Domácí mažoretky postupují do Poděbrad


Na přelomu května a června se ve Strakonicích uskutečnil Národní šampionát mažoretkových skupin, které se ucházely o postup na mistrovství České republiky do Poděbrad. Mezi postupujícími jsou také domácí Otavanky.
Na letošním národním šampionátu domácí mažoretky v silné konkurenci zabodovaly. Neobsadily sice žádné medailové místo, ale porota strakonické Otavanky a mini Otavanky poslala do Poděbrad. „Děvčata jsou strašně ráda. Samozřejmě, že by si přála být ještě na vyšších stupíncích, ale protože tady ve Strakonicích se sešly mažoretky z celých Čech - a těch skupin je opravdu hodně – tak si myslím, že je to úspěch i pro nás trenérky. Děvčata se samozřejmě do Poděbrad už moc těší, tam už je vidět to nejlepší," uvedla trenérka Dana Kohoutová.
Po pochodovém defilé na mostě Jana Palacha a večerní soutěži show group v kulturním domě pokračoval šampionát druhý den v letním kině, kde se mažoretky představily v pódiových formacích. Zemské finále ve Strakonicích mělo po oba dny skvělou atmosféru také díky pořadatelům „Objíždíme různé mažoretkové soutěže, takže mohu srovnávat. A myslím, že tady ve Strakonicích je to zorganizované úplně perfektně," dodala Dana Kohoutová.
(puč)