Červen 2023

Zpravodajství STTV - 26. týden 2023

See video

Slavnostní předání absolventských listů žákům strakonické Základní umělecké školy se uskutečnilo v Rytířském sále městského kulturního střediska. Odboráři zahájili protesty proti takzvanému vládnímu konsolidačnímu balíčku. První z protestních pochodů se konal ve Strakonicích. Po tropických dnech se celou Českou republikou prohnaly silné bouřky, které způsobily mnoho škod také na Strakonicku. Následující záběry, z nichž některé nám poskytli strakoničtí hasiči, nepotřebují komentáře. Nápor silného větru nevydržela ani památná lípa na Podsrpu. Strakoničtí vojáci na cvičení Tobruq Shield čelili útokům bojových letounů i speciálních jednotek. V rámci mezinárodního projektu Noc kostelů si lidé mohli prohlédnout místa, do kterých se veřejnost běžně nedostane. Ve Strakonicích se souběžně s Nocí kostelů konala i muzejní noc. Chcete zažít Velké náměstí bez aut, nerušeně si na něm posedět, dát si něco dobrého k jídlu a pití, poslechnout si hudbu?

Zpravodajství STTV - 25. týden 2023

See video

Po sedmé se již konal republikový Festival základních uměleckých škol ZUŠ Open. Zajímavý program pro veřejnost připravili také žáci Základní umělecké školy ve Strakonicích. Děti ze základní školy Dukelská se seznámily s hasičskou technikou, kterou jim předvedla jednotka sboru dobrovolných hasičů města Strakonice. Den otevřených dveří v Domově klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích se uskutečnil u příležitosti jeho devatenáctých narozenin. Tentokrát s milým překvapením. Sběratel a strakonický rodák Jan Malířský je autorem knihy Procházka starými Strakonicemi. První díl publikace plné unikátních fotografií a pohlednic mapuje historii domů a jejich obyvatel v centru města. Obrázky pro radost vystavuje v černé kuchyni strakonického hradu malířka Helena Voldřichová Šandová. Sport: Ve spolupráci s firmou Asten Johnson uspořádal strakonický hokejový klub druhý ročník charitativního běhu s názvem HC Strakonice běží pro děti.

Zpravodajství STTV - 24. týden 2023

See video

Strakonickou nemocnici navštívili ministři Vlastimil Válek a Zbyněk Stanjura. + Štěkeňští dobrovolní hasiči už nutně potřebovali nové garáže, neboť moderní hasičská technika se do těch starých zkrátka nevejde. Nová budova se šesti garážemi vyšla městys Štěkeň na devět milionů korun. Nejlepší žáci Střední odborné školy a Střední průmyslové školy ve Strakonicích byli oceněni na společenské akci Hodina vítězů. Sport: Legenda strakonického basketbalu Miroslav Vondřička oslavil 90 let.

Záznam koncertu - Bára Basiková a pěvecký sbor Fere Angeli 2023

See video

Do posledního místečka byla sv. Markéta zaplněna lidmi, kteří si přišli poslechnout naší přední českou zpěvačku Báru Basikovou s dětským sborem Fere Angeli. Koncert v magickém prostoru strakonického kostela pořádalo městské kulturní středisko.

Zpravodajství STTV - 23. týden 2023

See video

Rekonstrukce hradu a expozic Muzea středního Pootaví byla oceněna druhým místem v jednadvacátém ročníku soutěže o Cenu Gloria musaealis v kategorii Muzejní počin roku 2022. Na setkání se složkami integrovaného záchranného systému, které tradičně organizuje strakonická městská policie, přišlo celkem 360 předškoláků ze všech mateřských škol na území města. Veřejnosti od června slouží nová automatická městská toaleta. Tentokrát v lokalitě Pod Hvězdou. Ve Strakonicích se uskutečnil další ročník festivalu country a bluegrassové muziky Jamboree. Odpoledne s famfrpálem byl nazván první ročník ukázkového zápasu s výukou, který připravila Šmidingerova knihovna ve Strakonicích.