Březen 2008

Středověký mlýn v Hoslovicích přivítá první turisty

V sobotu 5. dubna se v areálu středověkého mlýna v Hoslovicích koná 1. Hoslovické cepobití. Muzeum středního Pootaví připravilo od 10 do 17 hodin bohatý program. Jeho součástí bude například premiéra kramářské písně o mlýně, mlácení obilí cepy, pečení chleba a placek či spuštění mlýnského kola. (bob)

Vodáci odemknou Otavu

S lepšícím se počasím je tu pozvánka, která jistě zaujme zejména příznivce vodácké turistiky. Tradiční odemykání Otavy se koná v sobotu 5. dubna. Účastníci této akce mají sraz v 11 hodin v sušickém kempu. Následovat bude plavba po řece do Žichovic, v případě pěkného počasí až do Horažďovic. (bob)

Hokejový klub podpořil Denní stacionář pro mentálně postižené

Hokejový klub HC Strakonice minulý týden předal Dennímu stacionáři pro mentálně postižené ve Strakonicích 1500 korun. Jde o část výtěžku ze vstupného vybraného při finále krajského přeboru s Velkou Radouní. Denní stacionář peníze použije k nákupu sportovních potřeb. (bob)

Šmidingerova knihovna zapůjčí archivní vysílání Strakonické televize

Pokud Vás podrobněji zajímá, co Strakonická televize vysílala v minulých letech, můžete navštívit strakonickou Šmidingerovu knihovnu. Na VHS nosičích je zde k dispozici naše zpravodajství od roku 2003, v digitální kvalitě záznamu na DVD pak od roku 2007. (bob)

Výstava sleduje cesty odpadů

Zajímá Vás, kde končí naše odpady? Odpověď na tuto otázku se dozvíte na výstavě, kterou připravila Šmidingerova knihovna ve Strakonicích společně s ekologickou organizací Calla. Deset panelů této expozice, která je až do 18. dubna k vidění ve foyer knihovny na strakonickém hradě, se věnuje zejména odpadům vznikajícím a likvidovaným na území Jihočeského kraje. (bob)

Krajský soud potvrdil pětiletý trest pro Václava Pauliče

Českobudějovický krajský soud potvrdil verdikt v případě Václava Pauliče ze Strakonic. Ten spáchal pětatřicetinásobný úvěrový podvod a 34 pokračujících trestných činů podvodu se škodou přesahující 4 miliony korun, čímž dostal do finančních problémů šedesát lidí. Paulič za to půjde do věznice s ostrahou, kde si pobude pět let. Navíc se proti němu vede další trestní stíhání se škodou pět milionů. (mav)

Město podpoří kulturu a cestovní ruch

Město Strakonice vyhlásilo grantový program na podporu kultury a cestovního ruchu. Cílem je zaprvé podpora živé kultury a zadruhé podpora cestovního ruchu stejně jako aktivit vedoucích ke zvýšení návštěvnosti města. Termín pro podání žádostí je do 15. května 2008. Více informací získáte na internetových stránkách města www.mu-st.cz v sekci Příspěvky a granty města - na kulturu nebo na odboru školství a cestovního ruchu. (bob)

Vodicí psi jsou důležitými pomocníky nevidomých

Přehraj video

Redaktor: Robert Malota

Už patnáct let se Jiří Mařík ze Strakonic dennodenně přesvědčuje, kdo je skutečně nejvěrnějším přítelem člověka. Pan Mařík totiž vinou úrazu přišel o zrak a od roku 1993 úspěšně využívá pomoci vodicích psů. Pokud půjde všechno podle plánu, pak za několik měsíců bude mít dalšího čtyřnohého průvodce – a tentokrát vůbec poprvé profesionálně vycvičeného.

Téměř sedm občanů z deseti je se službami městského úřadu spokojeno

Přehraj video

Šedesát devět procent občanů se domnívá, že Městský úřad Strakonice poskytuje kvalitní nebo spíše kvalitní služby. Vyplývá to z dotazníkového šetření, které v únoru zjišťovalo, jak jsou lidé spokojeni s fungováním úřadu.

Mladé motorkáře nehoda poznamenala na celý život

Přehraj video

Tragickou nehodou motorkářů, ke které došlo loni 1.července u Rojic za Radomyšlí, se zabýval minulý týden strakonický soud. Bez ohledu na vinu už ale byli potrestáni všichni tři účastníci této srážky - jeden motorkář má amputovanou nohu, druhý ruku, a třetí, spolujezdec, je částečně ochrnutý na levou polovinu těla. Navíc všechny poškozené čekají další operace.