Září 2016

Zpravodajství STTV - 39. týden 2016

See video

Ve Strakonicích se konalo kompostobraní. Procházka městem za magického úplňku skončila na hradě. Na Podskalí se uskutečnil třetí ročník Veget festu. Horba a Křivancová vystavují na hradě. Sport: Basketbalový klub vstupuje do sezóny s novou filozofií.

Zpravodajství STTV - 38. týden 2016

See video

Zrakově postižení mají novou kancelář. Farmářské trhy zmizely z hradního nádvoří. Výtěžek z Běhu naděje jde na boj s rakovinou. Humanitární organizace ADRA připravila pro děti tradiční den plný zábavy. Ve strakonickém domě kultury začaly taneční.

Zpravodajství STTV - 37. týden 2016

See video

V nemocnici pokračují s výzdobou interiérů. V novém školním roce nastoupilo více prvňáčků. V Muzeu středního Pootaví vystavují tři strakoničtí rodáci. Proběhl první ročník rockového festivalu. Sport: Na hradním nádvoří se konaly sportovní hry seniorů.

Animovaná historie města Strakonice - pozvánka na oslavy výročí 650 let města

See video

Historie města Strakonice v animaci připravené pro příležitost zahájení 22. Mezinárodního dudáckého festivalu 2016. Přijměte pozvání na 650. výročí města v roce 2017.

Jaký byl 22. Mezinárodní dudácky festival 2016

See video

Letošní 22. ročník Mezinárodního dudáckého festivalu ve Strakonicích, nad kterým převzal záštitu prezident ČR Miloš Zeman byl úspěšný. Během tří dnů se divákům na několika scénách ve městě představilo celkem 1200 účinkujících.

Zpravodajství STTV - 36. týden 2016

See video

Nový závod Denios nabízí práci lidem v regionu. 22. ročník Mezinárodního dudáckého festivalu ve Strakonicích byl úspěšný. Výstava Historické dudy, nástroj králů a žebráku je stále v kapitulní síni.

Nebe a dudy aneb příběh Švandy dudáka

See video

Nechte se vtáhnout do příběhu Švandy dudáka krátkým animovaným filmem. Scénář k filmu napsal Ondřej Fibich a o kresbu se postarala Nela Korbelová.

Nábor dětí do Prácheňáčku

See video

Nábor dětí do folklorního souboru Prácheňáček se uskuteční v úterý 6. září od 15 do 17 hodin v ke strakonickém kulturním domě.

Strakonický dudy, ty je slyšet všudy

See video

Krátký dokument o historii dudáckých festivalů ve Strakonicích: Město Strakonice je proslulé svou dudáckou tradicí. Určitě každý se už setkal s legendární postavou dudáka Švandy. V kraji tolik oblíbenou dudáckou hru však postupně nahradila jiná hudební uskupení. Vzkřísit slávu dud se tu podařilo díky několika nadšencům. Po II. světové válce nastal další rozvoj. Ve Strakonicích se konaly Jihočeské slavnosti písní a tanců, na něž navázaly od roku 1967 Mezinárodní dudácké festivaly. Dnes dudy ve městě najdeme doslova na každém kroku, v Muzeu středního Pootaví mají i svou expozici. Na Strakonicku působí několik dudáckých muzik a folklorních souborů, ve zdejší ZUŠ se dudy vyučují.