Volejbalisté zakončili polovinu sezóny vítězstvím

Přehraj video
S předstihem svým příznivcům nadělovali rovněž strakoničtí volejbalisté, kteří hrají krajský přebor. V posledním mistrovském utkání před zimní přestávkou v domácí hale po dramatickém průběhu zdolali tým SK Špaček České Budějovice a zaútočili na čelo tabulky.
Zápas s českobudějovickým Špačkem nabídl všechno, co patří ke správnému sportovnímu dramatu. Hosté, kteří jsou kvalitním a atraktivním soupeřem, přijeli po problémech na cestě do Strakonic se zpožděním a jejich nerozehranosti domácí využili k zisku prvního setu. Pak ale hráči Špačka výrazně zlepšili podání i obranu a začali otáčet skóre. Strakoničtí volejbalisté snadno ztratili druhý stejně jako třetí set, takže se zdálo, že zápas dospěje k rychlému konci. Jenže domácí - povzbuzováni pěti desítkami diváků – v úvodu čtvrté sady zlepšili příjem, obranu v poli a hosty začali dostávat pod tlak i servisem. Čtyřbodový náskok Strakonic ale budějovické družstvo postupně zlikvidovalo a po přetahované o každý míč dokonce mělo dva mečboly. Ty však domácí odvrátili, čtvrtý set vydřeli v poměru 29: 27 a v herní euforii dospěli až k celkovému vítězství.
Cenná výhra znamená, že Strakonice svoje podzimní účinkování v krajském přeboru uzavírají s bilancí šest vítězství a tři porážky a v neúplné tabulce vyšplhaly dokonce až na první místo. Jarní část krajského přeboru startuje na začátku února. (bob)