Hokejisté zahájili přípravu na ledě


Strakonickým hokejistům začala druhá část letní přípravy. V úterý 29. července poprvé po několikaměsíční přestávce vyjeli na led a zanedlouho je už čeká řada přátelských zápasů.
Nad očekávání velký byl zájem hokejistů HC Strakonice o úvodní trénink nové sezóny na ledě. Do šatny A mužstva na zimním stadionu přišli nejenom mladíci z juniorky, ale i zkušení borci, kteří už ve strakonickém dresu odehráli nejednu hokejovou bitvu. A jen s minimálním zpožděním, vzhledem k pracovním povinnostem, se trenérům hlásil i Roman Špiler, dlouholetá brankářská opora Jihočechů. „Vypadá dobře, že všichni hráči, kteří slibovali, že budou pokračovat, tak že mají chuť do hokeje. Doufám, že i tato sezóna podle toho bude vypadat,“ uvedl Roman Heimlich, manažer HC Strakonice.
S pětadvaceti hráči na prvním tréninku byl spokojen i hlavní trenér Pavel Hejl. Zájem o své tréninky však zaznamenal už před prázdninami, kdy hokejisté podstoupili tu nejméně oblíbenou – suchou - část přípravy . „Kluci makali. Chodili podle svých možností po práci. I mladí, kteří mají brigády... Na tréninky chodilo průměrně patnáct hráčů. Myslím si, že na krajský přebor to byla super příprava,“ dodal trenér Pavel Hejl.
Zatímco týden na přelomu července a srpna strakoničtí hokejisté tréninky dělili ještě mezi běh, posilovnu a led, s přibývajícím časem se budou čím dál častěji objevovat na ledové ploše. Tam je čeká nácvik tradičních činností, jako je například založení útoku či přesilovkové kombinace. A průběžně přijde i série přátelských zápasů s týmy Klatov, Příbrami, Milevska a Českého Krumlova. „Se všemi mužstvy budeme hrát dvakrát, celkem tedy sehrajeme osm přípravných zápasů. Myslím, že by mužstvo mělo být do sezóny připravené dobře,“ řekl Roman Heimlich.
Pokud jde o změny v hráčském kádru, pak platí odchod střelce Milana Černého. A dres HC Strakonice už neoblékne ani Milan Řehoř, který ze zdravotních důvodů ukončil hokejovou kariéru. Naopak se chystají dvě výrazné posily – tou první je zkušený obránce David Všetečka, jenž má bohaté extraligové zkušenosti. Druhý příchod se týká jednačtyřicetiletého borce z Písku, který v minulosti hrál nejen domácí ale i zahraniční soutěže. „Hledali jsme někoho na post útočníka do první lajny, aby nahradil Milana Černého a volba padla na Milana Bláhu, který se ve strakonickém dresu přechodně objevil už vloni. S tím se budeme muset definitivně domluvit a dořešit další detaily,“ vysvětlil trenér Hejl. (bob)