Basketbalisté se dostali do čela II. ligy

Přehraj video
Strakoničtí basketbalisté prožívají nejlepší sezónu od svého návratu do II. ligy. Naposledy dvakrát zvítězili a dostali se do čela průběžné tabulky.
V sedmnáctém kole soutěže čekal na svěřence Milana Jandy dosavadní leader druhé ligy, mužstvo Teplic. Domácí Jihočeši měli vynikající vstup do zápasu, už v sedmé minutě vedli 18 : 4, a do poločasu svůj náskok vytáhli až na šestnáct bodů, Jenže na začátku třetí čtvrtiny se soupeř výrazně zlepšil a strakonický tým přehrával zejména v podkošových soubojích. Velmi rychle, už ve 26. minutě bylo srovnáno. Strakonice, které většinu času odehrály v základní sestavě Martin Janda, Tesař, Diviš, Prokopec a Jeřábek, naštěstí znovu zabraly a v dramatické koncovce dotáhly zápas do vítězného konce v poměru 66 : 63. „Chtěl bych vyzvednout týmový duch družstva v tomto zápase, když i lavička povzbuzovala všechny hráče, kteří byli na hřišti. Dnes všichni hráči základní sestavy podali vyrovnaný výkon, a to byl druhý důvod pro nás úspěšného utkání,“ vysvětlil trenér Milan Janda.
Po sobotním vítězství nad Teplicemi následovala jednoznačná nedělní výhra nad předposledním Baníkem Most o třiatřicet bodů, která strakonické basketbalisty posunula na první místo v tabulce. A to je čtyři kola před koncem základní části druhé ligy velmi dobrá zpráva. Mužstvo má totiž s předstihem prakticky jistou účast ve finálové skupině. Trenér Janda si proto cenil zejména výhry nad kvalitním týmem z Teplic. „Z tohoto pohledu je takové vítězství hodně důležité, protože jsme se s Teplicemi bodově srovnali a zároveň jsme si vytvořili dobrou pozici pro postup do finálové čtyřky a dobrý výsledek v celé soutěži,“ dodal trenér Janda. (bob)