Florbalisté mají v divizi vyrovnanou bilanci


Florbalisté FbC Strakonice si jako nováček divizní soutěže zatím počínají se střídavými úspěchy. Ze šesti dosud odehraných utkání vyhráli tři, ve zbylých zápasech pak všechny body přenechali soupeři.
Strakonický tým, vedený hrajícím trenérem Markem Jiříkem, vstoupil do mistrovské sezóny těsnou domácí porážkou s Trutnovem. Následovaly dvě jasné výhry s Hradcem Králové a v Přelouči. Na ně však Jihočeši nedokázali navázat, když o čtyři branky prohráli nejprve v Dačicích a poté stejným rozdílem i doma se silným Náchodem. Bojovného ducha strakonický celek prokázal v utkání šestého kola, v němž hostil tým Rtyně v Podkrkonoší. Přestože prohrával už 1 : 3 a 4 : 5, dokázal zápas otočit gólem Jana Staňka pět vteřin před koncem, který rozhodl o vítězství Strakonic v poměru 6 : 5.
Strakonickému týmu nyní náleží průběžná sedmá příčka, za sebou však již má utkání se třemi vedoucími celky. Z hlediska střelecké úspěšnosti patří k nejlepším hráčům týmu Marek Jiřík s jedenácti kanadskými body a Karel Šavrda s Janem Staňkem, kteří si připsali bodů devět. V sobotu 8. listopadu čeká strakonický tým jihočeské derby – v Písku se utká s tamějším FbC.
(bob)