Město

Návštěva prezidenta České republiky Miloše Zemana

See video

Prezident České republiky Miloš Zeman navštívil Strakonice, ve kterých ho přivítalo zcela zaplněné hradní nádvoří.

Protest proti vodní elektrárně

See video

U Pětikolského jezu, v těsné blízkosti strakonického hradu, má vzniknout malá vodní elektrárna. Strakonickým občanům se tento nápad nelíbí a svůj nesouhlas vyjadřují podepisováním petice. Proti stavbě elektrárny se rezolutně postavilo i vedení města.

Lidé podepisují petici proti vodní elektrárně

Nesouhlas s výstavbou malé vodní elektrárny na Pětikolském jezu poblíž strakonického hradu vyjadřují Strakoničtí podepisováním petičních archů, které jsou k dispozici například v městském infocentru, v kavárně Havana, v supermarketu COOP, v kavárně Kafíčko, v čajovně Pod Stolem, ve Forbes baru nebo Šmidingerově knihovně.

Marcelu Vlčkovou v čele představenstva pivovaru vystřídal Rudolf Oberfalcer

Z funkce předsedkyně představenstva společnosti Dudák - Měšťanský pivovar Strakonice byla radou města 27. ledna 2016 odvolána Marcela Vlčková.

Generální ředitel strakonické teplárny na hodinu odvolán

See video

Účetní kontrola zjistila, že někdo patrně z managementu platil podnikovou kreditní kartou občerstvení ve firmě nabízející také erotické služby.

Zpravodajství STTV - 3. týden 2015

See video

Lidé ve Strakonicích odsoudili brutální útok na pařížskou redakci satirického týdeníku. Dětské centrum ve Strakonické nemocnici se o děti stará už osmým rokem. Na aktuální dotazy adresované starostovi města odpovídá Břetislav Hrdlička.

Zastupitelé projednají návrh rozpočtu na rok 2015

K prvnímu pracovnímu jednání se nové strakonické zastupitelstvo sejde ve středu 17. prosince od 15 hodin ve velké zasedací místnosti Městského úřadu. Na programu je řada důležitých bodů včetně návrhu rozpočtu na rok 2015. Dále se bude projednávat například cena vodného a stočného, změna tarifních podmínek městské hromadné dopravy či rekonstrukce místní komunikace Krále Jiřího z Poděbrad. (bob)

U městských organizací došlo k personálním změnám

Na přelomu listopadu a prosince došlo či dochází ve Strakonicích k několika personálním změnám u městských organizací. Ve středu 26. listopadu rozhodla Rada města o odvolání dosavadní ředitelky Městského kulturního střediska Strakonice. Evu Dresslerovou nahradil František Christelbauer na dobu určitou, nejdéle však do 30. června 2015, než bude vypsáno výběrové řízení. Ve středu 3. prosince byl z funkce ředitele Městského ústavu sociálních služeb s okamžitou účinností odvolán Karel Seknička, jeho povinnosti zatím převzala dosavadní zástupkyně ředitele Zdeňka Jirecová. V dohledné době má být vypsáno výběrové řízení na nového ředitele. Naopak sama podala výpověď dosavadní tisková mluvčí městského úřadu Marie Kotlíková, která odchází k poslednímu prosinci. Na druhé straně Rada města přehodnotila své listopadové rozhodnutí o dočasném přerušení výroby nového zpravodajství Strakonické televize.

Cena tepla se nezmění

Obyvatelům většiny bytových a rodinných domů, které vytápí Teplárna Strakonice, se cena tepla v příštím roce nebude zvyšovat. Pro takzvané primární odběratele, kterými jsou například průmyslové podniky, dojde k minimálnímu navýšení ceny tepla asi o jedno procento. (bob)

Lidé si připomněli Den válečných veteránů

Den válečných veteránů si 11. listopadu připomněly také Strakonice. Květiny k památníku na Dubovci položili například zástupci města, Armády České republiky, Československé obce legionářské a dalších organizací. Nechyběli ani žáci ze Základní školy Františka Ladislava Čelakovského s květy vlčího máku, které se staly celosvětovým symbolem Dne veteránů. (bob)

Syndikovat obsah