Čeští hokejisté vybojovali na mezinárodním turnaji ve Strakonicích stříbro

Přehraj video
Strakonice hostily první srpnový víkend třídenní mezinárodní hokejový turnaj reprezentací do dvaceti let. Výběr devatenáctiletých českých hokejistů uspěl v mezinárodním turnaji, kde se utkal s hráči z Německa, Slovenska a Švýcarska. Třídenní klání uspořádal Český svaz ledního hokeje ve spolupráci se STARZ Strakonice.
Turnaj nabídl hráčům jednak možnost zahrát si před začátkem nové sezóny s juniorskou reprezentací, ale především šanci ukázat se desítkám scautů mimo jiné i z NHL nebo KHL. Celý turnaj pečlivě sledovali například František Musil, Jiří Hrdina nebo šéftrenér českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener. Svěřenci trenéra Jiřího Juříka zahájili třídenní turnaj duelem proti Slovensku. Po deseti minutách vedl český tým 4:0, ale soupeř využil přesilové hry a během druhé třetiny nasázel do české branky hned tři góly. I přesto skončil zápas vítězně pro Čechy a to výsledkem 5:3. Druhý turnajový den přinesl českému týmu zklamání. Mladí hokejisté podlehli Švýcarsku 2:4, které tímto vykročilo k celkovému prvenství. Poslední třetí zápas proti Německu dokázali Češi po nerozhodné první třetině zvrátit ve svůj prospěch. Vítězným skóre 3:2 si zajistili stříbrnou příčku v celkovém pořadí tohoto turnaje. Slovenská reprezentace brala bronz a s nejmenším počtem bodů skončilo na čtvrtém místě Německo. (reg)