Házenkáři se připravují na další prvoligovou sezónu


V plné přípravě na novou sezónu jsou v těchto dnech prvoligoví házenkáři HBC Strakonice. Po krátkém soustředění na Šumavě je tři týdny čeká klasický tréninkový režim a pak už úvodní mistrovský zápas.
Svěřenci Miroslava Vávry začali přípravu na další ročník 1. ligy už v polovině letních prázdnin, když se zúčastnili tradičního turnaje v německém Hofenu, který v konkurenci jedenadvaceti týmů vyhráli. Uprostřed srpna následoval další silně obsazený turnaj v Novém Veselí, v rámci něhož se Jihočeši utkali i se dvěma celky české extraligy. A navzdory konečnému sedmému místu byl trenér Vávra spokojen. „Oproti minulému ročníku jsem spokojenější, protože jsme s extraligovými družstvy drželi vyrovnanější partii než před rokem,“ uvedl Miroslav Vávra, trenér HBC Strakonice 1921.
Teď už mají strakoničtí hráči za sebou pětidenní soustředění na šumavské Kvildě, na konci srpna přátelsky poměří síly s jedním z německých celků a pak už přijde tradiční sezónní rytmus – tedy čtyři tréninky do týdne. Začátek 1. ligy je na programu 20. září. Miroslav Vávra se s výjimkou bratrů Masákových může spolehnout prakticky na totožný kádr jako v loňské stříbrné sezóně. A proto si klade stejně vysoké cíle, i když ví, že to nebude jednoduché. „My chceme být v horních patrech tabulky. Takže rádi bychom znovu skončili do třetího místa,“ dodal Miroslav Vávra. (bob)