Házenkáři v I. lize vybojovali stříbrné medaile


Fantastickou sezónu mají definitivně za sebou strakoničtí házenkáři. V první lize skončili na stříbrné příčce a před domácím publikem v této soutěži ani jednou neprohráli.
Poslední rok se do dějin mužské házené ve Strakonicích zapíše jako vůbec nejlepší v historii. Tým pod vedením trenéra Miroslava Vávry po loňské čtvrté příčce tentokrát v prvoligové soutěži skončil těsně po vrcholem – na druhé pozici. Přitom až do předposledního kola Jihočeši dokonce usilovali o celkové vítězství, ale prohry ve Dvoře Králové a v Bohunicích jim tuto šanci vzaly. Podle strakonického kouče v tom jistou roli sehrála i psychika. „Myslím, že byli nastartovaní dobře, že byli psychicky nahoře ve všech zápasech, i venku vyhrávali, takže nebylo čeho se bát. Ale nevěřili tomu, že mohou vyhrát,“ řekl Miroslav Vávra, trenér HBC Strakonice 1921.
Každopádně i tak muži HBC Strakonice svůj předsezónní cíl o jednu tabulkovou pozici překonali. A nejen to: strakonický tým vstřelil vůbec nejvíce branek ze všech celků, měl průměr bezmála 29 gólů na zápas. A konečně: mužstvo v domácích zápasech ani jednou neprohrálo. Jediný bod za remízu si ze Strakonic odvezla Litovel. „Já vidím důvod hlavně v tom, že doma před diváky hraje družstvo jinak než venku. A takovou atmosféru, jako máme doma, nikde jinde nezažijete,“ dodal trenér Vávra. (bob)