Basketbalisté v derby porazili Písek

Velmi kvalitním výkonem zakončili letošní část této druholigové sezóny basketbalisté Strakonic. V jihočeském derby s Pískem svého tradičního rivala na domácí palubovce přehráli o šestadvacet bodů.
V dobrém světle se svěřenci Milana Jandy ukázali už v sobotním utkání na hřišti Písku. S jednou výjimkou: Ve druhé čtvrtině zápasu svého soupeře nechali odskočit až o šestnáct bodů, a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Strakonická odveta, která byla na programu v neděli, divákům v hale STARZ nabídla výborný výkon zejména hráčů základní pětky – Jeřábka, Krause, Diviše, Tesaře a Martina Jandy. Tým Strakonic zkušeně diktoval tempo hry, vyvaroval se laciných chyb, skvěle bránil a po zdařilých kombinacích přidával jeden koš za druhým. Na konečném výsledku 89 : 63 se střelecky nejvíce podílel z ciziny se navrátivší Jakub Diviš s 29 body a Lukáš Kraus, který konto soupeře zatížil 19 body. Vánoční přestávku stráví strakoničtí "Králíci" na šesté příčce. Druhý lednový víkend zajíždějí strakoničtí basketbalisté do Karlových Varů a do Mostu. Svým příznivcům se opět představí na konci ledna, kdy hostí Jiskru Domažlice a celek Klatov.