Informace

Kde najdete vysílání Strakonické televize

Strakonická televize vysílá ze satelitu ASTRA 3B a v pozemním vysílání (příjem přes přístroj set-top box) prostřednictvím programu Regionálnítelevize.cz a to v těchto časech: premiéra týdenního bloku začíná vždy v pondělí v 20:40 hodin. Reprízy můžete vidět v úterý 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin, dále v sobotu ve 20:40 a v neděli 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin. Vyhrazený kanál STTV běží 24 hodin denně v kabelových sítích UPC (analogový příjem) na území města Strakonice. Reportáže jsou vysílány pravidelně každou celou hodinu. Na aktuální zpravodajství navazuje reprízovaný informační blok z předchozího týdne a dále obrazové záznamy z různých akcí a sportovních utkání. Hodinová vysílací smyčka je doplněna textovými zprávami. Premiéra nového týdenního zpravodajského bloku je každé pondělí v 16:00.

Zpravodajství STTV - 27. týden 2020

See video

Strakoničtí zastupitelé na svém pátém zasedání rozhodli o zvýšení daně z nemovitostí. Z 19 přítomných zastupitelů jich pro změnu vyhláškyměsta hlasovalo 18. Jeden zastupitel byl proti. Jihočeský kraj zveřejnil výsledky srovnávací studie promořenosti obyvatel strakonického a píseckého okresu. Do Strakonic přijeli na dvoudenní pracovní seminář zahradníci a zahradní architekti z celé České republiky, aby se teoreticky i prakticky seznámili s vysazováním nového typu trvalek pro městskou zástavbu. Ekonomické propady způsobené koronavirovou pandemií jsou patrné ve všech oblastech našeho života, ale objevují se už i pozitivní zprávy. Ve městě byla otevřena nová lékárna s přírodními produkty. Vodní pólistky oslavily historický úspěch a ve strakonickém pivovaru pokřtily letní pivo.

Zpravodajství STTV - 26. týden 2020

See video

Strakoničtí zastupitelé se 17. června sešli ve velké zasedací místnosti městského úřadu na svém pátém zasedání. Z jedenadvaceti jich přišlo devatenáct, dva byli omluveni. Muzeum středního Pootaví nechalo zhotovit kopii vzácné Strakonické madony ze 13. století u volyňského řezbáře Jaroslava Frencla. Kapela Nixon Lads pokřtila nové cédéčko. Po ukončeném nouzovém stavu se začíná probouzet i pandemií paralyzovaná činnost městského kulturního střediska. V areálu letního kina začalo kulturní léto letos symbolicky nazvané Duha nad Otavou. Vodní pólisté hodnotili uplynulou sezónu, kterou považují za úspěšnou.

Zpravodajství STTV - 25. týden 2020

See video

Koncem května se po více než dvou měsících otevřelo Rodinné centrum Beruška. Šmidingerova knihovna se díky rozvolňování bezpečnostních opatření otevřela pro své čtenáře od 1. června tak, jak byli zvyklí před příchodem koronavirové krize. První ročník setinové rallye Spring Classic - South Bohemia Trophy byl zahájen v Písku. Odstartovalo v něm devadesát automobilových veteránů, které dále pokračovaly do Strakonic, Kašperských Hor, na Modravu a zpátky na Strakonicko. Městské kulturní středisko zahajuje 19. června v areálu letního kina Strakonické kulturní léto. Kulturní akce pod širým nebem odstartuje jako první rocková skupina Harlej. IV. ročník Divadlo v parku, celodenní divadelní program pro rodiny s dětmi různého věku doplněný tematickými tvořivými dílnami, uspořádaly Jsme Strakonice a Sunshine cabaret.

Zpravodajství STTV - 24. týden 2020

See video

Prohlubující se sucho v České republice nabývá katastrofálních rozměrů. Návrat vody do krajiny řeší města i obce. Městské informační centrum v zámku bylo v květnu znovu otevřeno pro turisty. Novinkou je, že do něj byla přesunuta pokladna městského kulturního střediska. Do rubriky Lidé kolem nás jsme zařadili setkání s výtvarníkem Jiřím Máškou na vernisáži jeho výstavy obrazů a soch ve Strakonicích. Start setinové rally Spring Classic byl v píseckém hradišti a itinerář soutěže zavedl historická auta i do Strakonic. K průjezdu historických aut Strakonicemi se vrátíme v reportáži v příštím zpravodajském bloku.

Zpravodajství STTV - 23. týden 2020

See video

Žáci 1. stupně strakonických základních škol se minulý týden mohli po pandemii dobrovolně vrátit do lavic. Mohli, ale nemuseli, protože až do konce školního roku nepůjde o povinnou školní docházku. Ve strakonické nemocnici jsou od 25. května opět povoleny návštěvy, i když za přísnějších podmínek. Od 1. června se otevřelo Infocentrum pro seniory. Pro posezení zatím poslouží venkovní prostory pod pergolou. Pravidelná jarní kontrola dětských hřišť ve městě tentokrát neobjevila žádné injekční stříkačky po narkomanech. Minulý týden předali zástupci basketbalového klubu řediteli strakonické nemocnice Tomáši Fialovi peněžitý dar z prodeje roušek, které basketbalistky ušily. V jarním období se zvyšuje počet zraněných zvířat, kterým pomáhají nejenom strakoničtí městští strážníci ve spolupráci se Záchrannou stanicí živočichů v Makově.

Zpravodajství STTV - 22. týden 2020

See video

Po dalším rozvolnění vládních opatření zavedených kvůli koronavirové pandemii se znovu obnovil provoz v mateřských školách ve městě. Světlo na konci tunelu. Tak vidí zlepšující se ekonomickou situaci management měšťanského pivovaru. Strakonice už rozkvétají do letní krásy. Na záhonech města jsou v tomto období vyměňovány jarní květiny za trvalé letní odrůdy nejrůznějších barev. Od konce června začne letní kino s denním promítáním a uskuteční se zde i akce v rámci kulturního léta. Strakonické krajkářky paličkují své výtvory buď pro charitativní účely, nebo na výstavy. Nyní se podílejí na projektu Srdíčka pro zdravotníky. Přestože v Muzeu středního Pootaví stále pokračuje rekonstrukce muzejních expozic, mohou si jeho návštěvníci v nové sezoně opět vystoupat na vyhlídkovou věž Rumpál a prohlédnout si expozice v černé kuchyni. V rámci Mezinárodního dne muzeí byl vstup do těchto objektů zdarma.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 25. 5. 2020

See video

Vyjádření starosty Strakonic Břetislava Hrdličky ke dni 22. 5. 2020. Témata: uvolňování vládních opatření, rozvoj bytové výstavby ve městě, otevření základních a mateřských škol

Zpravodajství STTV - 21. týden 2020

See video

75. výročí od konce 2. světové války si společně s představiteli města Strakonice a dalšími veřejnými činiteli připomněli také strakoničtí vojáci. Tři příslušníci útvaru následně převzali Čestný odznak Armády České republiky Za zásluhy III. stupně. Minulý týden začal nejvýraznějším uvolňováním vládních opatření proti koronaviru. Pro maturanty se otevřelo i strakonické gymnázium. Od minulého týdne se bohoslužeb může zúčastnit až sto osob. Znamená to, že ve všech farnostech na Strakonicku začaly bohoslužby v časech, na které byli lidé zvyklí. Na základě doporučení Ministerstva školství, mládeže, sportu a tělovýchovy rozhodli členové rady města o obnovení provozu ve strakonických mateřských školách. Výstavní prostory městského kulturního střediska na hradě se otevřou 29. května výstavou strakonického výtvarníka Jiřího Mášky.

Zpravodajství STTV - 20. týden 2020

See video

Na Kuřidle před 75 lety byla v noci ze 4. na 5. května vztyčena československá vlajka. Skončila druhá světová válka a do nacisty okupovaného Československa se vrátila svoboda. Ještě do ukončení nouzového stavu provádí odběrové místo ve strakonické nemocnici testy pro příhraniční pracovníky za finanční úhradu. Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb pro ORP Strakonice na roky 2020-2022 byl schválen na čtvrtém jednání Zastupitelstva města Strakonice. Někteří dobrovolníci, kteří nezištně pomáhají lidem v koronarové době, se vzdali odměn ve prospěch záchranné služby ve Strakonicích. V tomto týdnu dochází k dalšímu rozvolnění vládou nařízených hygienických opatření. Mezi znovuotevřená muzea patří i blatenské se zajímavou stálou expozicí. Pastvina u Přešťovic na Strakonicku se stala součástí Česko – slovenského projektu South Life na ochranu přírody.

Syndikovat obsah