Aktuální sportovní výsledky

V následujícím příspěvku najdete přehled aktuálních sportovních výsledků družstev ze Strakonicka v různých druzích sportu. Přehled bude průběžně aktualizován. Pokud máte zájem o zveřejnění výsledků svého týmu či jiných sportovních aktualit, zašlete text na adresu redakce@sttv.cz. Děkujeme za spolupráci.

HÁZENÁ - MUŽI - I. LIGA:
HBC Strakonice - KARVINÁ B 25:19 (12:13)
Branky: D. Zbíral 7/5, M. Zbíral 5, Mošovský 4, Pek 3, Marienka 3, Dušek 1, Krejčí 1, Tockstein 1.
Sedmimetrové hody: 5 : 3.

HÁZENÁ - ŽENY - II. LIGA
(... s komentářem trenérky Evy Krausové...)

TJ Slavoj Tachov – HBC Strakonice 1921 23 : 24 (13 : 11)

Velmi cenné body dovezly po bojovném a divácky atraktivním utkání strakonické házenkářky z horké půdy Slavoje Tachov. Tento tým se sice aktuálně pohybuje ve spodní polovině tabulky, ale v domácím prostředí je velmi silný, zejména když se v jeho sestavě objeví kompletní sestava zkušených plzeňských posil.

Od prvních minut bylo zřejmé, že to bude fyzicky velmi náročné utkání. Tachov hraje rychlou kombinační házenou s častou výměnou pozic a navíc hojně využívá hru na pivota, což nám v obranné fázi dělalo značné problémy. Hned v úvodu jsme nabraly manko, které se nám dlouho nedařilo smazat (6. minuta – 3:0, 8. minuta – 3:2, 10. minuta – 5:2, 13. minuta – 6:4). Důkazem naší marnosti v této pasáži utkání byl také fakt, že jsme při naší přesilovce inkasovaly 3 branky! Kdykoliv to vypadalo, že bychom se mohly přiblížit na dostřel, udělaly jsme technickou chybu, případně neproměnily šanci a soupeřky nám opět o kousek odskočily. Navíc se nám nedařilo ubránit "nenápadnou" střelkyni Slukovou, která nám vstřelila 3 branky z hranice devítimetrového hodu téměř za sebou. Nejkritičtější momenty nastaly v rozmezí 15. až 18. minuty, kdy jsme totálně zaspaly a soupeřky nám rázem odskočily na stav 9:4. Zákonitě musel následovat oddechový čas, kterým jsme se opět vrátily do hry, nicméně jsme se dokázaly přiblížit zase jen na rozdíl 2 branek (22. minuta – 9:7) a tento hendikep jsme si podržely až do poločasové pauzy.

Úvod 2. dějství vypadal velmi slibně – během čtyř minut jsme srovnaly na 14:14 a začínalo se znovu. Právě v tomto nejméně vhodném okamžiku nás ovšem přepadla další krize! Namísto obrany byla „jedna velká díra“ a resultovaly z toho čtyři branky v naší síti v řadě za sebou (41. minuta – 18:14). Po dalším time-outu však přišel neskutečný obrat. Soupeřky šly po faulech na brankovišti do dvojnásobného oslabení, což nás ohromně nakoplo. Jako bychom našly správný recept na nekompromisní a neprostupnou obranu, v jejímž středu kralovala obranářská dvojka Vlčková-Šrámková. Rozjely jsme gólovou šňůru z kategorie snů a otočily během 10 minut z pro nás nepříznivého stavu 18:14 na 19:22 v náš prospěch. Stálo to ale ohromné množství sil, které v závěrečných minutách začínaly docházet. Projevilo se to zejména pasivitou a chybami v útočné fázi, kde jsme několikrát zbytečně ztratily míč a nechaly tak ve 28. minutě soupeřky srovnat na 23:23. Závěr byl doslova infarktový!!! Naštěstí jsme nezazmatkovaly, podržely míč a zkušeně si došly pro faul oceněný sedmimetrovým hodem, který Míša Veselá proměnila. Soupeřky už měly na korekci stavu tak málo času, že se musely s bodovým ziskem rozloučit!!!

V Tachově se v neděli naplno potvrdilo, že nikdy se nemá žádný zápas vzdávat předčasně! My to tentokráte nevzdaly, zabojovaly a doslova vydřely neskutečně cenné body! Děkuji celému týmu za houževnatost a skvělý házenkářský zážitek! Speciálně bych ovšem tentokráte chtěla vyzdvihnout dvojici Šrámková – Vlčková, která odvedla obrovský kus práce v obraně, a dále pak Míšu Veselou, která nás naopak v poslední čtvrtině utkání držela nad vodou střelecky (vsítila 6 z posledních 7 strakonických branek, navíc byla neomylná v proměňování sedmimetrových hodů).

Střelkyně HBC Strakonice 1921:
Veselá M. 7 (4/4), Morávková 3 (4/2), Cyprysová 3 (1/1), Mozolíková 3, Schánělcová 2, Vlčková 2, Štěpánová 2 (1/0), Uhlíková 1 (1/0), Veselková 1
Vyloučení: 4 – 1
Sedmimetrové hody: 2/1 – 11/7

BASKETBAL - ŽENY - ŽENSKÁ BASKETBALOVÁ LIGA
Trutnov - Strakonice 91:70 (17:21, 49:35, 70:55)
Nejvíce bodů: Ovsíková 23, Prokešová 18, Pazderová 14 - Šujanová 27, Linhartová 16, Porterová 10.
Strakonické basketbalistky skončí v ŽBL na 9. místě. Zbývá jim odehrát poslední zápas na domácí palubovce se Slovankou. Utkání se koná ve středu 26. března a začíná v 18 hodin.