Červenec 2023

Zpravodajství STTV - 31. týden 2023

See video

Gastroenterologické centrum strakonické nemocnice bylo zařazeno mezi špičková pracoviště v České republice. Dětské venkovní bazény v letním plaveckém areálu jsou opraveny a začaly sloužit veřejnosti. V Kraselově bylo v červnu otevřeno nové muzeum psacích strojů. Vzácnou expozici doplňuje sbírka historických motocyklů. Pokud jste nikdy nebloudili v kukuřičném lánu, můžete si to vyzkoušet v nedalekých Radošovicích, kde je také v letošním roce připraveno zábavné kukuřičné bludiště pro děti i dospělé.

Zpravodajství STTV - 30. týden 2023

See video

Strakonickou farnost opouští farář Roman Dvořák a na jeho místo nastupuje farář Jan Doležal. Odcházejícího Romana Dvořáka jsme požádali o krátký rozhovor. Celestýnčiny kouzelné kuličky - tak se jmenuje nová dětská pohádková kniha autorky Zuzany Teplíkové, jejíž děj je zasazen do šumavského prostředí Strakonicka. Lektorský sbor 31. ročníku celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla ve Volyni poslal do Jiráskova Hronova tři inscenace a sedm jich doporučil.

Zpravodajství STTV - 29. týden 2023

See video

Do finálového výběru o cenu Národního památkového ústavu se za Jihočeský kraj dostal hradní kostel sv. Prokopa ve Strakonicích. Na strakonické travnaté letiště V Lipkách se s pomocí člověka vrátila nová kolonie syslů. Akce Korzo nabídla příjemné posezení s občerstvením na Velkém náměstí bez aut. Muzeum středního Pootaví připomíná život a dílo Karla Klostermanna zajímavou výstavou. SPORT: Letní brankářské kempy Jiřího Prokeše.

Zpravodajství STTV - 28. týden 2023

See video

Pietní setkání k 608. výročí upálení Jana Husa se konalo v Rennerových sadech. Radnice se po covidovém období vrátila k prospěchovým stipendiím. Sedm čapích hnízd ve strakonickém okrese navštívila skupina dobrovolníků, aby okroužkovala nové přírůstky čapích rodin. Benefiční studentská kulturní akce "Živá voda pro Ukrajinu" se konala před Obchodním centrem Maxim. S nápadem pomoci lidem postižených protrženou Kachovskou přehradou přišla redakce magazínu Grafoman ze strakonického gymnázia. Ve výstavní galerii pod širým nebem v ulici Želivského vystavuje své fotografie Slavomír Hanáček.

Zpravodajství STTV - 27. týden 2023

See video

Na burze sběratelů, která se poprvé konala ve víceúčelovém sále Muzea středního Pootaví, se prodávaly nebo vyměňovaly pohlednice, pivní etikety, odznaky, fezové nálepky a různé staré dokumenty a listiny. Letošní 21. ročník neckyády během strakonické pivovarské pouti prokázal, že zájem o netradiční plavidla neklesá. Už to je patnáct let, co byl založen útulek pro opuštěné nebo nalezené psy ve Strakonicích a Písku. Po rozsáhlé rekonstrukci se dočkal slavnostního otevření fotbalový stadion na Křemelce. Výtěžek z charitativního běhu s názvem „HC Strakonice běží pro děti“ doputoval do strakonické speciální školy.