Házenkářky úspěšně vstoupily do nové sezóny


Nad očekávání dobrý vstup do nové sezóny mají za sebou házenkářky HBC Strakonice. Dosud neprohrály ani jeden zápas a pohybují se na čele druholigové tabulky.
Strakonické házenkářky jedou na vítězné vlně v Českém poháru i v samotné mistrovské soutěži. Při pohárovém klání nejprve jasně přehrály papírově slabší Milevsko, aby posléze o dvě branky zdolaly také prvoligovou Lokomotivu České Budějovice. Svěřenkyním Evy Krausové se však daří rovněž ve II. lize. Na úvod vybojovaly dva body doma s vršovickým béčkem, zvítězily i proti dosud neznámému, ale velmi kvalitnímu soupeři v Bělé pod Bezdězem a ve třetím kole, z něhož jsou naše záběry, rozstřílely Milevsko 31 : 15. Trenérka Krausová si z těchto výher cení zejména vítězství v Bělé. „Tam to byl opravdu tvrdý boj. Myslím, že hráčky odevzdaly maximum a toho si cením opravdu hodně,“ potvrdila Eva Krausová, trenérka HBC Strakonice 1921.
S příchodem několika starších dorostenek se kádr rozšířil až na dvacítku hráček, což trenérskému duu Krausová – Darebný vytváří větší manévrovací prostor, pokud jde o výběr vhodné sestavy. A to i přesto, že nejmladší děvčata teprve sbírají zkušenosti. Větší počet hráček navíc umožňuje praktikovat rychlejší a tudíž i fyzicky náročnější styl hry, který zatím na soupeřky platí. „Silná stránka našeho družstva je v obraně a v rychlém přechodu do útoku,“ upřesnil David Darebný, asistent trenérky HBC Strakonice 1921.
A ještě jedna věc přispívá k herní pohodě strakonického družstva – kvalitní výkony brankářek Petry Chalušové a Edity Cimrhanzlové. To se potvrdilo například i v posledním utkání proti Milevsku. „Petra Chalušová dnes zachytala skvěle, za poločas dostala pouhé čtyři góly. A Edita svým způsobem podala stejný výkon. Některé zákroky byly krásné,“ dodal David Darebný.
Další druholigová sezóna strakonických házenkářek je teprve na počátku. A i když se zatím vyvíjí velmi dobře, výkonnostní cíl zůstává podle trenérky stejný. „Já jsem známá tím, že si nekladu příliš vysoké cíle, takže znovu říkám: chtěla bych být v první polovině tabulky.A každá příčka nahoru je pro nás dobrá. Když skončíme na bedně, bude to super,“ dodala trenérka Krausová. (bob)