisté přivítali na domácím ledě lídra krajského přeboru z Pelhřimova. Rozhovor s úspěšným vodním pólistou Martinem Faměrou.

Zpravodajství STTV - 3. týden 2020

See video

Na veřejném ustavujícím městském zastupitelstvu byl 9. ledna opět zvolen starostou Břetislav Hrdlička ze Strakonické veřejnosti. Místostarosty se stali Rudolf Oberfalzer st. a Josef Zoch. Mimořádným dárkem lze nazvat zvon sv. Anežka Česká, který v loňském roce těsně před vánočními svátky dorazil do kostela Panny Marie bolestné na Podsrpu. Svoboda a nesvoboda byly ústředním tématem besedy, na kterou přijela do Strakonic bývalá disidentka, signatářka a mluvčí Charty 77, psycholožka a spoluzakladatelka Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných Dana Němcová. Sport: Strakoničtí vojáci se probojovali na MS v rybníkovém hokeji.

Zpravodajství STTV - 2. týden 2020

See video

Tradičním novoročním ohňostrojem nad Otavou byl ve Strakonicích přivítán nový rok 2020. Na druhém břehu řeky ho sledovaly tisíce lidí. Krátký novoroční projev přednesl starosta města Břetislav Hrdlička. Také otužilci přivítali Nový rok ve Strakonicích koupáním v řece Otavě. Novoroční akci uspořádal již podesáté oddíl otužilců TJ Fezko Strakonice. První letošní miminko narozené na jihu Čech se jmenuje Adam a pochází ze Strakonic. Strakoničtí vojáci budou od letošního roku vyzbrojováni novými zbraněmi, které nahradí dosud používané zastaralé ruské systémy. Přestavba Muzea středního Pootaví ve Strakonicích, naplánovaná do června 2021, se prodraží kvůli vícepracím o patnáct milionů korun. Sport: V předsilvestrovském derby vyzvali Sparťané Slavii.

Zpravodajství STTV - 1. týden 2020

See video

Cenu starosty města za celoživotní práci v oblasti rozvoje kultury a umění převzal v prosinci 2019 známý strakonický muzikant Miroslav Lukeš.Do rubriky „Lidé kolem nás“ jsme natáčeli s ochotníky v Radomyšli, které neláká činohra, ale opera! A že jim to jde dobře, potvrzují jejich pěvecké i herecké výkony, kterými při zájezdech uchvacují i diváky ve Strakonicích. Sport: Předsilvestrovské derby Sparta - Slavia.

Zpravodajství STTV - 52. týden 2019

See video

Opakované volby skončily jednoznačným vítězstvím Strakonické veřejnosti, která získala 65 procent hlasů a v novém městském zastupitelstvu obsadí 17 křesel z jednadvaceti. Jak na Vánoce vzpomínají ti dříve narození, jsme se dozvěděli na předvánočním večírku pro seniory. Drogově závislí, problémoví jedinci jsou společností často vnímáni jako ti, kteří si za své problémy mohou výhradně sami. Je tomu ale opravdu tak? Na sklonku roku navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch strakonickou nemocnici, kde diskutoval nejen o její současné situaci, ale i o v českém zdravotnictví vůbec. Sváteční slovo otce Romana Dvořáka.

Zpravodajství STTV - 51. týden 2019

See video

Ve Strakonicích se 14. prosince 2019 uskutečnily nové volby do městského zastupitelstva. O přízeň voličů se ucházelo celkem deset politických subjektů. Mezi první nejdůležitější úkoly nového městského zastupitelstva bude patřit schválení návrhu rozpočtu na rok 2020, který ještě před opakovanými komunálními volbami vzala na vědomí rada města. Prácheňský soubor písní a tanců oslavil v sokolovně své sedmdesátiny. Cena starosty města Strakonice byla udělena in memoriam Josefu Režnému, zakladateli a dlouholetému vedoucímu Prácheňského souboru písní a tanců Strakonice, za jeho celoživotní přínos v oblasti kultury, pedagogiky, výchovy a vzniku tradice mezinárodního dudáckého festivalu. V degustovně strakonického pivovaru převzali zástupci Domácího hospice sv. Markéty výtěžek z charitativního koncertu Autumn Night Katovice. Sport: Pekelný hokejový turnaj pro malé hokejisty.

Zpravodajství STTV - 50. týden 2019

See video

Nemocnicí roku se podle Health Care Institutu stala strakonická nemocnice. Sociální fond městského úřadu ve Strakonicích lidé málo využívají. Froglet Běžci Strakonice rozhýbali veřejnost k vysazení nových alejí listnatých stromů u Střelského rybníka a rybníka v Droužeticích.Vzpomínkový večer na osobitého autora divadelních her pro děti, prozaika a regionálního novináře Josefa Křešničku uspořádali k jeho nedožitým osmdesátinám členové loutkářského souboru Radost společně s Pražským spolkem Říše loutek. Ve Šmidingerově knihovně vystavuje Marcela Vichrová originály ilustrací, které vytvořila pro knížku Josefa Křešničky Jiná jména smrti. Děti a dospělí zcela zaplnili Velké náměstí, aby mohli sledovat letošní zcela nově pojaté slavnostní zahájení adventu ve Strakonicích.

Zpravodajství STTV - 49. týden 2019

See video

Bezplatní dárci krve ze Strakonicka jsou koncem roku pravidelně oceňováni v Rytířském sále strakonického hradu. Tato tradice byla dodržena i v letošním roce. Strakonická nemocnice se opět připojila ke světovému dnu CHOPN, což je zkratka pro chronickou obstrukční plicní nemoc. Základní škola Dukelská Strakonice již po několikáté uspořádala tradiční charitativní akci s názvem Stonožkový jarmark. Andělské poštovní úřednice z Nebeské pošty přijaly od dětí obálky s vánočními přáníčky a osobně je předaly Andělskému rytíři na bílém koni, který je doručil Ježíškovi. Pro všechny, kteří letošní Vánoce budou trávit v péči lékařů a zdravotních sester, se ještě před adventem rozsvítil vánoční strom v aromatické zahradě strakonické nemocnice. Sport: Vodní pólistky zůstávají královnami. Basketbalistky U19 Chance zvítězily nad týmem z Ostravy.

Syndikovat obsah