Únor 2024

Zpravodajství STTV - 9. týden 2024

See video

Město Strakonice uspořádalo další setkání starostů obcí s rozšířenou působností v degustovně strakonického pivovaru. Domácí péče Českého červeného kříže ve Strakonicích vznikla před třiceti lety. Na počátky dnes už nezastupitelné odborné zdravotní péče si v Maltézském sále městského kulturního střediska zavzpomínali nejen její zakladatelé. V Muzeu středního Pootaví můžete navštívit velikonoční výstavu s názvem Jaro (před)křesťanské. SPORT: Strakoničtí hokejisté zakončili sezónu už ve čtvrtfinále play-off Krajské hokejové ligy. Strakonická rodačka Paula Kutá bojuje na důležitém surfařském závodě.

Zpravodajství STTV - 8. týden 2024

See video

Setkání s občany, kterých se dotknou omezení spojená s rekonstrukcí ulice Volyňská, uspořádalo vedení města společně se zástupci Jihočeského kraje, Ředitelství silnic a dálnic a stavební firmy Eurovia CZ. Ve vstupních prostorách oddělení ARO strakonické nemocnice byla slavnostně zahájena výstava dětských prací s názvem „Měníme diabetes prostřednictvím umění.“ Strakoničtí vojáci se připravují na misi do Lotyšska, kde budou sloužit pod kanadským vedením. Pozvánka Scény stále mladých při Divadelním souboru Čelakovský: Strakonická premiéra nově nastudované hry autora Michaela Englera Znovu a líp se uskuteční 27. února ve velkém sále kulturního domu. SPORT: Florbalisté budou bojovat o postup co vyšší soutěže.

Zpravodajství STTV - 7. týden 2024

See video

Na Základní škole Františka Ladislava Čelakovského v ulici Jezerní byly zmodernizovány jazykové učebny, učebny chemie a výpočetní techniky, za 11,5 miliónů korun. Unikátní kniha Miroslava Špeciána odhaluje historii dvou strakonických části – Předních Ptákovic a Podsrpu. Až do 15. března můžete navštívit zajímavou výstavu věnovanou třem významným osobnostem, kterou připravil Státní okresní archiv ve Strakonicích. Vzpomínkovou akci k výročí stého narození Josefa Režného uspořádalo Muzeum středního Pootaví v Rytířském sále strakonického hradu. SPORT: Strakonické basketbalistky přivítaly na domácí palubovce během víkendu hned dva soupeře.

Zpravodajství STTV - 6. týden 2024

See video

Rada města zvolila jednu ze dvou variant východního dopravního obchvatu, kterou doporučila zastupitelstvu ke schválení. V prostoru bývalého autobusového nádraží probíhají bourací práce. Vznikne zde nová nákupní zóna. Studenti strakonického gymnázia uctili památku obětí holokaustu v rámci svého projektového dne. V nové odborné učebně strakonické průmyslovky se mohou vzdělávat studenti i z jiných škol Jihočeského kraje. Strakoničtí vojáci se ocitli pod ledem. Naštěstí v rámci cvičení. SPORT: Strakonické judo sbíralo v loňské sezóně úspěchy také v dospělých kategoriích. Ty nejvýraznější zaznamenal Petr Pešek, se kterým jsme natočili krátký rozhovor.