Běh městem tentokrát startoval na hradě

Přehraj video
Více jak 150 běžců všech věkových kategoriích se vydalo v podvečer 21. srpna na běh rozpálenými Strakonicemi. Sedmnáctý ročník nabídl novinku v podobě výběru délky tratě. Největším nepřítelem pro běžce se tak letos stalo dusné a horké počasí.
Sedmnáctý ročník Běhu 21. srpna městem Strakonice přesunul veškeré dění okolo závodu na druhé nádvoří strakonického hradu. Nově si také mohli běžci zvolit, zda poběží jeden nebo dva okruhy městem, respektive zda budou závodit na 3300 nebo 6600 metrů. Ti, kteří zvolili delší trať tak běželi o kilometr více než v předchozích letech. Prý to ale nebylo ani moc znát. „Na trati to nebylo moc poznat. Když běžíš, tak prostě běžíš. Ale chyběla mi třeba voda. Jak je dusno, tak jsem byla úplně vyřízená,“ přiznala jedna z běžkyň Adéla Lávičková.
Sto padesát pět běžců ve 13 kategoriích běželo ať už pro radost z pohybu nebo s cílem zaběhnout určitý čas. Jedním z nich byl i vítěz kategorie Veterán A, pro kterého byl Běh 21. srpna jednou ze zastávek Jihočeského poháru. Zeptali jsme se, jak hodnotí právě strakonický závod. „Ve Strakonicích nechyběl kopec, ani kočičí hlavy či seběh. Myslím si, že to byla náročná trať,“ řekl Mulugeta Serbessa.
Nedělní počasí nebylo pro běh právě ideální. Proto například vítězka kategorie Příchozí ženy uvítala možnost výběru ze dvou tratí. „Riskla jsem kratší trať, protože je dusno, což pro mě jako astmatika není vůbec dobře. Já bych brala raději déšť, i když to jiní běžci nemají rádi. Proto jsem zvolila kratší trať, na tu delší jsem si zbaběle netroufla,“ uvedla Vladěna Bošková. (reg)