Květen 2024

Zpravodajství STTV - 22. týden 2024

See video

První ročník vědomostního kvízu seniorů Jihočeského kraje se uskutečnil ve strakonickém kulturním domě. Přijelo na něj 63 soutěžících ze všech okresů kraje. Sedmadvacátý ročník Mistrovství ČR v country tancích dětí uspořádala strakonická taneční skupina Rozálie ve spolupráci s Českomoravskou asociací dětských country tanečních skupin a městským kulturním střediskem. Květen, zdá se, je měsícem soutěží. Okresní kolo soutěže družstev mladých zdravotníků a soutěže Dokaž, že umíš, které organizují Český červený kříž ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem se konalo v areálu plaveckého stadionu. Na závěr našeho zpravodajství 22. týdne se podíváme na strakonický zimní stadion s obří obrazovkou, na které bylo možné sledovat zápasy Mistrovství světa v ledním hokeji.

Zpravodajství STTV - 21. týden 2024

See video

První Kámen zmizelých na Strakonicku s informacemi o oběti, která nepřežila holokaust, byl instalován v Katovicích. Spisovateli a básníkovi Ondřeji Fibichovi vyšly v roce, ve kterém slaví sedmdesátiny, tři nové knížky. SPORT: Přesně na den sv. Floriána, patrona hasičů, se uskutečnil již 17. ročník dětské hasičské soutěže Otavský Plamínek.

Zpravodajství STTV - 20. týden 2024

See video

Slavnostní shromáždění u příležitosti 79. výročí ukončení II. světové války se konalo Na Dubovci. "Naše Strakonice, tady žijeme" se jmenuje výstava obrazů z výtvarného ateliéru domu dětí a mládeže, která je k vidění v černé kuchyni strakonického hradu. SPORT: Počtvrté zavítal na Strakonicko šampionát automobilových závodů do vrchu EDDA Cup. Závodilo se na oblíbené trati u Makarova.

Zpravodajství STTV - 19. týden 2024

See video

Společenský večer, během kterého vedení města ocenilo nelehkou práci strakonických záchranářů, se uskutečnil už po dvanácté. Ve Strakonické knihovně se promítaly vybrané filmy 49. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm 2023. Malíř a grafik Jiří Máška bude vystavovat během letošního filmového festivalu v Cannes. SPORT: Strakoničtí extraligoví házenkáři odehráli svůj poslední zápas končící sezóny na domácí půdě. Budoucnost extraligové házené pro příští sezonu je jistá, ale co bude dál?