FK Junior kráčí za postupem do vyšší soutěže

O fotbalového krále Strakonic se třetí říjnovou neděli hrálo na trávníku sportovního stadionu na Křemelce. V zápase III. třídy se utkaly týmy TJ Balvani a FK Junior Strakonice.
Favorizovaný Junior, ve kterém působí řada zkušených a podstatně vyššími soutěžemi ostřílených borců, se do svého soupeře od počátku pustil s viditelnou chutí rozhodnout derby co nejrychleji. Vedoucí celek III. třídy sice dominoval, pokud jde o držení míče, ale kombinace na podmáčeném terénu nedotahoval až do úspěšného zakončení. Naopak Balvani se postupně začali osmělovat a několikrát zahrozili rychlými protiútoky do otevřené obrany. Přesto se jako první radovali hráči Junioru, když Horňákem centrovaný míč zapadl za záda brankáře Virostka. Vedení strakonického Junioru pak těsně před přestávkou po dorážce navýšil nestárnoucí Bohumil Mára. „Soupeř je hodně kvalitní. Mají kvalitní hráče, my jsme spíše takoví starší, hrajeme typický pralesní fotbal. Ale klobouk dolů, kluci hráli dobře,“ uvedl Michal Boukalík, kapitán mužstva TJ Balvani Strakonice.
Také ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Když ve 63. minutě kapitán Balvanů Boukalík neproměnil už svůj třetí brejk a vzápětí rychle dvakrát za sebou opět udeřil Junior, bylo rozhodnuto. Zbytek utkání se již víceméně dohrával, takže čtvrt hodiny před koncem mohl na hřiště vyběhnout i trenér Junioru Luděk Cimrhanzl. „Určitě jsem spokojený s výsledkem, ale měli jsme hodně problémů v defenzivě. Myslím si, že jsme si vytvářeli dost šancí, aby výsledek mohl být výraznější, a to už podstatně dříve,“ řekl trenér Luděk Cimrhanzl z FK Junior Strakonice.
Před posledním podzimním kolem III. třídy, které bylo na programu po naší uzávěrce, byli Balvani na šestém místě s 9 body, zatímco Junior nezaváhal ani jednou při impozantním skóre 35 : 3. Svěřencům kouče Cimrhanzla se tak daří naplňovat předsezónní cíl. „Všechno pokračuje podle našich představ. Pravidelně trénujeme, snažíme se, abychom byli v kondici, aby nás žádný soupeř nemohl předstihnout, protože našim cílem je dostat se do co možná nejvyšších soutěží,“ dodal Luděk Cimrhanzl. (bob)