Fotbalisté FK Junior splnili cíl a postupují


Když se před rokem dávala dohromady parta nadšenců, aby zachránila mužský fotbal ve Strakonicích, mnozí je považovali za pouhé snílky. Ale teď už je zřejmé, že to strakoničtí fotbaloví patrioti mysleli vážně: jejich tým FK Junior postupuje do III. třídy.
Vlastnické změny v tradičním fotbalovém klubu SK Strakonice 1908 před časem přivedly dospělý fotbal ve Strakonicích na pokraj zániku. Navíc reálně hrozilo, že mládežnickým týmům FK Junior bude chybět mužský celek jako přirozené vyvrcholení fotbalové struktury klubu. Minulý rok se však rychle zformoval nový tým, jehož základ tvořili většinou zkušení odchovanci SK 1908. Protože se muselo začít od nejnižší soutěže – tedy od IV. třídy, cíl nemohl být jiný než postup. A to se taky podařilo splnit. Po posledním domácím utkání na Křemelce, když Junior porazil Nišovice 12 : 0, proto mohly vypuknout bouřlivé oslavy. „Je to super, je to super. My jsme chtěli vyhrát tuto soutěž, máme na to kádr, je tu super parta, kluci kteří hráli vyšší soutěže. Trénujeme poctivě, připravovali jsme se a chtěli jsme vyhrát, samozřejmě,“ radoval se Stanislav Šíp, kapitán FK Junior Strakonice.
Soudě podle výsledků má za sebou A tým Junioru Strakonice výbornou sezónu. Z patnácti zápasů odehraných do 7. června pouze jediný v Radošovicích prohrál a v jednom případě remizoval. Celkem nastřílel 89 gólů a jedenáctkrát inkasoval. A přestože jde o zkušené hráče, z nichž mnozí v minulosti odehráli krajské nebo i divizní soutěže, tým neponechal nic náhodě, ani pokud jde o trénink. „Pod deset lidí na tréninku nejdeme. Máme tady super podmínky, ať už jsme na vedlejším nebo hlavním hřišti. Kluci mají chuť hrát. Není problém, aby se nás sešlo patnáct, ale pod deset lidí jsme šli málokdy, nepamatuji to,“ dodal Stanislav Šíp.
Důležitý je i fakt, že k týmu během sezóny přicházeli na výpomoc někteří dorostenci Junioru a nebrali to jako nepříjemnou povinnost. „Na klucích z dorostu je vidět, že mají chuť, že se zajímají o výsledky Junioru, chodí s námi na tréninky. Nikdo je nemusí přemlouvat, sami se ptají, kdy bude trénink a zápas. Kvůli tomu jsme to ostatně taky dělali, aby se propojila mládež s dospělým fotbalem,“ uvedl Tomáš Kostka, vedoucí mužstva FK Junior Strakonice.
Po zklamání, které strakonickým fanouškům připravil neslavný konec SK 1908, se na Křemelku opět naučili chodit diváci. Byť forma některých soupeřů nebyla oslnivá, fanoušci viděli spoustu pohledných akcí, řadu gólů a k tomu ještě hráče, kteří mají ke strakonickému fotbalu výjimečný vztah – jako třeba osmačtyřicetiletý Bohumil Mára. „Ještě jednou bych chtěl poděkovat divákům. A doufejme, že jako mužstvo to co nejdříve dovedeme do nejvyšších pater krajského fotbalu,“ zdůraznil Tomáš Kostka.
Historicky první sezóna mužského týmu FK Junior končí. V té další ale výkonnostní cíl zůstává stejný. Uvědomují si to i samotní hráči. „Cíl je jasný: Chceme vyhrávat. Sice budeme o rok starší, ale chceme vyhrávat na tréninku, v přátelácích, chceme vyhrávat pořád a třetí třída pro nás není taková soutěž, abychom nemohli říct, že ji nechceme vyhrát…,“ dodal kapitán Stanislav Šíp. (bob)