Hokejisté zahájili letní přípravu na novou sezónu


Do letní přípravy na novou sezónu se pustili hokejisté HC Strakonice. Několik týdnů je čeká nabírání kondice, v srpnu pak už první přátelské zápasy na ledě.
Pořádné galeje slíbil pro nadcházející období svým svěřencům strakonický kouč Pavel Hejl. Hokejová výstroj proto v těchto dnech zůstala ležet stranou a na řadu přišel vytrvalostní běh a různé formy posilování. Postupně se příprava zaměří na rozvoj rychlosti a obratnosti. Celkově budou tréninky na suchu trvat šest až sedm týdnů, zhruba do konce června. A po krátké dovolené hráči nastoupí na led. „Chci, abychom šli poslední týden v červenci už aspoň třikrát čtyřikrát na led,“ potvrdil Pavel Hejl, trenér HC Strakonice.
Letní příprava začala strakonickým hokejistům tento rok nezvykle brzy, už v polovině května. Do „A“ mužstva totiž ještě v průběhu posledního ročníku krajské ligy přišla řada nových hráčů a další mladíci se k týmu připojili právě v těchto dnech. Podle kouče Hejla je proto důležité, aby nováčci do týmu co nejvíce zapadli. A k tomu je přece jen potřeba určitý čas. K jistým změnám však v kádru dochází i v případě zkušených hráčů. „Asi největší změna je, že odešel kapitán Milan Černý, který zamířil na Hlubokou - z pracovních důvodů. To byla asi největší ztráta, ale myslím si, že naopak další hráči mohou „vyběhnout“ nahoru a udělat ty samé body,“ dodal trenér Hejl. (bob)