Hokejisté v derby porazili Radomyšl

Přehraj video
Pořádně silný náboj mělo mistrovské utkání v ledním hokeji mezi Strakonicemi a Radomyšlí. Po dramatické bitvě se nakonec radoval domácí, tedy strakonický tým.
Bylo to hokejové derby se vším všudy. Ve strakonické Knürr Aréně se první listopadový pátek neutkaly pouze týmy Strakonic a Radomyšle, které v tu chvíli přebývaly na druhém a třetím místě krajské ligy, ale bouřlivou atmosféru dokázalo vytvořit rovněž osm stovek fanoušků obou mužstev v hledišti zemního stadiónu. Strakonice si ještě v úvodní třetině vystřílely tříbrankový náskok, ale pak domácí polevili v obraně a ve 44. minutě bylo vyrovnáno. V následném oddechovém čase proto strakonický trenér Václav Křivanec musel pořádně zvýšit hlas, aby svoje svěřence vyburcoval k větší aktivitě. To se nakonec povedlo, když utkání v poslední desetiminutovce rozhodli ti nejzkušenější borci. Nejprve po nahrávce Šulčíka skóroval kapitán Pitel, další gól přidal samotný kanonýr Šulčík a střelou do prázdné branky účet zápasu uzavřel Kozma, zatímco Radomyšl dokázala pouze korigovat výsledek na konečných 6 : 4. Za připomenutí stojí fakt, že Šulčík si v tomto utkání připsal čtyři kanadské body, a to mu ještě jednu branku neuznali. Pitel a Kepl měli shodně po dvou brankách a jedné asistenci. (bob)