Listopad 2022

Zpravodajství STTV - 48. týden 2022

See video

Po více než dvouleté rekonstrukci byl znovu otevřen strakonický kostel sv. Prokopa. Plavecký areál ve Strakonicích patří díky svému umístění a rozloze k nejhezčím v republice, ale za více než padesát let své existence vyžaduje rozsáhlé opravy. Pes Gump, který ve filmu režiséra Františka Antonína Brabce naučil lidi žít, přijel potěšit děti a seniory do strakonické nemocnice. Na Velkém náměstí byl rozsvícen vánoční strom.

Zpravodajství STTV - 47. týden 2022

See video

33. výročí sametové revoluce si lidé 17. listopadu připomněli u kostela sv. Markéty. Večer státního svátku vyvrcholil setkáním s legendární zpěvačkou Martou Kubišovou ve strakonickém kulturním domě, které připravilo městské kulturní středisko. V Katovicích má pamětní desku válečný hrdina z druhé světové války František Fink, na kterého chtěl minulý režim zapomenout. Sport: Do strakonické sportovní haly v Máchově ulici se sjely týmy z Jižních Čech na krajský přebor v karate. Akci uspořádala škola bojových umění Cobra Ryu Strakonice ve spolupráci s Jihočeským Svazem Karate.

Zpravodajství STTV - 46. týden 2022

See video

V pátek 11. listopadu v 11 hodin se u památníku na Dubovci ve Strakonicích uskutečnil pietní akt u příležitosti Dne válečných veteránů. V Katovicích byla odhalena pamětní deska válečnému hrdinovi Františku Finkovi. Situace s nedostatkem zubařů v celé republice je dlouhodobě tristní, a tak můžeme za dobrou zprávu považovat rozšíření provozu zubní ordinace ve strakonické nemocnici. Sport: Na tiskové konferenci basketbalového klubu, která se konala 4. listopadu ve sportovní hale, vedení klubu informovalo novináře o důležitých změnách nejen pro sezonu 2022/23. V 11. kole házenkářské extraligy strakoničtí muži porazili na domácí půdě TJ Cement Hranice a získali drahocenné body.

Zpravodajství STTV - 45. týden 2022

See video

Město před dvěma lety odkoupilo pozemky o rozloze asi 28 tisíc čtverečních metrů v okolí strakonického hradu za více než 11 milionů korun. Součástí prodeje byla i Panská zahrada a špýchar, který je nemovitou kulturní památkou. Jak funguje sociálně aktivizační služba pro rodiče s dětmi se sídlem na Velkém náměstí, jsme zjistili během dne otevřených dveří Kontaktního centra Prevent. Novorozené děti ve Strakonicích bude hlídat pět nových monitorů dechu, které Nadace Křižovatka předala na gynekologicko-porodnické oddělení nemocnice. SPORT: Zápas BK Strakonice proti favorizovanému týmu ZVVZ USK Praha skončil vysokou porážkou domácího celku 44:119. Nejmladší tým extraligy do něj šel s jediným cílem: nabrat další cenné zkušenosti v nejvyšší soutěži.