Květen 2018

Zpravodajství STTV - 22. týden 2018

See video

Začala rekonstrukce parkoviště Beranův dvůr. Na nádvoří strakonického hradu proběhl hudební festival Jamboree. Ekoporadna při Šmidingerově knihovně uspořádala zajímavý kurz Sečení kosou. Režisérka a herečka Rena Dumont zve diváky na její druhý film Honza má Pech, který se natáčel i ve Strakonicích. Sport: FK Junior přivítal na svém trávníku v derby Blatnou.

Zpravodajství STTV - 21. týden 2018

See video

Do dne tísňové linky 155 se zapojila i záchranná služba ve Strakonicích. Proběhl již 11. ročník dětské hasičské soutěže Otavský plamínek. Petr Strbačka zve diváky televize na fotografickou výstavu. V rámci 100. výročí ukončení 1. světové války se konala na strakonickém hradě přednáška Martiny Kratochvílové na téma Každodennost za 1. světové války. Sport: Na ledové ploše ve Strakonicích se konal vzpomínkový zápas u příležitosti 20. výročí postupu do 2. hokejové ligy. Strakoničtí házenkáři se bohužel rozloučili s Extraligou házené. FK Junior drží krok s čelem tabulky.

Zpravodajství STTV - 20. týden 2018

See video

Legendární hudební klub Na Křemelce, kterému jeho návštěvníci neřeknou jinak než "rokáč", byl po více než roční pauze opět otevřen také díky kompletní rekonstrukci. Město Strakonice si připomnělo 73. výročí od konce 2. světové války. Významná jubilea sto let od vzniku samostatného Československa, ale i sto let od konce 1. světové války, připomínají dvě výstavy Muzea středního Pootaví. Strakoničtí otužilci otevřeli plaveckou sezónu i pro obyčejné smrtelníky. Na molu na Podskalí se k této příležitosti odehrálo nevšední divadelní představení scény mladých. Sport: Na zimním stadionu se uskutečnil již 6. ročník turnaje hokejových veteránů + sportovní přehled.

Zpravodajství STTV - 19. týden 2018

See video

Urbanisticko architektonická soutěž o nové podobě západní části Velkého náměstí byla ukončena. Od čtvrtka 10. května bude zprůjezdněna spojnice mezi obchodním centrem a ulicemi Máchova a Mírová. Strakonická učitelka Hana Křenková získala v semifinále 25. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele titul Jihočeská Ámoska. Hudební kapela Pauza oslavila 30 let. Pozvánkový blok: Setkání se starostou, Pecha Kucha Night Strakonice, Den otevřených dveří záchranné služby, Festival těhotenství v RC Beruška. Sportovní zpravodajství.