Srpen 2016

Zpravodajství STTV - 35. týden 2016

See video

Běh městem připomněl okupaci Československa v roce 1968. Dokument Ireny Novotné a Strakonické televize o historii dudáckého festivalu ve Strakonicích. XXII. ročník Mezinárodního dudáckého festivalu je za námi.

22. Mezinárodní dudácký festival 2016 - Nedělní průvod a Galakoncert na hradě

See video

XXII. ročník Mezinárodního dudáckého festivalu ve Strakonicích vyvrcholil nedělním průvodem dudáků městem a následným galakoncertem na hradě a v letním kině.

22. Mezinárodní dudácký festival 2016 - sobotní program U Sv. Markéty

See video

Sobotní program XXII. ročníku Mezinárodního dudáckého festivalu ve Strakonicích pokračoval na všech venkovních scénách za krásného letního počasí. U sv. Markéty se například představili dudáci a dudy Středomoří a na hradě, v taneční vizitce zahraničních souborů, sympatický bulharský soubor "Madara".

22. Mezinárodní dudácký festival 2016 - Dudácké kasací v letním kině

See video

Přeplněné letní kino sledovalo předání města dudákům.

22. Mezinárodní dudácký festival 2016 - páteční průvod

See video

Davy lidí lemovaly páteční trasu dudáckého průvodu ve Strakonicích, která vedla přes Velké náměstí k měšťanskému pivovaru a dále na hrad a do letního kina. Dudáky, kteří přijeli na XXII ročník Mezinárodního dudáckého festivalu do Strakonic z nejrůznějších koutů Evropy, lidé odměňovali velkým potleskem.

22. ročník Mezinárodního dudáckého festivalu 2016 byl zahájen

See video

Zahraniční účastníky XXII. ročníku MDF ve Strakonicích přivítali ve čtvrtek večer vedoucí představitelé města a kulturního střediska. V neformální atmosféře neveřejného vystoupení se jednotlivé soubory představily na pódiu strakonického kulturního domu krátkými ukázkami ze svého repertoáru.

Pro veřejnost, která zcela zaplnila hlavní nádvoří strakonického hradu, začal mezinárodní dudácký festival divadelním představením strakonických ochotníků "Švanda dudák aneb Hody divých žen", které mělo u diváků pod širým nebem velký úspěch.

Zpravodajství STTV - 34. týden 2016

See video

Myslivci se starají o pachové ohradníky u silnic. Pavla Gregorová Šípová vystavuje v galerii Pod širým nebem. V rámci akce Open Park se uskutečnil v Rennerových sadech Design Market. Sport: Na Křemelce prohrály ženy Slavie Praha s Bayernem Mnichov. Proběhl XXII. ročník Běhu městem.

Zpravodajství STTV - 33. týden 2016

See video

Most přes Otavu se nepodaří v termínu dokončit. Vzpomínkovou motocyklovou soutěž Šumavou vyhrál strakonický jezdec. Na dudácký festival zve diváky vedoucí Prácheňáčku Jaroslav Bašta.

Zpravodajství STTV - 32. týden 2016

See video

Oprava mostu Jana Palacha se zastavila, ale dudácký festival neohrozí. Pietní akt u hrobu Karla Havlíčka Borovského uspořádala strakonická jednota. Sport: V Sedlici se představily fotbalové legendy Bohemians Praha.

Zpravodajství STTV - 31. týden 2016

See video

STARZ opravuje zázemí stadionu Na Sídlišti. Zimní stadion ve Strakonicích zahájil provoz. Město vydá k výročí 650 let vzniku publikaci, na které se budou podílet básník Ondřej Fibich a historik Karel Skalický. Irena Novotná zve diváky na Mezinárodní dudácký festival. V zámecké galerii vystavuje sochař a malíř Milan Doubrava. Sport: Hendikepovaní plavci si užili Plaveckého léta.