Informace

Kde najdete vysílání Strakonické televize

Strakonická televize vysílá ze satelitu ASTRA 3B a v pozemním vysílání (příjem přes přístroj set-top box) prostřednictvím programu Regionálnítelevize.cz a to v těchto časech: premiéra týdenního bloku začíná vždy v pondělí v 20:40 hodin. Reprízy můžete vidět v úterý 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin, dále v sobotu ve 20:40 a v neděli 0:40, 4:40, 8:40, 12:40 a 16:40 hodin. Vyhrazený kanál STTV běží 24 hodin denně v kabelových sítích UPC (analogový příjem) na území města Strakonice. Reportáže jsou vysílány pravidelně každou celou hodinu. Na aktuální zpravodajství navazuje reprízovaný informační blok z předchozího týdne a dále obrazové záznamy z různých akcí a sportovních utkání. Hodinová vysílací smyčka je doplněna textovými zprávami. Premiéra nového týdenního zpravodajského bloku je každé pondělí v 16:00.

Zpravodajství STTV - 39. týden 2020

See video

COVID 19 začíná opět omezovat kulturní akce. Domácí hospic sv. Markéty dostal nové auto. Nemocnice omezila návštěvy. Pozvánka na festival mluveného slova Slovoslet 2020. Sport: Ve věku nedožitých 86 odešel do sportovního nebe Zdeněk Koller. Na strakonickém letišti se uskutečnilo otevřené Mistrovství ČR v parašutismu. Pozvánka na Strakonický fez 2020.

Zpravodajství STTV - 38. týden 2020

See video

Přesunutím restaurace z prvního poschodí do zmodernizovaných prostor v přízemí byla ukončena první etapa rozsáhlé rekonstrukce kulturního domu. Strakonická nemocnice převzala finanční dar ve výši 250 000 korun od nadačního fondu Kapka naděje. V černé kuchyni strakonického hradu vystavuje obrazy Eva Wernerová-Malkovská. K jejím nejčastějším motivům patří stará zákoutí měst, vesničky a zátiší. Třetího ročníku závodu dračích lodí na Podskalí se zúčastnilo 19 posádek, což je zatím nejvíc v tříleté historii Strakonického draka. POZVÁNKA: K jubilejnímu 40. ročníku Běhu okolo Kuřidla, který je oblíbeným závodem profesionálních sportovců i rodin s dětmi, připravili pořadatelé ze strakonického Ski klubu několik novinek.

Zpravodajství STTV - 37. týden 2020

See video

Firma Baobab, která v České republice pečuje o památné stromy více než dvacet let, v minulých dnech odborně ošetřila vzácnou Václavskou lípu na Podsrpu, která byla vyhlášena nejkrásnější lípou strakonického okresu. Štěkeňská rodačka, Tereza Vanišová, se po vydařené sezóně v americké univerzitní lize dostala do National Women Hockey League, tedy ženské obdoby NHL. Dres bude oblékat za tým Boston Pride. Její úspěšnou kariéru vám přiblížíme v naší rubrice Lidé kolem nás. Na závěr pro vás máme ještě tip na zářijový výlet. Přibližně 10 kilometrů od Strakonic u obce Kváskovice se nachází neoficiálně nejmladší hrádek v České republice.

Zpravodajství STTV - 36. týden 2020

See video

Tradiční Václavská pouť ve Strakonicích bude, ale kvůli nutným hygienickým opatřením v jiné podobě. Letošní 24. ročník Mezinárodního dudáckého festivalu ve Strakonicích se nemohl uskutečnit kvůli pandemii Covid 19, ale neopakovatelnou atmosféru dudáckých festivalů si domácí muzikanti a hosté připomněli v pořadu A přeci v Strakonicích dudy hučí... Strakonice mají za sebou 26. ročník Běhu městem. Tato sportovní událost, která se koná vždy 21. srpna, každoročně připomíná zákeřnou okupaci tehdejšího Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Pivovar uspořádal zajímavou sportovní událost spojenou s narozeninovými oslavami strakonického piva. Její součástí byl i první ročník Otavského zlatého půlmaratónu.

Zpravodajství STTV - 35. týden 2020

See video

Výtěžek z memoriálu Petra Adlera putoval tradičně do strakonické nemocnice. Příslušníci strakonické jednotky aktivní zálohy se zúčastnili výcviku v Oldřichově a Boleticích. V areálu letního kina se uskutečnila premiéra balady Ondřeje Fibicha Kdyby dudy měly křídla. Sport: Sokol Katovice se stal vítězem okresního přeboru ledního hokeje. V prostorách strakonického hradu se uskutečnil turnaj v české dámě. Pozvánka: Ve Strakonicích se uskuteční MČR v parašutismu.

Zpravodajství STTV - 34. týden 2020

See video

O senátorské křeslo v obvodu č. 12 se utká 11 kandidátů. V letním kině proběhla premiéra balady Ondřeje Fibicha Kdyby dudy měly křídla. Strakonice koncem srpna přeci jen o dudáckou muziku nepřijdou. Na sobotu 22. a neděli 23. 8. je připraven "dudácký víkend". Sport: Hokejisté HC Strakonice zahájili přípravu na novou sezónu. XXVI. ročník Běhu městem se tradičně uskuteční 21. srpna. Ve věku 88 let zemřela velká motocyklová legenda Zdeněk Polánka.

Zpravodajství STTV - 33. týden 2020

See video

Strakonická nemocnice jako první v Jihočeském kraji zavedla rouškomat. Strakonické krajkářky poděkovaly zdravotníkům a všem z první linie. Hoslovický mlýn ožil akcí Pec nám (ne)spadla. Zahraniční i české soubory zasílají video pozdravy, které budou postupně zveřejňovány na webových stránkách MDF (www.dudackyfestival.cz). SPORT: Exhibiční utkání legend ženského basketbalu versus Mladé Pušky mělo charitativní charakter.

Zpravodajství STTV - 32. týden 2020

See video

Krizový štáb Jihočeského kraje rozhodl o povinnosti nošení roušek v prostorách zdravotnických zařízení a úřadů. Na Strakonicku působí přes 800 organizovaných včelařů. V předsálí Šmidingerovy knihovny ve Strakonicích je k vidění zajímavá výstava na téma Kartografická vizualizace středního Pootaví. Výročí 600 let od bitvy u Sudoměře. Sport: Paralympionik a jihočeský plavec Arnošt Petráček se připravuje ve Strakonicích před paralympijskými hrami v Tokiu. Pozvánka - závody dračích lodí Strakonický drak 2020.

Vyjádření starosty Strakonic ke dni 28. 7. 2020

See video

Vyjádření starosty Břetislava Hrdličky k aktuální situaci koronaviru. Více informací naleznete na www.strakonice.eu

Syndikovat obsah