Hokejisté suverénně vedou krajskou ligu

Přehraj video
Strakoničtí hokejisté vévodí krajské lize. Vynikající zápasy sehráli především v listopadu, kdy své soupeře poráželi rozdílem třídy.
Jedenáct vítězství a pouhé dvě porážky. Takovou bilancí se strakoničtí hokejisté mohli pochlubit po třinácti odehraných kolech soutěže. Měli sice váhavější rozjezd, když klopýtli ve Vimperku, ale pak už svěřenci trenéra Václava Křivance svou výkonnost neustále zvyšovali. Forma Strakonic gradovala v listopadu, když sice nejtěsnějším rozdílem prohrály s Radomyšlí, ale na druhé straně vysoko zdolaly Veselí nad Lužnicí, Velkou Radouň, Hlubokou a nakonec i doma Vimperk při celkovém skóre 29 : 8. V zápase s vimperským rivalem, u něhož byla i naše kamera, od začátku druhé třetiny domácí na ledě kralovali a soupeře deklasovali v poměru 8 : 2. „Dali jsme tři rychlé góly, a to se pak hraje každému špatně, když dostane tři góly za dvě minuty. Málokteré mužstvo se z toho dostane,“ uvedl jeden z nejzkušenějších hráčů HC Strakonice Richard Pitel.
„Prostě dneska vyhrál lepší. Strakonice nás vyučily v produktivitě,“ dodal vimperský trenér
Stanislav Kašpar.
Letošní systém krajské soutěže se liší od minulých let. Do bojů o postup mezi druholigové týmy jde vítěz základní části, tedy to mužstvo, které bude po dvaadvaceti kolech v kraji nejlepší. Celky na 2. až 9. příčce pak spolu systémem play-off odehrají Jihočeský pohár. Po třinácti zápasech základní části přitom Strakonice měly už devítibodový náskok před druhým Humpolcem. Na otázku, kdo krajskou soutěž vyhraje a postoupí do bojů o II. ligu, proto Richard Pitel odpověděl jednoznačně. „Doufáme, že to budeme my. Že nedáme nikomu jinému šanci. Myslím, že stačí vyhrát čtyři až pět zápasů a jsme tam,“ dodal Richard Pitel. (bob)