Březen 2023

Sportovec okresu Strakonice 2022

Sportovec roku - kategorie dospělých:

1. Petr Chládek (Aeroklub Strakonice), parašutismus
2. Tomáš Pek (HBC Strakonice 1921), házená
3. Jiří Baloušek (BikeFactory Strakonice), ultracyklistika
4. Eliška Pekárková (Prezioso Sokol Blatná), mažoretky
5. Vladimír Uher (SK Otava Katovice), fotbal
6. Roman Častoral (Autoklub Otava Katovice), motosport rallycross
7. Tomáš Havlík (ČZ Strakonice Elektrostav), stolní tenis
8. Antonín Hanuš (Biatlon Strakonice), biatlon
9. Sára Veselková (Boardsport), snowboarding
10. Jiří Mayer (JS Ohrazenice), jezdectví - parkur

Kolektiv roku - kategorie dospělých:

1. Muži HBC Strakonice 1921, házená
2. Ženy Fezko Strakonice AstenJohnson, vodní pólo
3. Muži TJ Blatná Datels, hokejbal

Krajánek:

Martin Faměra (Club Natació Atlètic-Barceloneta), vodní pólo

Sportovec roku - mládež do 18 let - vyhlášena desítka bez pořadí:

Petr Baloušek (FK Junior Strakonice), fotbal
Nella Bernasová (BK Strakonice), basketbal

Zpravodajství STTV - 13. týden 2023

See video

Podle strakonického místostarosty Rudolfa Oberfalcera se město snaží pravidelně opravovat alespoň jednu významnou komunikaci ročně. Třídenní krajská loutkářská přehlídka Skupovy Strakonice 2023 skončila. Kdo postupuje na celostátní loutkářskou Chrudim se dozvíte v naší následující reportáži. Vedení města poděkovalo hokejistům za vzornou reprezentaci na mistrovství Evropy v rybníkovém hokeji. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Strakonicka 2022 uspořádalo Okresní sdružení České unie sportu ve spolupráci s městy Blatná a Strakonice.

Zpravodajství STTV - 12. týden 2023

See video

Muzeum středního Pootaví otevřelo současně dvě výstavy. Tradiční velikonoční a druhou, mimořádnou, věnovanou tvorbě strakonického fotografa Františka Zemena. Strakonická Scéna /stále/ mladých při Divadelním souboru Čelakovský premiérově uvedla komedii britských autorů Johna Chapmana a Jeremy Lloyda (NE)prodejné manželky. Výtvarnice a strakonická rodačka Jitka Petrášová komentovala své obrazy v blatenském muzeu. SPORT: Nejlepším sportovcem za rok 2022 v kategorii dospělých se stal parašutista Petr Chládek ze strakonického aeroklubu a nejlepším kolektivem roku v kategorii dospělých házenkáři HBC Strakonice 1921.

Zpravodajství STTV - 11. týden 2023

See video

V pořadí 24. Cenu starosty města Strakonice převzal Josef Štrébl za dlouholetou činnost v oblasti politiky, sportu a bezpečnosti. Ve Strakonicích se 7. března 1799 narodil velký český básník národního obrození František Ladislav Čelakovský. Strakonická veřejnost a členové Jednoty K. H. Borovského si pietně připomněli 224. výročí jeho narození. Novou sezonu Muzea středního Pootaví zahájila výstava obrazů české herečky a výtvarnice Ivy Hüttnerové. Strakonická Scéna /stále/ mladých při Divadelním souboru Čelakovský nastudovala novou komedii britských autorů Johna Chapmana a Jeremy Lloyda (NE)prodejné manželky. Úspěšná premiéra se uskutečnila 8. března v kulturním domě.

Zpravodajství STTV - 10. týden 2023

See video

Město, které se stalo vlastníkem špýcharu, postupně opravuje jednotlivé části této kulturní památky proti Panské zahradě. Ve Strakonicích má být rozšířen kamerový systém kvůli lepší identifikaci trestné činnosti a přestupků v ulicích města. Zmenšená kopie sochy Moai ve výkladní skříni strakonické cestovní kanceláře CIAO láká kolemjdoucí na neobvyklou výstavku. Děti ze strakonického pěveckého sboru Fere Angeli si zazpívaly s Bárou Basikovou na charitativním koncertu v Paštikách. Své originální obrazy pod názvem Houbařská sezona vystavuje v blatenském muzeu výtvarnice a strakonická rodačka Jitka Petrášová do 12. března. Sport: Vodní pólisté porazili Přerov a Hradec Králové.