Žákyně vybojovaly medaile na republikových přeborech


S nadějí mohou do budoucna pohlížet příznivci ženského basketbalu ve Strakonicích. Svědčí o tom poslední výrazné úspěchy žákovských družstev.
Slavnostní přijetí u strakonického starosty si vysloužily nejmladší a mladší minižákyně Basketbalového klubu Strakonice. Na Přeborech České republiky totiž svěřenkyně trenérek Radky Drnkové a Aleny Maršánové v silné konkurenci vybojovaly stříbrné, respektive bronzové medaile. Po třech cenných kovech z let 1989, 2006 a 2013 tak mládežnický basketbal ve Strakonicích může slavit dosud nejúspěšnější sezónu. Potvrzuje to i trenérka Radka Drnková, jež po loňském třetím místě tentokrát dovedla děvčata až ke stříbru. „Řekla bych, že letos byl úspěch o to méně čekaný, protože jsme měli družstvo jiné, obměněné, oproti loňskému roku tam byla jiná děvčata. Proto si tohoto úspěchu moc ceníme,“ řekla Radka Drnková, trenérka nejmladších minidívek.
Podle obou úspěšných trenérek má ženský basketbal ve Strakonicích budoucnost, neboť může stavět na kvalitních hráčkách, které vyjdou z mládežnických kategorií. A pokud vše půjde dobře, mohly by některé z dívek třeba i jednou reprezentovat Českou republiku. „V každém družstvu máme děvčata, která byla v All stars, takže mezi 160 dívkami je to opravdu skvělé. Taková tři nebo čtyři děvčata už teď mají šanci, že by jednou mohla být i v reprezentaci,“ dodala Alena Maršánová, trenérka mladších minidívek. (bob)