Účastníci florbalového turnaje přispěli na dobročinné účely


Florbalový klub FbC Strakonice připravil další ročník memoriálu Petra Adlera, kvalitně obsazeného turnaje, který měl svoji premiéru v loňském roce. Výtěžek z této akce věnovali organizátoři na dobročinné účely.
Memoriál Petra Adlera je uctěním památky dlouholetého kamaráda a spoluhráče strakonických florbalistů, který v roce 2012 podlehl těžké nemoci. Letos se turnaje zúčastnilo celkem osm mužstev z jižních a západních Čech. Pořadatelský tým FbC Strakonice v základní skupině nejprve porazil Písek i Tetu Netolice, aby ve třetím utkání remizoval s Pelhřimovem. Smolná porážka 2 : 3 ve čtvrtfinále s Centropenem Dačice pak domácím přisoudila pátou příčku. Celkovým vítězem turnaje se stal Spartak Pelhřimov právě před Dačicemi. Důležitější než sportovní výsledky byl ovšem charitativní rozměr této akce. Od diváků, hráčů a sponzorů se podařilo vybrat celkem třicet tisíc korun. Už před konáním letošního memoriálu se zástupci FbC Strakonice a maminka Petra Adlera dohodli, že výtěžek věnují na dobročinné účely. Polovinu částky přitom dostane rodina desetiletého Jardy Kozohorského ze Strakonic, který se od narození potýkal s vrozenou vadou jater a před dvěma lety podstoupil jejich transplantaci. „Velice děkuji všem klukům i paní Adlerové. Nevím ani, co na to říct dál. Je hrozně fajn, že ještě jsou takoví lidi, kteří dokáží pomoci,“ uvedla Jana Kozohorská, maminka desetiletého Jaroslava.
Memoriál Petra Adlera letoškem nekončí. Za rok by se v obloukové hale sportovního areálu na Sídlišti opět měli sejít florbalisté, kterým nejsou lhostejné osudy jiných lidí. „Určitě příští rok turnaj také proběhne. Budeme rádi, pokud se nám přihlásí i jiný tým, který by rozšířil základní skupiny a zvýšil tak kvalitu tohoto turnaje,“ řekl Pavel Hričina z FbC Strakonice.
(bob)