Fotbalisté Strakonic odehráli dvě třetiny divizní soutěže

Přehraj video

Fotbalové Strakonice odehrály dvě třetiny divizní soutěže
Redaktor: Robert Malota

Se střídavými úspěchy vstoupili do jarní části divize fotbalisté SK Strakonice 1908. Vzhledem k podzimnímu bodovému zisku však trenér Voříšek může do týmu postupně zapracovávat další mladé hráče, aniž by mužstvu hrozily záchranářské starosti.
Domácí remíza se Bzovou, prohra o tři góly v Třeboni, bezbrankové utkání s Horažďovicemi na Křemelce, porážka 0 : 1 v Králově Dvoře a konečně dvougólové vítězství v jihočeském derby nad Prachaticemi. Taková je bilance strakonických fotbalistů po první třetině divizního jara. První tři zápasy se svěřenci Jaroslava Voříška herně trápili, zejména utkání s Horažďovicemi bylo hodně nepovedené. Po zápase s Prachaticemi, z něhož jsou naše záběry, si trenér Voříšek mohl konečně oddychnout.
„Myslím si, že jsme potvrdili vzestupnou formu, kterou jsme už měli v Králově Dvoře, kde jsme předvedli vynikající výkon. Toto utkání však bylo velice těžké, protože Prachatice mají výborné mužstvo...,“ uvedl Jaroslav Voříšek, trenér SK Strakonice 1908.
Na podzim měly Strakonice ještě horší rozjezd než v první třetině jara. Tehdy v úvodní pětici zápasů získaly jen čtyři body. Druhou třetinu podzimní části divize ale Strakoničtí odehráli na výbornou a vybojovali hned čtyři vítězství. Lze čekat něco podobného i v jarní části divize? Trenér Voříšek je při pohledu do budoucna opatrný, když připomíná, že složení týmu se přes zimu viditelně změnilo. „My jsme do jara šli se změněným kádrem, protože odešlo pět hráčů ze základní sestavy,“ upřesnil trenér Voříšek.
Bezesporu nejvýraznější ztrátou pro Strakonice byl odchod ofenzivního záložníka Petra Dolejše do Českých Budějovic. Naopak vedle dorostenců do Strakonic přišli Kostka, Maroušek a Hadraba. Právě Tomáš Kostka, který na podzim hrál v Písku, měl být novým tvůrcem hry strakonického týmu, ale dosud ne vždy se mu tuto roli dařilo plnit. „Když si soupeři pohlídají klíčové hráče, tak se nám hraje velice špatně. Vzhledem k tomu, že je tady velmi mladé mužstvo, ostatní hodně spoléhají na zkušené hráče. Jenže pokud nám zkušenější nehrají, špatně se pak dostáváme do hry.“ uvedl Jaroslav Voříšek.
Zápasem ve Vejprnicích, který se hrál po uzávěrce tohoto zpravodajství, vstoupila divizní soutěž do své poslední třetiny. Strakonice měly v té době třicet bodů z dvaceti a s tím takřka jistotu, že divize se ve městě pod Rumpálem bude hrát také příští rok. Trenérská dvojice Voříšek – Tisot proto může postupně a bez velkých obav dávat více herních šancí i mladým strakonickým odchovancům namísto angažování posil z jiných klubů. Jedna výjimka tu však přece jen je. Od poloviny dubna do konce sezóny by měl na hostování strakonický dres oblékat dvacetiletý českobudějovický obránce Milan Šafránek. „Je to defenzivní hráč vyšší postavy, takže určitě se nám bude hodit. Jinak je to všechno. S tímto kádrem bychom měli dohrát do konce sezóny,“ dodal Jaroslav Voříšek.