Fichtl cup přilákal příznivce legendárních motocyklů


Netradiční závod motocyklů se konal poslední prázdninovou sobotu v obci Rovná u Strakonic. Akce nazvaná Fichtl cup přilákala desítky návštěvníků. Závod byl určen všem milovníkům legendárního motocyklu JAWA 50 známého pod názvem Pionýr neboli fichtl. Soutěž v Rovné je součástí Šumavského seriálu 2014, ve kterém se koná celkem 5 závodů. Na start se postavilo 47 jezdců, kteří se potýkali s technicky náročnou tratí vedoucí po sklizeném obilném poli.
„Trať v Rovné byla velmi náročná. Jede se po čerstvé zemi a pro pionýry, které mají malý výkon, je to poměrně náročné,“ popsal organizátor závodu Pavel Herda.
Letošní akce se v Rovné konala již podruhé. Motocyklové závody tvořily tři kategorie, do kterých se závodníci zapisovali po přečtení technických pravidel. Jednalo se o kategorie klasik, speciál a série, lidově zvaná Vořežplech. „To vzniklo tak, že když někdo vymýšlel kategorie, tak řekl: Vezmi pilku a vořež plech a tím pádem vznikla kategorie upravených pionýrů,“ vysvětlil Pavel Herda. V jednotlivých kategoriích závodníci odjeli zhruba deset kol, přičemž každý okruh zvládli přibližně za 1,5 minuty. Jedna jízda tak trvala průměrně 18 minut. (hoť)