Aktuální sportovní zpravodajství ze Strakonicka - 20. týden 2014

HÁZENÁ - MUŽI - I. LIGA
(... převzato z oddílového webu)

HBC Strakonice 1921 - Loko Louny 35:28 (15:12)

Druhý květnový víkend byl poslední hrací pro prvoligové házenkáře. Hráči HBC Strakonice se loučili s jejich druhou prvoligovou sezónou na domácí palubovce. Již jistý vicemistr I. ligy přivítal v sobotu 10. 5. jistého sestupujícího Loko Louny. V utkání zdánlivě o nic nešlo, nicméně strakoničtí hráči se chtěli s úspěšnou sezónou rozloučit po dvou prohrách za sebou (ve Dvoře Králové a v Bohunicích) vítězstvím před domácím publikem a vrátit tak Lounům podzimní porážku z jejich haly.
Zápas začali výhozem domácí, kteří šli hned do vedení po gólu Romana Marienky z dálky. Hosté dokázali okamžitě odpovědět a ve druhé minutě srovnali na 1:1. Toto byl jediný vyrovnaný stav v utkání, pak už měli po celý zápas navrch domácí. Vítězství se ale nerodilo tak snadno, přestože do vedení šli Strakoničtí hned ve 3. minutě. Potom se brankový příděl na obou stranách zasekl a musím říci, že nebýt vynikajícího Kuby Jareše v bráně, těžko by to bylo v sedmé minutě stále hubených 2:1 pro Strakonické. Střeleckou nemohoucnost protrhli až v osmé minutě Michal Zbíral a Tomáš Pek, kteří se prosadili z trháků. Domácí pak pokračovali v rychlém tempu a doslova drtili lounské snahy rychlým přechodem do útoku. Utekli tak již v desáté minutě na 7:2. Pak ale jako by si vzpomněli na střeleckou bídu z posledních dvou zápasů. Jasné šance postupně neproměnili Tomáš Pek, Michal Zbíral a Michal Tockstein a Louny se tak opět dostaly do hry (7:4 ve 14. min). Domácí borci dokázali ještě jednou odskočit na rozdíl pěti branek (10:5 v 16. min.) hlavně díky stále výbornému výkonu Jareše v bráně, ale hra byla neurovnaná a střelba nedůrazná a tak Lounští opět korigovali. Do kabin se šlo o půlce za stavu pouze 15:12 pro domácí tým.
O přestávce Míra Vávra uklidňoval své hráče a nabádal opět ke zlepšení v koncovce, protože bez využití zůstala jedna sedmička a dalších 6 jasných šancí z prostoru brankoviště. Také hráči se chtěli s domácími diváky rozloučit nejen vítězstvím, ale také pohlednou házenou.
Druhou půli otevřeli hosté střelou z křídla, kterou kryl Jirka Vosoba vystřídavší v bráně pro druhý poločas. Následně navýšil náskok kapitán Martin Mošovský ze sedmičky po faulu na Tomáše Peka. Další gól přidal opět náš kapitán po náhozu Michal Zbírala nad brankoviště. Když pak Roman Marienka ve 34. minutě dal strakonickým hráčům opět pětibrankové vedení, zdálo se, že lounští hráči nebudou mít dostatek sil vzdorovat. Louny bojovaly, dávaly i dost branek většinou střelbou z dálky, ale spousta nevynucených chyb dovolila Strakonicím postupně navyšovat skóre a ve 49. minutě už to bylo po brance Tomáše Peka 28:19. Strakonický lodivod Míra Vávra dával příležitost ukázat se všem hráčům a Louny přeci jenom korigovaly a skóre už se dál nenavyšovalo. Na konci zápasu tak svítilo na světelné tabuli konečných 35:28 pro domácí HBC. Za zmínku asi ještě stojí, že 32. a 33. gól dával Jirka Vávra, který ohlásil konec kariéry u A mužstva, a tím pádem toto byl jeho rozlučkový zápas (bude se ale s družstvem nadále připravovat a pilovat své neuvěřitelné přehozy z křídla, kdyby přeci jen bylo třeba zaskočit).
Za výkon v zápase bych chtěl pochválit brankáře Jakuba Jareše, který měl v prvním poločase úspěšnost zákroků 54%. Střelecky se tentokráte prosadil Roman Marienka, který tento měsíc skládal a ještě bude skládat maturitní zkoušku. Chceme mu popřát hodně štěstí v této důležité fázi života. Dobrý zápas odehrál tahoun týmu kapitán Martin Mošovský. Po střeleckém trápení v posledních zápasech se prosadil i Tomáš Pek. Jirku Vávru již jsem zmiňoval, proto nesmím zapomenout ani na Filipa Moravce, který je vlastně ve stejné pozici jako Jiří. S týmem nadále chce trénovat, k zápasům však bude jezdit pouze v případě nutnosti. Každopádně se dál bude věnovat chodu oddílu a pravděpodobně časem převezme žezlo po Jirkovi Dobešovi, předsedovi HBC.
Nakonec bych chtěl poděkovat všem hráčům za výkony, které letos předváděli a za splnění cíle, který si předsevzali před startem do sezóny (umístění do třetího místa). Třeba příští rok bude ještě povedenější?! Zapomenout samozřejmě nemůžu na 257 hlučných a neustále povzbuzujících fanoušků, kteří odvedli svůj obrovský díl práce a jim patří velké poděkování za stálou podporu našeho týmu po celou sezónu nejen v naší hale v Máchově ulici, ale někdy i na hřištích soupeřů! Doufáme, že příští rok vás nebude méně. Fanděte nám, hrajeme pro vás, vaše HBC !!!
Sestava a střelci: Marienka Roman 8, Mošovský Martin 7/1, Pek Tomáš 6, Zbíral Michal 4, Tockstein Michal 3, Zbíral David 2/1, Vávra Jiří 2, Moravec Filip 2, Krejčí Michal 1, Halgaš Pavel, Bažata Miroslav, Dušek Jaroslav, Jareš Jakub, Vosoba Jiří
Vyloučení: 2 - 3
Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/1.

FOTBAL - MUŽI - IV. TŘÍDA
(převzato z oddílového webu...)

FK Junior Strakonice - Radošovice 5 : 2 ( 3 : 1 )

V přímém souboji o postup do III.třídy začal lépe Junior, když po přesných přihrávkách Kratochvíla a Tyla se dvakrát sám před brankářem nemýlil Horňák. Hosté útočili sporadicky, ale z prvního nebezpečného brejku zkušený matador Houska snížil. Domácí nečekaný úder zaskočil a vysvobodil je opět Horňák, jehož průnik zastavil gólman hostí jen za cenu penalty a žluté karty. Standa Šíp tak mohl zařídit poločasové dvoubrankové vedení. Po 15 minutách druhé půle zvýšil nádhernou střelou do šibenice Cibulka. Hosté se nevzdali, snažili se výsledek korigovat, což se jim podařilo dvacet minut před koncem. Z přímého kopu z hranice pokutového území se perfektně trefil Boublík. Domácí definitivně uklidnil až gól Máry, který pečetil na konečných 5:2. Junior se tak vrátil na čelo tabulky, na kterém by chtěl určitě vydržet až do konce soutěže.

Počet diváků : 200
Soupiska domácí : Reiser - Šíp, Krenk, Tyl, Verner (55. Hrubý) - Straka (70. Dohonyi), Cibulka, Kratochvíl, Vlk - Mára (85. Mikeš), Horňák
Soupiska hosté : Kešner - Vachuda, Ťuka, Boublík (80. Jeneš), Janda - Zíka, Říha, Blaho, Niebauer (14. Brabec) - Houska, Koštíř (46. Beran)
Góly domácí : 10., 22. Horňák, 38. Šíp z penalty, 60. Cibulka, 84. Mára
Góly hosté : 31. Houska, 70. Boublík

FOTBAL - KRAJSKÝ PŘEBOR MLADŠÍHO DOROSTU
TJ Blatná - FK Junior Strakonice 0 : 3 ( 0 : 0 )
Soupiska hosté : Holý - Provazník, Kostka, Gondek, Linhart - Beran, Kagui, Marcinko, Bálek - P. Tůma, Brož
Góly hosté : Kagui, Požárek, Marcinko
Střídání : Koudelka, Požárek
Žluté karty : Marcinko, Provazník

FOTBAL - KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍHO DOROSTU
TJ Blatná - FK Junior Strakonice 0 : 2 ( 0 : 1 )
Soupiska hosté : Lízal - Máška, Kočí, Kovalčík, Boukalík - Kovář, Dohonyi, Roubin, Náhlík - Vlk, Požárek
Góly hosté : Kovář, Uhlík
Střídání : Provazník, Frček, Uhlík, Kagui