Leden 2023

Zpravodajství STTV - 5. týden 2023

See video

Druhé kolo prezidentských voleb ve Strakonicích vyhrál Petr Pavel. Netroufáte si vyrazit s malými dětmi dál než na nejbližší dětské hřiště? Eva Kamitzová vám poradí, jak se můžete s dětmi bez obav vypravit třeba na Šumavu nebo na zajímavá místa v jižních Čechách. Se spisovatelem a básníkem Ondřejem Fibichem pokračujeme v našem putování, které jsme nazvali Cesta od strakonické studny až k šumavským pramenům. V sedmém díle se vypravíme ke studánce sv. Jana Křtitele nad Novou Vsí, u které se vyléčila slepá princezna Johanka Kocovská z Dobrše. Sport: Mistrovství České republiky v krasobruslení poprvé na strakonickém zimním stadionu se koná již tento týden. Ještě před ním si strakoničtí krasobruslaři Daniel Čejka a Antonín Stuchlík vyjeli na Olympiádu dětí a mládeže do Královéhradeckého kraje, kde úspěšně reprezentovali svůj klub a celý Jihočeský kraj.

Zpravodajství STTV - 4. týden 2023

See video

Výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky v regionu byl rekordní. Studenti gymnázia již několik let obdarovávají hospitalizované děti na dětském oddělení strakonické nemocnice. SPORT: Strakonický krasobruslařský oddíl poprvé ve své historii získal možnost pořádat mistrovství ČR v kategoriích juniorů, tanečních párů žactva a v kategoriích seniorů, které se uskuteční ve dnech 3. až 4. února na zimním stadionu. V nově přejmenované Dudák aréně přivítali strakoničtí hokejisté předposlední tým tabulky z Jindřichova Hradce.

Zpravodajství STTV - 3. týden 2023

See video

Ve Strakonicích podobně jako v celé České republice se minulý týden v pátek a v sobotu uskutečnilo 1. kolo prezidentských voleb. Vyšetření rychlejší, diagnostika detailnější, a především výrazně nižší dávka záření – to jsou výhody, které pacientům a lékařům přináší nové CT ve strakonické nemocnici. Měšťanský pivovar, ve kterém se pivo vaří od roku 1649, změnil od prvního ledna svůj název. Proč, nám vysvětlil jeho ředitel Dušan Krankus. Strakonická rodačka Kristýna Pavlovičová byla mimořádně úspěšná v celorepublikové soutěži krásy Česká Miss Essens 2022.

Tříkrálový koncert 2023

See video

Bez komentáře - Tříkrálový koncert se uskutečnil v kostele sv. Markéty.

Zpravodajství STTV - 2. týden 2023

See video

Nový rok 2023 přivítaly Strakonice tradičním ohňostrojem, který si nenechaly ujít tisíce lidí. Před ním se svým novoročním projevem vystoupil starosta města Břetislav Hrdlička. Další ročník koupání v řece Otavě na Nový rok uspořádali Otužilci TJ Fezko Strakonice ve spolupráci s městem Strakonice. První miminko roku 2023 ve strakonické porodnici přišlo na svět 2. ledna v ranních hodinách. Dobrovolné vstupné z letošního koncertu v kostele sv. Markéty opět podpořilo Tříkrálovou sbírku 2023. Peter Nožina celé dva roky opravoval více než 130 let staré varhany v kostele sv. Prokopa. Jeho vysoce odbornou řemeslnou práci odměnil měšťanský pivovar, který se na rekonstrukci strakonického kostela finančně podílel.

Zpravodajství STTV - 1. týden 2023

See video

Vážení diváci Strakonické televize, v prvním týdnu nového roku 2023 jsme pro vás připravili ohlédnutí za významnými událostmi právě uplynulého roku tak, jak je zaznamenaly naše televizní kamery.