Cílem basketbalistů je obhájit pozici v horní polovině tabulky


Na prahu nové sezóny stojí tým basketbalistů SKB Strakonice. Ve II. lize bude patřit k nejzkušenějším a jeho cílem je obhájit postavení v horní polovině tabulky.
Svěřenci trenéra Milana Jandy do druholigových bojů tentokrát pravděpodobně naskočí bez přípravných zápasů. Až na srpnové utkání s rakouským Gmündem se totiž klubu – přes veškerou snahu – nepodařilo sehnat soupeře. S tímto handicapem by se však strakoničtí borci měli vypořádat, neboť patří k vůbec nejzkušenějším týmům celé soutěže. Vždyť základ mužstva se společně po druholigových palubovkách pohybuje již sedm let. „Pro nás jsou zkušenosti základním stavebním kamenem pro případný úspěch v celé soutěži. Hráči o sobě vědí, nedokáží se prakticky ničím překvapit a umí využít svých předností,“ uvedl Milan Janda, trenér SKB Strakonice.
Nadmíru důležitý ovšem bude samotný vstup do letošního ročníku II. ligy. Strakonice totiž úvodní čtyři zápasy odehrají v domácím prostředí. Nejprve 11. a 12. října se dvěma nováčky ze severu Čech – Slunetou Ústí nad Labem a Horejskem Děčín. O čtrnáct dnů později pak do Strakonic přijede litoměřické béčko a Sokol Žižkov. „Vzhledem k relativně malému počtu mistrovských zápasů je takový los dosti záludný. Může být obrovskou výhodou, že do sezóny mužstvo vstoupí výhrami. Ale pokud domácí tým zaváhá, pak už ztrátu těžko dohání. Obtížně se hledají soupeři, které by bylo možno porazit na jejich palubovce,“ připustil trenér Janda.
Pokud se nestane něco nepřepokládaného, trenér Janda se bude moci opět spolehnout na osvědčené borce jako jsou Jiří Jeřábek, Radan Tesař, Jakub Diviš, Martin Janda a další. Kouč věří, že v případě nutnosti by vypomohl i Tomáš Prokopec, jenž už vloni ohlásil konec působení ve II. lize. Na druhé straně by Milan Janda chtěl do kádru zapracovat dva mladé hráče – Adama Maška a Tomáše Veselého. „Myslím si, že už nasbírali dostatek zkušeností v oblastním přeboru, kde odehráli většinu zápasů za naše béčko. Takže mohou být platnými hráči ve II. lize.“
Výkonnostní cíl SKB Strakonice zůstává stejný jako v minulých letech. Jihočeši si co nejdříve chtějí zajistit záchranu v této soutěži. A pokud se to podaří, rádi by dosáhli na umístění v horní polovině tabulky. „Do šestého místa by bylo úplně skvělé, v rámci možností, hlavně tréninkových, které dneska máme,“ dodal Milan Janda. (bob)