Červen 2024

Zpravodajství STTV - 26. týden 2024

See video

Již dvacet let pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky Noc muzeí. Ve Strakonicích ji pravidelně připravuje Muzeum středního Pootaví. Mladí výtvarníci ze základní umělecké školy vystavují své práce v kapitulní síni strakonického hradu. Vojáci jsou připraveni na zahraniční operaci v Lotyšsku. Potvrdilo to certifikační cvičení ve vojenském výcvikovém prostoru v jihočeských Boleticích. Strakonická punková kapela Cela pro Klárku představila nové album s názvem „Nejsi sám!!!“. POZVÁNKA: Ve Volyni začíná DIVADELNÍ PIKNIK, týdenní celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla. Měsíc červen je spojený také s loučením budoucích prvňáčků v mateřských školách. Ve strakonické škole Na Míru se šestadvacet předškoláků rozloučilo originálně, když pro veřejnost se svými učitelkami nacvičili taneční kreace z amerického muzikálového filmu Pomáda. SPORT: Hokejový klub opět uspořádal charitativní akci s názvem HC Strakonice běží pro děti.

Zpravodajství STTV - 25. týden 2024

See video

"Na kole jen s přilbou" se jmenuje celorepublikový projekt zaměřený na vyšší bezpečnost cyklistů. Slavnostní otevření knihařské dílny a muzea Bedřicha Zákosteleckého 31. května v prostorách strakonického hradu se stalo velkým kulturním zážitkem. Do Domova klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích se před dvaceti lety nastěhovali první obyvatelé. Během dne otevřených dveří to byl důvod k oslavě. SPORT: FK Junior Strakonice zakončil sezónu 2023/2024 na 6. místě Krajského přeboru.

Zpravodajství STTV - 24. týden 2024

See video

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo hnutí ANO. První červnový víkend plný přívalových dešťů způsobil značné škody na majetku. Na pomoc vyjížděla i strakonická jednotka sboru dobrovolných hasičů. Z Čech až k Baltskému moři na kolech vyjedou děti z Dětského domova ve Volyni. Pětadvacet let již funguje ve Strakonicích svaz diabetiků, a tak se v kulturním domě vzpomínalo a oslavovalo. Jak se zachovat, když personál a pacienty ve strakonické nemocnici ohrožuje ozbrojený muž? Takový byl námět květnového policejního cvičení v pavilonu operačních oborů. SPORT: Po čtrnácti letech se do Strakonic vrátila krajská soutěž profesionálních hasičů ve vyprošťování u dopravních nehod.

Zpravodajství STTV - 23. týden 2024

See video

Ve Strakonicích byly uvedeny do provozu moderní parkovací automaty, které řidičům zajišťují pohodlnější a efektivnější parkování. Tradiční setkání nejen jihočeských zdravotníků se ve Strakonicích uskutečnilo poosmnácté. V rámci republikového festivalu ZUŠ open představili svůj um žáci strakonické základní umělecké školy v prostoru Obchodního centra Maxim. Den s městskou policií a odborem dopravy měl letos premiéru v areálu pod Hvězdou. Proč, se dozvíte v naší další reportáži. SPORT: V areálu pod Hvězdou se uskutečnil turnaj Jihočeské discgolfové ligy pod taktovkou Budweis Discgolf Club České Budějovice ve spolupráci s městem Strakonice.