Školní dílny prošly modernizací za několik miliónů


Rekonstrukce školních dílen a nákup nových strojírenských strojů, právě takové novinky se dočkali studenti střední odborné a průmyslové školy ve Strakonicích. Modernizace se týká školních dílen u areálu ČZ. Prostory byly kompletně vybourány a modernizovány. V rámci této přestavby došlo i k zakoupení čtyř nových obráběcích CNC strojů. Celkové náklady na modernizaci dosáhly částky deset milionů korun, která byla přidělena z regionálního operačního programu jihozápad. Nákup nových strojů je pro studenty velkým přínosem.
,,Potřebnost absolventů technických profesí je zcela zřejmá a chceme být školou, která bude schopná uspokojit tyto potřeby,“ říká ředitel školy Miloslav Pileček.
,,Je to veliký přínos pro naší školu, protože technologie v obrábění jde neustále dopředu a byli bychom neradi, kdybychom zaspali v nějakém vývoji tady u nás ve škole, takže jsme velice rádi, že se nám podařilo dostat takové čtyři krásné CNC stroje do naší školy,“pochvaluje si nákup nových strojů pedagog Milan Samec.
Na nových CNC strojích je možné zhotovit takřka jakýkoliv výrobek. Studentům jsou nově k dispozici dva soustruhy a dvě frézky, které je možné ovládat až v pěti osách současně. Díky tomu je možné zhotovit i náročné výrobky.
,,Myslím si, že jsme úroveň naší školy posunuli značně vysoko a chceme nabízet naše absolventy připravené pro praktický provoz v podnicích,“uvedl Miloslav Pileček.
Ředitel školy naznačuje, že pro školu plánuje i do budoucna nákup nových technologií.
„Zajímá mě ještě další oblast technického rozvoje a vzdělání, například robotizace,“ doplnil Miloslav Pileček. (hoť)