Strakoničtí hokejisté v premiéře krajského přeboru rozdrtili Vimperk

Přehraj video

Úspěšně zahájili hokejisté HC Strakonice novou sezónu. Na úvod krajského přeboru v prestižním utkání výrazně přehráli sousední Vimperk 7 : 2.
Osm stovek diváků v Knürr aréně hnalo strakonický tým od počátku do útoku a svěřenci Václava Křivance se jim odměnili hezkými kombinacemi a spoustou gólů. Ve 28. minutě to bylo už 3 : 0 pro domácí, a i když Vimperk rychle snížil na rozdíl jediné branky, Strakonice ještě do konce prostřední části hry stačily dvakrát skórovat a pak už hru plně kontrolovaly.
Na první pohled bylo zřejmé, že na rozdíl od strakonického mužstva nesehráli hokejisté Vimperka vzhledem k rekonstrukci stadionu jediné přípravné utkání: puky jim často uskakovaly od hokejek a nejistým dojmem působil i jejich gólman.
První mistrovské utkání rovněž ukázalo, jakými změnami prošel strakonický kádr v průběhu letní přestávky. Radek Bouška ukončil sportovní kariéru, Milan Řehoř bude nadále hrát za strakonický Diorit a Petr Stropnický už působí v Písku. K posilám patří milevský Milan Velíšek, Martin Kuna z Klatov, David Vinš z Vimperka a mladý brankář Jakub Myslivec, který naposledy chytal v Písku. V obraně pravidelně nastupoval i benjamínek týmu osmnáctiletý David Kovář. (bob)