Florbalisté zahajují sezónu a pomýšlejí na postup


Poslední zářijový víkend vstupují florbalisté FbC Strakonice do II. ligy. Jako nováček této soutěže však nepomýšlejí na boje o záchranu. Naopak: chtějí hrát o co nejvyšší příčky.
Pro strakonický klub byla loňská sezóna sice historicky nejúspěšnější, ale svoje maximum by ještě rád posunul do vyšších pater početné florbalové rodiny. Vzhledem k silné konkurenci a očekávaným dlouhým cestám, například do východních Čech, proto bylo nutné během letní přestávky ještě rozšířit a posílit kádr. „Vytáhli jsme z béčka Petra Křešničku, který má velké zkušenosti a chceme, aby nám ve II. lize pomáhal, když máme tak mladý kádr. Z juniorky k nám přišel Kuba Němejc a Michal Strejček, kteří se zatím zapracovávají, ale myslím, že jim to jde,“ upřesnil Marek Jiřík, kapitán FbC Strakonice.
Další velkou posilou FbC Strakonice by mohl být Jakub Kopecký. Bývalý lední hokejista HC Strakonice osvědčil šikovné ruce a rychlé nohy například už při vítězném pohárovém utkání s českobudějovickými Štíry, kde jednu branku dal a na další nahrál. Sám však přiznává, že přejít z ledního hokeje na florbal nebylo jednoduché. „Ve florbalu je zakázáno zezadu nadzvednout hokejku. Nebo taky nejde lehké přitažení. Za to všechno jsou tresty. Bylo to skutečně těžké, ale dá se říct, že teď už jsem si zvyknul. Snad si víc přivyknu i na míček a bude to paráda,“ řekl Jakub Kopecký.
A ještě jeden důležitý post týmu FbC Strakonice se dočkal posílení. Z Českých Budějovic přišel zkušený gólman Josef Macek. „Už jsem byl ve Štírech osm sezón a říkal jsem si, že bych chtěl novou motivaci. Navíc ve Štírech bylo hodně brankářů, proto jsem se rozhodl přestoupit do Strakonic a pomoci tady klukům,“ vysvětlil Josef Macek.
První výkonnostní cíl této sezóny strakoničtí florbalisté splnili, když se probojovali do 4. kola Českého poháru. Cesta za dalším snem, totiž postupem do třetí nejvyšší soutěže, začne v sobotu 27. září, kdy se Strakonice doma utkají s Trutnovem. Po vítězném pohárovém utkání se Štíry České Budějovice, které Strakoničtí zdolali po prodloužení 4 : 3, jsou hráči optimističtí. „Teď jsme porazili vítěze ligy, do které jsme postoupili, takže si myslím, že můžeme hrát i o špici tabulky, ne-li postoupit,“ doufá Marek Jiřík. A gólman Josef Macek dodává: „Záleží na tom, jak se tým nastartuje. Myslím, že Strakonice mají na to, aby hrály lepší střed tabulky.“ (bob)