Fotbalisté mají za sebou první třetinu jara

Přehraj video
Zajímavé období prožívají divizní fotbalisté SK Strakonice 1908. V prvních zápasech jarní části soutěže dokázali svým příznivcům namíchat koktejl nejrůznějších pocitů. Od nadšení ze střelecké kanonády až po zklamání, které přinesl sedmigólový debakl v Příbrami.
Až do čtvrtého jarního kola se zdálo, že svěřencům Václava Koubka vychází všechno nad očekávání dobře: pětibrankovým rozdílem deklasovali Domažlice, v Milevsku uhráli bezbrankovou remízu a dvěma góly na Křemelce pokořili také rivala z Prachatic. Vypadalo to, jakoby strakonická branka byla pro soupeře zakletá. Jenže v Příbrami se všechno změnilo. Tamější béčko nasázelo Strakonickým sedm gólů. Z psychického hlediska proto bylo důležité, jak se Koubkův tým vypořádá na domácím hřišti s pražským Meteorem. A utkání, z něhož jsou naše záběry, nezačalo pro Jihočechy zrovna dobře – v poločase totiž Strakonice prohrávaly 0 : 1. Naštěstí pak vzali vývoj zápasu do svých rukou a nohou ti nejzkušenější hráči: postupně skórovali Hanzlík a dvakrát Mrkvička. A i když Meteor ještě dokázal vyrovnat, vítězství nakonec na stranu domácích strhl opět kanonýr Mrkvička. Dvě minuty před koncem totiž hosté v pokutovém území faulovali Karla Cibulku a Václav Mrkvička z následné penalty završil svůj hattrick. (bob)