Házenkáři se připravují na jarní část I. ligy

Na jarní část I. ligy se chystají házenkáři HBC Strakonice. V rámci přípravy se rovněž utkali s prestižním soupeřem – současným vedoucím týmem házenkářské extraligy Talentem Plzeň.
Diváci ve slušně zaplněné strakonické hale zpočátku sledovali solidní hru Jihočechů, kteří s favoritem dokázali držet krok zhruba do 15. minuty. Pak už se mezi soupeři stále víc začal projevovat výkonnostní rozdíl. Plzeňští jednotlivé herní činnosti úspěšně zvládali v mnohem větším tempu a při poločasovém výsledku 9 : 15 skóre postupně narůstalo až na konečných 18 : 37. Byť šel strakonický tým do utkání z plné přípravy, trenér Miroslav Vávra s výkonem svých svěřenců příliš spokojen nebyl. „Občas tam byl nějaký záblesk, že jsme soupeře dokázali v útočné činnosti přehrát, ale obranná fáze byla hodně marná,“ upřesnil trenér Vávra.
Strakonice, které zimují na druhé příčce prvoligové tabulky, mají na doladění formy ještě zhruba měsíc. Úvodní mistrovský zápas tohoto kalendářního roku na ně čeká v sobotu 15. února, kdy se doma střetnou s béčkem Jičína. Ještě předtím, 25. ledna od 17 hodin, odehrají přátelské utkání proti druholigovému soupeři z Rakouska. „Jednáme ještě o jednom přípravném zápase, který by se sehrál buď 1. nebo 8. února, ale soupeře zatím nemáme vybraného. To uděláme podle momentální situace,“ dodal strakonický kouč. (bob)