Úvod sezóny vyšel házenkářům podle plánu


Začátek další prvoligové sezóny se házenkářům HBC Strakonice vydařil. Prvních sedm kol soutěže, které se podařilo odehrát do naší uzávěrky, svěřenci Miroslava Vávry zvládli podle plánu.
Remízová bitva s Kopřivnicí na úvod, ale pak už šest výher v řadě. Takovou bilancí se mohli pochlubit strakoničtí házenkáři, kteří se po druhém listopadovém víkendu, kdy Kopřivnice zaváhala s Náchodem, dokonce vyhoupli do čela tabulky. V žádném případě však nešlo o jednoduchá utkání. Vždyť čtyři ze šesti zápasů vyhráli Jihočeši o pouhé dvě branky. „Já bych řekl, že téměř všechny zápasy jsou těžké. Nejtěžší utkání jsme sehráli asi hned to první s Kopřivnicí, které skončilo remízou. Tam jsme se museli hodně nadřít a vydat,“ vysvětlil Miroslav Vávra, trenér HBC Strakonice 1921.
Jedním z tahounů strakonického týmu je kapitán Martin Mošovský, který v sedmi zápasech nastřílel 43 branek a zvláště v posledních utkáních prokázal výbornou formu. I tento zkušený borec si však uvědomuje, že hranice mezi úspěchem a zklamáním může být v takto vyrovnané soutěži velmi tenká. „Máme štěstí, že se nám vyhýbají zranění. Těch kluků, kteří mohou odehrát většinu zápasu, je málo. Nesmí se nám nic stát. Jakmile kvůli zranění vypadnou dva hráči, tak to bude těžké. Teď je to zatím dobré,“ upřesnil Martin Mošovský.
Přestože strakonický celek v této sezóně zatím prokazuje dobrou formu, trenér i hráči jsou si vědomi jistých problémů, na jejichž odstranění je třeba ještě pracovat. Například trenér Miroslav Vávra považuje za největší potíž váhu některých hráčů. Zatímco ti nejmladší by několik kilogramů potřebovali nabrat, jiným by podle Vávry prospělo naopak shodit. „Je to o tahání kil navíc. Těm hráčům, kteří je mají, pak chybí potřebná dynamika a výbušnost. Potřebovali by tato kila sundat a hrálo by se jim lehčeji. Přehrávali by protivníky ve hře jeden na jednoho a jejich výkon by byl o dvacet až třicet procent lepší,“ zdůraznil trenér Vávra.
Váhový deficit či přebytek bezesporu netrápí Tomáše Peka, který je třetím nejlepším střelcem týmu. I on si ale uvědomuje, že je stále co zlepšovat. „Naše slabiny? Já si myslím, že je to ode všeho něco. Každý zápas je to trochu jiné. Někdy nám skvěle vyjde obrana, jindy v ní ale vyhoříme a jde nám útok. Je to takové nevyrovnané. Spíše si však myslím, že jsme lepší v obraně než v útoku,“ řekl Tomáš Pek.
Silnou stránkou strakonického týmu jsou každopádně gólmani. Jakub Jareš, Pavel Kaufman i Jiří Vosoba už v mnoha zápasech prokázali, že toto trio je v průměru nejkvalitnější v celé lize. Nejmladší ze zmíněného trojlístku však připomíná, kdo je v této sezóně zatím jasnou jedničkou jihočeského mužstva. „Kuba Jareš chytá skvěle, takže mu stačí krýt záda. Rozhodně potvrzuje kvalitu a táhne naše družstvo,“ zdůraznil brankář Pavel Kaufman.
Strakoničtí házenkáři mají sezónu rozehranou skvěle. S ohledem na vývoj tabulky by jim po podzimu neměla uniknout jedna z medailových příček. Ostatně s tím počítá i trenér Miroslav Vávra. „Tak já bych to rád viděl tam, kde je to teď. To znamená, abychom hráli o první či druhé místo s Kopřivnicí a takhle jsme i přezimovali,“ míní trenér Miroslav Vávra.
(bob)