Škola dostává před zimou nový kabát

Přehraj video
Rekonstrukce základní školy Krále Jiřího z Poděbrad vrcholí. Hotova je podstatná část plánovaných prací, v průběhu listopadu bude zateplena i tělocvična.
S dvouměsíčním zpožděním, tedy od 1. srpna, začala rekonstrukce Základní školy Krále Jiřího z Poděbrad ve Strakonicích. Tato téměř dvacetimilionová investice je z devadesáti procent hrazena z operačního programu Ministerstva životního prostředí a je zaměřena především na zateplení budovy. „Takže se provádí zateplení celého obvodového pláště, střechy a výměna všech oken, kterých je přibližně tři sta devadesát," sdělil ředitel školy Josef Mráz.
Od září probíhá rekonstrukce za provozu školy, přesto zde nebyla omezena výuka: "Není to jednoduché, ale s pochopením našich žáků a především kolegů učitelů, ale i rodičů, a firem, které se akce zúčastňují, se to daří," konstatoval ředitel. Ten minulý týden alespoň využil třídenních prázdnin a rozšířil je o dva dny ředitelského volna. Dělníci se mohli do práce pořádně opřít, a děti se teď vrátily do hotových a uklizených učeben. S tím, aby se vše stihlo, pomohli i vyučující. „Učitelé bohužel ředitelské volno neměli. Ti museli jít do práce a pomoci při úklidu, protože rozsah úklidových prací je skutečně veliký," zmínil Mráz. (mav)